Fotbalisté HFK neměli v Líšni svůj den

Z webu HFK
Holičtí fotbalisté v 28. kole třetí nejvyšší fotbalové ligy podlehli výbornému týmu Líšně, když se postupně do střelecké listiny zapsali v 6. minutě Král. Po rohovém kopu

se míč odrazil na hranici pokutového území, tam se do něj opřel Fischer a jeho ránu tečoval těsně před Muchou do sítě Miroslav Král.

V 19. minutě Halaška využil zaváhání hostující obrany, navedl si míč z levé strany na osu hřiště a po jeho přihrávce nedal Muchovi šanci Šumbera 2:0.

Ve 35. minutě pak Šumbera našel dlouhým pasem Milotínského, ten z první poslal do běhu nabíhajícího Šumberu, který si míč zpracoval a z druhého dotyku jej poslal před bránu, osamocený Přerovský už pak neměl problém překonat Muchu 3:0.

V 66. minutě byl na začátku celé akce Veselý, který vychytal hlavičkujícího Soukupa a hned rozehrál na Šumberu, jenž vyslal dlouhým pasem Halašku, který využil špatné komunikace mezi Muchou a hostujícími obránci a zvýšil na 4:0.

Na konečných 5:0 domácí upravili stav utkání v 75. minutě. Halaška vyzrál na ofsajdovou past holické obrany a naběhl si na dlouhý pas, míč mu ale špatně skočil a tak jej hlavou ještě přiklepl Šumberovi, který neměl problém překonat Muchu a připsat si již druhou branku.

SK Líšeň - 1.HFK Olomouc 5:0 (3:0)

Branky: 6. Král, 19. Šumbera, 34. Přerovský, 66. Halaška, 75. Šumbera.

Rozhodčí: Ogrodník - Vostřejš, Podaný.

Delegát: Šoukal.

ŽK: 44. Král (LIS) – 7. Hlavica (HFK), 25. Varaďa (HFK).