Jak to viděl soupeř

SK Líšeň - FK Mohelnice 0 : 1 (0 : 0)
A-Mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo ve venkovním zápase odehraném v rámci 2. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem SK Líšeň v poměru 1 : 0.

Další zápas ve velikém vedru, ve kterém si hráči na obou stranách opět museli sáhnout až na samé dno. Zápas to dnes byl celkově vyrovnaný a také ne moc pohledný a o našem těžce vybojovaném vítězství rozhodla jedna proměněná šance. Domácím se žádnou z více šancí, i díky velmi dobře chytajícímu Petru Večeřovi, proměnit nepodařilo, a proto jsme dnes z Líšně odvezli všechny tři body. V průběhu zápasu trenér Roman Sedláček také musel sáhnout ke dvěma poměrně brzkým střídáním, když Ondra Kopa v jednom z tvrdých soubojů schytal ránu do zad a Michal Weinlich doplatil na veliké horko. Zápas otevřela v 4. minutě příležitost našeho týmu, když Martin Vokoun nacentroval na malé vápno Ondrovi Kopovi, kterému se podařilo mezi dvěma obránci domácích zakončit z voleje, ovšem nad bránu. V 18. minutě se potom Martin dostal k odraženému balónu a z prostoru před velkým vápnem vystřelil nad bránu domácích. V 22. minutě Petr Večeř při výkopu balónu trefil Stehlíka, ovšem ten nestačil zareagovat tak, aby ohrozil naši bránu. V 23. minutě Honza Fišara sklepl ve velkém vápně hlavou balón z centru k Luboši Pinkavovi, který z voleje trefil jednoho z obránců domácích. Po následném protiútoku se až na naše velké vápno dostal Přerovský, který po zemi zakončil vedle přední tyče naší brány. V 32. minutě Petr vykryl střílený centr Matouška ze strany. V 34. minutě domácí odvrátili nákop Davida Bači, přes několik přesných a rychlých přihrávek a skrumáž našich obránců se do velkého vápna prodral Král, jehož tvrdou střelu zblízka Petr vytáhl. V 38. minutě Michael Weinlich zahrál před naším velkým vápnem nechtíc rukou, byl z toho přímý kop, který však skončil ránou do zdi z našich hráčů. V 43. minutě Kuba Heidenreich rozehrál standardku a k balónu z jeho nákopu do velkého vápna se málem dostal Honza Fišara. V 45. minutě Petr vyrazil další ze střílených centrů Matouška před naše velké vápno, odkud jeden z jeho spoluhráčů z druhé vlny napálil balón přímo do Romana Kuby. V 45. minutě Kuba Heidenreich rozehrál další standardku a Ondra Kopa se hlavou pokusil balón prodloužit k zadní tyči brány domácích, ovšem bez úspěchu a vedle.

Prvních 15 minut druhého poločasu se neslo v duchu poločasu prvního. Domácí se snažili hrát jednoduše, nakopávali balóny a naši je s přehledem odvraceli. Do první šance se až v 60. minutě dostali domácí, kterým se podařilo odvrátit náš rohový kop, jít do protiútoku, na jehož konci Drábek z kruhu před velkým vápnem střílel nad naší bránu. Po 60. minutě zápasu se potom na hřišti začínala odvíjet zajímavější, rychlejší a lépe kombinačně zvládnutá podívaná. V 68. minutě se náš tým dočkal prvního gólu, když si David Bača na čáře po převzetí přihrávky potáhl balón, nasadil jej centrem na hlavu Ondry Seiberta, který dorážkou z malého vápna nedal Halouskovi šanci, 0 : 1. V 69. minutě po několika tvrdých soubojích našich hráčů ve středním pásmu se balónu chopil Martin Vokoun, ten po zemi přes Petra Soukupa, který odstínil jednoho z obránců domácích, nahrál Martinu Kotůlkovi, ten posunul balón do velkého vápna na Lukáše Hapala, jehož střela šla vysoko nad bránu. V 78. minutě bylo rušno i na naší straně, když rychlý balón za naši obranu převzal Walla, ten z první přihrál na malé vápno do gólové šance Stehlíkovi, který však z bezprostřední blízkosti Petra nepřekonal. V 79. minutě naši hráči museli likvidovat další nebezpečný nákop do našeho velkého vápna a další jejich slibně se rozvíjející akci v 85. minutě přerušil ofsajd. A tak opět mohli trestat naši, když si v 91. minutě s balónem seběhl za obranu Martin Bzirský, nahrál zpět na malé vápno zcela volnému Davidovi Bačovi, který ale nedal. A protože se potom už nic zajímavého nestalo, skončil zápas naším vítězstvím v poměru 1 : 0.

Roman Sedláček, hlavní trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: „Další zápas opět proti velmi těžkému soupeři a za horkého počasí. Domácí nás svojí hrou, ve které potlačili kombinační stránku, zpočátku překvapili. Snažili se totiž od počátku hrát velmi jednoduše, nakopávat balóny, čemuž se naši hráči v prvním poločase přizpůsobili. Hráči si dnes sáhli na dno a až na dvě příležitosti domácí nepustili do výrazných šancí. O výsledku zápasu rozhodla maličkost a to proměněná šance našeho týmu. S dnešním výsledkem jsem spokojen.“

Gól zápasu: 68. Seibert
Sestava SK Líšeň: Halouska – Král, Drábek, Čampa, Fousek (61. Bohuslav), Matoušek – Schneider, Weber (73. Walla), Přerovský – Stehlík, Milotínský (46. Vejmělek)
Sestava FK Mohelnice: Večeř - Heidenreich J., Kuba, Pinkava, Seibert - Bača, Weinlich (62. Kotůlek M.), Fišara - Kopa (46. Hapal), Soukup, Vokoun (74. Bzirský)
Žluté karty: 10. Čampa, 40. Stehlík, – 78. Heidenreich, 35. Bača, 90+3. Hapal
Rozhodčí: Dubravský Radek – Batík Tomáš, Kozubík Jiří