Šest gólů, ale jen jeden bod. Prostějov remizoval s Líšní

Prostějov – Druhou remízu si během čtyř dnů připsali prostějovští fotbalisté. Ta sobotní s Líšní však přinesla hotovou přestřelku a diváci nakonec viděli rovných šest branek. Konečný výsledek 3:3 ale nevykouzlil úsměv na zachmuřené tváři trenéra Jury.

„Po tom dvouzápasovém martýriu máme jen dva body a jsme zklamaní,“ přiznal František Jura.

Zápas začal svižným fotbalem a už v páté minutě protáhl Kofroně Čtvrtníček. Stejný hráč pak o pět minut později prostějovského gólmana po standardní situaci překonal. Vedení hostů však netrvalo ani tři minuty a prostějovský kapitán Martin Hirsch srovnal po centru zprava na 1:1.

O tři minuty později se krásným obloučkem z třiceti metrů prosadil Karel Kroupa a poslal domácí do vedení. Velký obrat Jurovy svěřence nabudil a ti začali tlačit na Veselého svatyni. Čtyři minuty před koncem poločasu však udeřila znovu Líšeň.

Po Halaškově centru se svým důrazem prosadil Šumbera. Gólové hody však uzavřeny nebyly. V poslední minutě první půle vyrazil Veselý míč jen ke Kroupovi. Prostějovský sniper se pak nemýlil.

„Všechny góly, které jsme dostali, byly zbytečné. Koudelka mohl v první půli dvěma úniky rozhodnout, to se ale nestalo. Nakonec jsme však uhájili vedení 3:2. Vstup nebyl špatný, šancí jsme měli dost,“ řekl k úvodu zápasu prostějovský kouč František Jura.

Hned po změně stran zahrozil Machálek, ale nebyl úspěšný. Naopak se opět po pěkné kombinaci trefil Šumbera a srovnal na 3:3.

Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Několikrát se musel blýsknout domácí gólman Kofroň, ale za svá záda už další branku nepustil. Nejvíc namále měl v předposlední minutě, ale to Petr Buchta ve vyložené šanci přestřelil. Zápas tak nakonec skončil nerozhodně.

„Bohužel jsme nedali góly. Byly tam slušné akce. Herně to nebylo hrozné, ale neproměnili jsme naše šance. Divácky to muselo být zajímavé, protože Líšeň chtěla hrát a měla kvalitní fotbalisty,“ pochválil soupeře František Jura.

„Byl to takový den otevřených dveří. Obě obrany hru dost podcenily, na naší straně se k tomu ještě při třetí brance přidal brankář. Na druhou stranu tady kluci tu druhou půlku odjezdili a v předposlední minutě mohli i rozhodnout. Každý bod je nakonec dobrý,“ okomentoval sobotní duel líšeňský lodivod Josef Mazura.

1. SK Prostějov – SK Líšeň 3:3 (3:2)

Branky: 13. Hirsch, 16. a 45. Kroupa – 10. Čtvrtníček, 41. a 48. Šumbera. Rozhodčí: Hájek – Petr, Pfeifer. ŽK: Rus, Sečkář (oba Prostějov). Diváků: 365.

Prostějov: Kofroň – Krejčíř, Sus, Zatloukal, Rus (73. Sečkář) – Hirsch, Zelenka (61– Pančochář), Fládr, Koudelka – Machálek (86. Šteigl), Kroupa. Trenér: František Jura.

Líšeň: Veselý – Čampa, Drábek, Buchta, Matoušek (86. Lotras) – Halaška, Šumbera, Vejmělek, Hyčka – Čtvrtníček, Halaška. Trenér: Josef Mazura.