Líšeň udeřila s Tasovicemi ze standardek. Dala gól z rohu, přímého kopu, penalty

Brno – Především precizní standardní situace pomohly fotbalistům třetiligové Líšně v přípravném duelu s Tasovicemi. Divizního soka porazili 3:2, přičemž se trefili z rohu, volného přímého kopu a penalty.

„Potěší mě každý gól, standardky byly v pořádku. Ve druhém poločase jsme ale ztratili koncentraci a klukům asi i trochu došly síly, protože momentálně trénujeme pětkrát týdně,“ poznamenal Mazura.

Nyní už svým svěřencům plánuje naordinovat mírnější režim. „Někteří toho určitě měli plné zuby, ale pro kondici je to potřeba. Teď už budeme trénovat jen čtyřikrát týdně a budeme víc na hřišti. Zaměříme se na dynamiku,“ nastínil další plán přípravy Mazura.

Proti Tasovicím se mezi střelce zapsali Zezula, Krška a Král. Všechny branky zaznamenali domácí v úvodní půlhodině zápasu. Hosté se naopak prosazovali až po změně stran, branky Sokola vstřelili Svatoš a Paul. „Tasovice se ukázaly jako dobré družstvo. Zejména u prvního obdrženého gólu nás jejich hráči rozebrali,“ ocenil líšeňský kouč Josef Mazura zlepšený výkon sobotního protivníka ve druhém poločase.

Zatímco Líšeň proti Tasovicím splnila roli papírového favorita, divizní Rosice naopak soupeři z nižší soutěže podlehly. Slovan v domácím prostředí nestačil na brněnskou Moravskou Slavii z krajského přeboru. Hosté vyhráli 2:1, obě branky si připsal útočník Štourač, za domácí snižoval Fojtík.

SK Líšeň (MSFL) – Sokol Tasovice (divize D) 3:2 (3:0)

Branky: Zezula, Krška, Král – Svatoš, Paul.

FC Slovan Rosice (divize D) – SK Moravská Slavia Brno (KP) 1:2 (0:1)

Branky: Fojtík – Štourač 2.