Z dobrého úvodu juniorka ševců body nevytěžila

Po dvou výhrách juniorka ševců klopýtla. V pátém kole MSFL podlehla na hřišti poslední Líšně 3:2, ačkoliv po nadějném úvodu vedla již o dvě branky.

Domácí celek posílený o hráče prvoligové zbrojovky však výsledek dokázal otočit.

Mladí ševci přijeli do Brna s otevřeným hledím a hned v úvodu domácí obranu dvakrát zaskočili. Nejprve ve čtvrté minutě poslal balon do šibenice Šimon Chwaszcz, aby se dvě minuty nato proháčkoval defenzivou Líšně hbitý Blanař a Nikola Višněvský zakončoval po zemi přesně ke vzdálenější tyči – 0:2! A to ještě mezitím gólman Záleský zlikvidoval další nebezpečnou střelu Chwaszcze.

Líšeň ale po deseti minutách zvedla hlavu. Proti Stehlíkově hlavičce ještě skvěle zasáhl Dostál, nicméně vzápětí již přišla kontaktní branka. Hlobil srazil ve vápně Vávru a Král nařízenou penaltu střelou do horní části branky proměnil – 1:2. Domácí poté zvýšili aktivitu, vysoko napadali a v utkání měli herně navrch.

Vyrovnání tak na sebe nenechalo dlouho čekat. Stehlík vytvořil na penaltě zády ke zlínské bráně palebnou pozici pro Vávru, jenž z hranice šestnáctky zamířil přesně do protipohybu brankáře Dostála – 2:2. Hned za tři minuty pak mladí ševci řešili další ošemetnou situaci při šanci Milotínského, toho však dokázali zablokovat.

Líšeň byla při chutí a v 32. minutě obrat přece jen dokonala. Po rychlé křídelní akci dostal Vávra od Lutonského parádní přihrávku na zadní tyč, kde zcela osamocen bez problémů skóroval – 3:2. Zlínská obrana byla zcela rozklížená a šest minut před pauzou jen sledovala hlavičku Matouška, jenž na zadní tyči nedokázal v gólové pozici seřídit mířidla.

Tečku za rušným úvodním dějstvím pak udělala Dostálova minela. Zlínský gólman se nechal Vávrou obrat o míč, své pochybení však dokázal rychle napravit a domácímu hráči zakončení do odkryté brány nepovolil. Přesto byli žlutomodří za poločasovou přestávku více než rádi.

A opravdu žlutomodrým pomohla. Mladí ševci srovnali řady, nicméně jako první musel znovu zasahovat Dostál. Tentokrát po tečovaném pokusu Matouška. Pak už měla navrch zlínský juniorka, z čehož rezultovala po necelé hodině hry slušná příležitost k vyrovnání. Blanař potáhl míč do vápna, nabil Červenkovi, ten ovšem z dobré pozice bránu netrefil. Líšeň odpověděla Buchtovou hlavičkou, proti níž výborně zakročil Dostál.

V půlce druhého dějství oslovil hostující Chwaszcz parádním pasem Kollera, kterému chyběly decimetry. Pak se dostal po rohovém kopu k hlavičce Červenka a Zákostelský vytáhl parádní zákrok a Líšeň podržel. Za dalších deset minut se opřel do míče Višněvský a domácí gólman se jen ohlédl, kterak prudká rána proletěla nad břevnem.

Velkou komplikací však byla pro hosty červená karta pro Kollera, jenž kvůli nesportovnímu chování musel pod sprchy. Červená karta za pouhé zahození balonu však byla hodně přísná. Krátce nato se dostali do brejku domácí. Schneider našel Ovsepjana, proti jehož voleji bravurně zakročil Dostál. Ten poté zneškodnil a vychytal i sólo Matouška.

Ani to už však juniorce ševců ke kýženému vyrovnání nestačilo, protože utkání krátce poté skončilo.

VÝSLEDEK – 5. KOLO MSFL: SK LÍŠEŇ – FC FASTAV ZLÍN B 3:2 (3:2)

Branky: 25. a 32. Vávra, 13. Král z pen. – 4. Chwaszcz, 6. Višněvský

Rozhodčí: Vojkovský – Duga, Trigas

ŽK: Drábek, Záleský – Hlobil, Dostál, Michálek, Višněvský

ČK: Koller

Diváci: 255

Líšeň: Záleský – Čampa, Král, Drábek, Matoušek – Vávra (51. Ovsepjan, 90. Walla), Schneider, Buchta, Lutonský – Milotínský (88. Vejmělek), Stehlík. Trenér: Mazura Josef.

Zlín B: Dostál – Višněvský, Bačo, Pavlíček, Michálek (64. Hradil) – Blanař, Janíček, Hlobil (46. Koller), Masař – Červenka, Chwaszcz. Trenér: Bronislav Červenka.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 06.09.2015 v 07:31