Z webu Prostějova

10.05.2015 09:34 Muži: 1.SK Prostějov - SK Líšeň 3:3, MSFL - 25. kolo
Brankovou přestřelku přineslo další domácí utkání proti Líšni, které na rozdíl od toho předchozího přineslo půltucet gólů. Na naší straně se trefil Hirsch a dvakrát Kroupa.

1.SK Prostějov – SK Líšeň 3:3 (3:2)
Branky: 13. Hirsch, 15., 45. Kroupa – 10. Čtvrtníček, 41., 49. Šumbera
Rozhodčí: Hájek – Petr, Pfeifer; ŽK: 67. Rus, 74. Sečkář. Diváci: 360.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Kofroň – Krejčíř, Sus, Zatloukal, Rus (73. Sečkář) – Hirsch, Fládr, Zelenka (61. Pančochář), Koudelka – Machálek (85. Šteigl), Kroupa. Trenér: František Jura.
SK Líšeň: Veselý – Čampa, Buchta, Drábek, Matoušek (85. Lontras) – Halaška, Fischer, Hyčka, Šumbera – Čtvrtníček, Vejmělek. Trenér: Josef Mazura.

V domácím dresu se po nějaké době objevil v základní sestavě na levé straně Rus, což přimělo Krejčíře přesunout se na opačnou lajnu a Hirsche do záložní řady. Na lavičce zůstal tentokrát Pančochář. Trenér hostí Mazura přivezl několik borců z širšího kádru Zbrojovky, ať už šlo o Hyčku, Šumberu či Čtvrtníčka. O kvalitách Líšně tedy nebylo zapotřebí pochybovat.

Utkání začalo velmi svižně a skóre se tentokrát otevřelo velmi brzy. Nenaplnila se ještě desátá minuta, když Šumbera rozehrál nepřímý volný kop a po hlavičkovém přistrčení umístil míč hlavou poprvé do brány Čtvrtníček. Vzápětí rozehrál z vlastní poloviny míč Zatloukal na Kroupu, který jej sklepl pro Koudelku a Machálka, jehož křížnou střelu usměrnil pod břevno naprosto nekompromisně Hirsch. A to ještě nebylo všechno. Jen o chvíli později dostal přihrávku za obranu Kroupa a z pravé strany mazácky přeloboval hodně vpředu postaveného Veselého.

Hra se poté poněkud zklidnila a vzruch do ochozů přinesly dva pokusy Fládra, jehož první střelu vyrazil Veselý na roh a druhá z přímého kopu šla těsně mimo branku. Chvíli před uplynutím půlhodiny hry se do dvou dobrých šancí dostal Koudelka. Nejprve se na levé straně překřížil s Kroupou, který mu nahrál před branku, „Koudy“ ovšem míč nezvedl dostatečně mimo dosah Veselého. Poté po jeho slalomu mezi soupeřovými zadáky míč prostor branky vůbec nezasáhl.

Na druhé straně se vytáhl Kofroň při Šumberově střele z přímého kopu. Pět minut před přestávkou rychlý útok po pravé straně s centrem do vápna nepokryli ani Krejčíř, ani Kofroň a Šumbera dotlačil míč do branky. V poslední minutě pak Hirschův centr zprava Veselý podcenil a Kroupa pohotově dostal domácí opět do vedení.

To nás mělo nasměrovat k vítězné jízdě druhým poločasem, jenže v jeho úvodu Veselý kryl přízemní nepříliš důraznou střelu Machálka a o dvě minuty později našel centr zprava nejlépe postaveného Šumberu, který přidal také svou druhou branku. I s dalším jeho pokusem, tentokrát už deset minut před koncem, měl Kofroň práci a vyrazil jej na roh.

V samotném závěru se mohlo skóre ještě měnit na obou stranách. Nejprve z dobré pozice Buchta pálil pánubohu do oken, na druhé straně obrana hostí zblokovala Šteiglovu střelu. A tak byla remíza spravedlivým vyjádřením střelecké efektivity obou týmů.

Hlasy po utkání

František Jura se na počátku trochu zamotal do hodnocení obdržených branek. „Ten gól byl zbytečný, vlastně oba byly zbytečné, v podstatě všechny tři. Myslel jsem především ty první dva. Výsledek jsme ale otočili a za stavu 2:1 měli přidat dva góly. To mohlo zásadně nasměrovat další průběh utkání. Podali jsme slušný výkon, mužstvo chtělo hrát a vyhrát, bohužel jsme opět neproměnili šance. Chtěli jsme šest bodů, máme dva, takže z tohoto pohledu jsme zklamaní,“ zhodnotil bodový přínos uplynulého týdne.

Líšeňský Josef Mazura byl věcný a stručný. „Dnes to byl pro obě obrany den otevřených dveří. Mrzí zejména třetí gól, když gólman podcenil situaci, ale na druhé straně jsem spokojen s výkonem svých hráčů, kteří zápas „odjezdili“ a v závěru mohli dokonce strhnout vítězství na svou stranu, pokud by Buchta trefil bránu. Pro nás je samozřejmě každý bod dobrý, takže jsem spokojen,“ kvitoval zisk odvezený z Prostějova.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 10.05.2015 v 13:20