Juniorka ševců zvládla nástrahy utkání v Líšni a z Brna veze bod

Juniorka ševců absolvovala i druhé jarní vystoupení na půdě soupeře a los 19. kola MSFL jí opravdu nepřál. Zlínští mladíci totiž zajížděli na hřiště Líšně, která využila faremního spojení se Zbrojovkou i toho, že v první lize nastala během víkendu reprezentační pauza.

Naproti tomu hosté kvůli termínovému střetu se zápasem svého A-mužstva přivezli čistokrevnou juniorku. Přesto statečně bojovali a domů si vezou bod za remízu 1:1.

Branky: 37. Milotínský – 55. Hlobil ŽK: Fischer. Rozhodčí: Mikeska – Dresler, Cieslar.
Diváci: 270

SK Líšeň: Hladký – Král. Drábek, Čampa, Šumbera, Markovič, Halaška (90. Bohuslav), Matoušek, Vejmělek, Fischer, Milotínský. Trenér: Josef Mazura.

FC FASTAV Zlín B: Švec – Blanař, Jurič, Bačo, Višněvský – Chuchma (60. Chwaszcz), Koller, Hlobil, Nehoda (75. Masař) – Kurtin, Červenka (86. Hradil). Trenér: Bronislav Červenka.

Komentář

Hned ve druhé minutě donutili mladí ševci dobrým napadením domácí celek k chybné rozehrávce. Kurtin prostrčil míč na Nehodu a ten napálil gólmana Hladkého. Pak už se ale začal čím dál více prosazovat brněnský favorit. Domácí se dostali do tlaku a v 17. minutě Milotínský našel přesným balonem Markoviče, toho však vychytal Švec.

Vzápětí přišly další velké chvíle Líšně. Nejprve pálil v půlce úvodního dějství nad bránu Šumbera, po rohu nebezpečně hlavičkoval Fischer a po průniku zprava vystřelil kousek vedle Halaška. Ten vzápětí našel hlavu Milotínského, proti němuž opět výborně zasáhl Švec.

Brněnský tlak sílil a vedoucí branka visela ve vzduchu. Přišla osm minut před přestávkou. Po rohovém kopu sice ještě hlavičkoval Král do břevna, po následném závaru už ale Milotínský dopravil míč do opuštěné brány – 1:0. Mladí ševci přesto mohli krátce před odchodem do kabin srovnat. Koller prošel středem hřiště, na pravé straně našel rozběhnutého Kurtina, ten ovšem vystřelil nad břevno.

Ve druhé půli už byla juniorka ševců přece jen aktivnější a poměrně záhy se dočkala také brankové odměny. Po deseti minutách usměrnil Juričův křížný pas Nehoda z první před bránu, kde se důrazem ve skluzu prosadil střelou k tyči Patrik Hlobil – 1:1. Za dalších deset minut dokonce mohli žlutomodří výsledek otočit. Kurtin nacentroval na zadní tyč, Koller přiťukl Nehodovi, ten z dobré pozice bránu přestřelil.

V závěrečných dvaceti minutách tak vzala za delší konec opět Líšeň. Po Šumberově centru z rohu zakončoval z malého vápna nad břevno Milotínský. Ten samý hráč hlavičkoval po rohovém kopu těsně vedle a deset minut před koncem po Halaškově centru pálil z otočky mimo tři tyče také Markovič.

Mladí ševci už pak bojovným výkonem sympatický výsledek ubránili a na úvod jara mají ze dvou venkovních zápasů čtyři body. Příští neděli přivítají na Letné celek Uničova.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 28.03.2015 v 20:27