Z webu Břeclavi

Výkon lepší, než výsledek
SK Líšeň-MSK A 2:1 (1:0)
V dalším kole Moravskoslezské fotbalové ligy prohráli muži MSK Břeclav A v Brně s SK Líšeň po dobrém výkonu 1:2.

Po vyrovnaném prvním poločasu jim patřila větší část druhé půle, ale jak se již stalo vícekrát, ztroskotali na neproměňování gólových šancí, z nichž nejméně dvě byly stoprocentní.

V prvním poločasu měl dvě dobré střelecké příležitosti Pavol Giertl, který tvořil útočnou dvojici MSK společně s Tomášem Pospišem. Ještě větší šanci měl Milan Sycha, který zblízka překopl branku a nejblíže gólu byl Jan Hloch, který sám před brankářem nastřelil jeho tělo a odražený míč poslal vedle brankové konstrukce. Hodně šancí měli i domácí, kteří hrozili zejména po standardních situacích. Dali příležitost brankáři MSK Lukáši Prokopovi, aby bravurními zákroky prokázal svou kvalitu. Čtyři minuty před koncem poločasu se Líšeň dočkala vedoucí branky, se kterou oba celky odešly do šaten.

V úvodu druhé půle přišlo pár centrů do bezprostřední blízkosti branky Líšně, hráčům MSK chyběl jen krok k možnosti úspěšně akci zakončit. A tak přišla 51.minuta, kdy došlo k faulu v šestnáctce hostí a vedení Líšně se zvýšilo po proměněném pokutovém kopu na 2:0. „Od této chvíle se již domácí před naši branku nedostali, ovládli jsme hřiště, ale stále se nám nedařilo střelecky. Nejblíže gólu byl v této fázi hry Giertl, jehož nepříliš silná střela byla tečovaná a mířila do sítě, na brankové čáře ale jeden z obránců situaci zachránil odkopem,“ hodnotí průběh druhého poločasu trenér MSK Karel Bečka.

Až po průniku střídajícího Lucase Carvalha do šestnáctky Líšně a nedovoleném zákroku proti němu snížil v osmdesáté minutě z penalty Pavel Simandl na 1:2. Zbývající deset minut hry bylo ve znamení narůstajícího tlaku MSK, žel bez gólového vyjádření. „Byl to zřejmě jeden z našich nejlepších jarních výkonů, bohužel bez bodového zisku. Obrana i s doléčeným Ivanem Dvořákem na postu stopera byla kompaktní, dobře hrála záloha, všichni připravovali šance útočníkům. Občas chyběla přesnější finální přihrávka, nebo se nepodařilo dobře připravenou akci úspěšně zakončit, útočníkům scházela větší dravost.

Celkově podala obě družstva nadstandardní výkon, který neodpovídal jejich postavení na předposledních dvou místech tabulky. Za odvedený výkon jsme si zasloužili nejméně bod,“ řekl po zápasu trenér Bečka, spokojený se hrou svých svěřenců, méně již s konečným výsledkem. Pravdou je, že Líšeň jako farma Zbrojovky Brno využila pro tento zápas služeb několika hráčů prvoligového týmu, jejichž přítomnost na hřišti byla znát.

„To neřeším, Líšeň jde jinou cestou. My budujeme mladý tým z vlastních odchovanců, kteří sbírají cenné zkušenosti z takovýchto těžkých zápasů a herně zrají,“ vyjadřuje se k této otázce trenér MSK.

Sestava: Prokop – Dobšíček, Zezula, Dvořák, Košut – Hloch (68.Carvalho), Simandl, Paděra, Sycha (85.Fojtík) – Pospiš, Giertl (62.Horváth).

Další výsledky: Hulín-HFK Olomouc 3:1 (1:0), Orlová-Vyškov 2:1 (1:1), Uničov-Kroměříž 3:3 (2:1), Slovácko B-Sigma Olomouc B 1:0 (1:0), Opava B-Třebíč 1:1 (1:0), Zlín B-Prostějov 1:2 (0:1), Zábřeh-Hlučín 0:1 (0:1).

Tabulka po 23.kole: 1.SK Sigma Olomouc B – 51 bodů, 2. 1.SK Prostějov – 41, 3.SK Sulko Zábřeh – 39, 4. 1.FC Slovácko B – 39, 5.FC Hlučín – 39, 6.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 38, 7.FC Fastav Zlín B – 35, 8.SK Spartak Hulín – 34, 9.SK Uničov – 33, 10.FK Slávia Orlová-Lutyně – 31, 11.MFK Vyškov – 28, 12.SK Líšeň – 25, 13. 1.HFK Olomouc – 24, 14.Horácký FK Třebíč – 24, 15.MSK Břeclav – 22, 16.Slezský FC Opava B – 5.

Další dvě ligová utkání budou hrát fotbalisté MSK Břeclav A v rychlém sledu na domácí půdě. Již ve středu 6.května (od 17:00 hod) budou hostit 1.HFK Olomouc, v sobotu 9.května přijede do Břeclavi SK Uničov (začátek v 16:30 hod).

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 04.05.2015 v 07:46