Z webu Zábřehu

SK SULKO-Zábřeh - SK Líšeň 2:0 (0:0)
V neděli 22. března jsme zahájili jarní část sezóny 2014 - 15. Nutno dodat, že v první fázi tento duel vyzníval jednoznačně pro hosty.

Již v 8. minutě vyrážel Martin Šustr střelu Briganta z úhlu a ve spolupráci s obránci pak několikrát zachraňovali. Náš brankář se vyznamenal hlavně v 11. minutě, kdy Šumberovu umístěnou bombu vytěsnil na tyčku a následně míč směřující do branky stačil znovu zneškodnit. Až v 17. minutě jsme zaznamenali naši první útočnou akci, ovšem při rychlém protiútoku hostů musel likvidovat samostatný nájezd Klána opět náš gólman. O dvě minuty později vybojoval míč Lukáš Kurušta, akce pokračovala centrem na Tomáše Vovese, hosté odvrátili na roh. Po jeho rozehrávce a nepřesné přihrávce následoval zase brejk nebezpečných hostů. Pak se hra přeci jen vyrovnala, nebezpečně zahrozil až ve 42. minutě technickou střelou Šumbera, naštěstí nemířil přesně. Těsně před koncem poločasu zblokovali hosté pokus Hynka Prokeše, následnou dorážku nezvládl Václav Koutný. Do druhé půle provedl trenér Jiří Balcárek změny v rozestavení hráčů a obraz hry se výrazně změnil. Aktivitu jsme po větru převzali my a již v 48. minutě Lukáš Kurušta jen těsně minul levou tyč branky Veselého. V 60. minutě se po rozehrané standardce dostal míč na malém vápně k Michalovi Kovářovi, střela z otočky skončila v rohu, po jehož rozehrání mohl skórovat u zadní tyče Tomáš Pospíšil, ovšem míč vůbec nezasáhl. V 73. minutě jsme měli výhodu trestného kopu z hranice velkého vápna, dobrou střelu Tomáše Binara však brankář Veselý vystihl. O minutu později si naběhl Jakub Swiech na rozehrávku Petra Rajnohy a hlavou poslal míč do sítě. Uběhly další dvě minuty a tentokrát Tomáš Voves poslal centr do velkého vápna hostů, tam si na míč naskočil nepokrytý Hynek Prokeš a povedenou hlavičkou zvýšil naše vedení na 2:0. Soupeř pak vrhl vše do útoku, nejprve jsme v 78. minutě přežili závar ve vápně osvobozujícím odkopem obránců a v 80. minutě útočnou akci zakončoval hlavou Klán, brankáře Šustra však nepřekonal. To se však již blížil samotný závěr utkání a vítězství znamenalo zápis důležitých prvních tří jarních bodů do tabulky.

Sestavy:

SK SULKO Zábřeh: Šustr – Rajnoha, Kovář Swiech, Pospíšil (82. Švábík) – Šturma, Koutný, Binar, Kurušta – Voves, Prokeš (89. Krejčí). Trenér: Jiří Balcárek

SK Líšeň: Veselý – Čampa, Král, Drábek, Lutonský – Milotínský, Šumbera, Matoušek (82. Bohuslav), Brigant – Halaška, Klán (82. Vejmělek). Trenér: Josef Mazura.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 25.03.2015 v 07:23