Z webu Kroměříže

SK HS KROMĚŘÍŽ - SK LÍŠEŇ 1:1 (1:0)
V dalším domácím utkání se muži HS Kroměříž utkali s týmem Sk Líšeň. Tým ,který po podzimní části přezimoval na předposledním místě tabulky změnil strategii

a farma prvoligové Zbrojovky Brno začala dělat společně s ligovým spolupracovníkem vše proto, aby tým Líšně zachránili v Msfl, proto do každého utkání posílá trenér Zbrojovky minimálně 5 hráčů ligového áčka a v jarní sezoně tým ještě neprohrál. V minulém kole na domácí půdě rozdrtili tým Třebíče vysoko 6:0 a do Kroměříže trenér Kotal poslal pro jistotu 7 hráčů z ligového týmu Zbrojovky. Brankář Hladký, hráči Buchta, Hyčka, Fišer, Šumbera nastupují v této sezoně pravidelně v 1.synotlize a hráči Halaška s Klánem jsou pravidelně nachystaní k ligovým utkáním. Věděli jsme tak že nás čeká v jarní části nejtěžší soupeř což se potvrdilo i v samotném pátečním utkání. Do utkání bohužel nemohli nastoupit klíčoví hráči David Steiner a nově i Lukáš Salachna, kteří doléčují svá zranění. I tak ale domácí začali aktivně a v prvních dvou akcích nebezpečně centroval z pravého křídla Honza Beránek . Oba dva centry odvrátil zkušený brankář hostů. Hra se přelévala ze strany na stranu a utkání se hrálo oboustranně ve vysokém tempu. Ve 25.minutě nejlepší hráč na hřišti Tomáš Strašák obešel dva hráče na levém křídle a poslal nadýchaný centr na zadní tyč ,kde zcela volný hlavičkoval Honza beránek těsně nad branku hostí. I nadále pokračovalo oboustranně aktivní utkání a hanáci si začali vytvářet tlak, který korunoval sérii tří rohových kopů, které však výborně chytající brněnský gólman Hladký bezpečně kontroloval. Ve 42. minutě domácí Nevřala zahrával další ze série rohových kopů a našel kanonýra domácích Martina Neuberta, který pohotově z voleje otevřel skore utkání 1:0 !!!

Do druhé půle hostující trenér Pepa Mazura posunul hráče Zbrojovky Lojzu Hyčku na pozici středního záložníka a hosté začali druhou půli daleko větší aktivitou. Střední záložníci Fišer, Šumbera a Hyčka tedy všichni tři ligový hráči v téhle pasáži utkání pozvedli výkon Líšně a hosté se po chybě v naší obraně dokázali gólově prosadit a Fišer střelou z blízka srovnal na 1:1 !! V 65. minutě přišel na hřiště domácí Lukáš Kutra a hanáci opět začali být aktivnějším týmem v tomhle vyrovnaném utkání. Byl to právě Kutra ,který na pravém křídle třikrát přesprintoval všechny hráče a střileným centrem vytvářel pozice pro své spoluhráče. V téhle pasáži utkání gól domácích jak se říká vysel ve vzduchu. Hosty v tuhle chvíli jednoznačně držel ve hře brankář Hladký. Od 80.minuty se utkání ve vysokém tempu blížilo ke svému vyvrcholení, hanáci se tlačili do zakončení a hosté díky Hyčkovi s Halaškou se snažili o rychle protiútoky. Nakonec utkání skončilo spravedlivou remizou 1:1 a soupeř z Líšně posílený hráči Zbrojovky Brno byl jednoznačně nejlepší tým s jakým jsme letos v soutěži hráli.

Branka HS : Martin Neubert

Sestava : Petr - Cverna - Čep - Látal - Nevřala - Hromek - Mazouch - Beránek(65.Kutra) - Strašák (85.Ferko) - Žák - Neubert

Pozn.: některá tvrzení je nutno uvést na pravou míru