Holice s Líšní zpackala závěr utkání a jen remizovala

Ve 13. kole MSFL přivítali holičtí fotbalisté na domácím hřišti tým SK Líšeň s bývalým hráčem HFK Jiřím Janoščinem a zkušeným ligovým trenérem Josefem Mazurou.

Dnes opět už poněkolikáté musel trenér 1.HFK Olomouc Jiří Derco lepit sestavu, když do obrany postavil z “B” týmu Jaroslava Grézla a Petra Krumpolce za zraněného Honzu Hlavicu a Pavla Drbala, který nedohrál utkání ve Zlíně.

I přes problémy se sestavou vstoupili holičtí do utkání velmi dobře. Hráli aktivně a svého soupeře dostávali pod tlak výsokým napadáním. Svěřenci trenéra Jiřího Derca měli také optickou převahu. Už ve 13. minutě zahrozil povedenou ránou z voleje z velkého vápna Hornich, ale mířil těsně nad.

O pět minut později byl blízko brance opět Hornich, když mu načechral míč na malé vápno na hlavu Varaďa. Důrazného útočníka HFK ale vychytal brankář Veselý, když míč konečky prstů vyškrábl míč na roh.

Hosté ozvali v 19. minutě po přetaženém rohu, kdy Hanuš pálil z voleje nad bránu.

O dvě minuty později vyslal Krumpolc dlouhým autovým vhazováním do vápna Bernarda, který parádní střelou nechal vyniknout hostujícího brankáře.

Holičtí měli v této chvíli obrovský tlak a šance střídala šanci. Dvě příležitosti zahodil Pezzotti. Až přišla 28. minuta a z velkého vápna se do míče opřel Bača. Jeho dělovka skončila pod břevnem bezmocného brankáře Veselého 1:0.

Domácí Holice i nadále okupovala branku hostů. V závěru poločasu brankář Veselý zachránil hosty od další branky, když vytěsnil nepříjemnou střelu Bači na roh.

Po změně stran se opakoval tlak holického týmu. V první minutě druhého poločasu pronikl Bača lehce do vápna hostů a připravil Pezzottimu tutovku. Ten ji ale zazdil a míč poslal mimo tyče.

Bohužel i další příležitost neproměnil opět Pezzotti po rozehraném rohu. Hlavou mířil z malého vápna vedle.

Z mnoha šancí holického týmu se nic neurodilo a tak přišla pohroma na druhé straně. Centrovaný míč prolétl skrumáží těl a skončil za zády brankáře Muchy - 1:1. Branka byla přiznána Matouškovi v 79. minutě.

To byl pro Hanáky velký šok. Jasný zápas se otočil proti a neproměněné šance jen mrzely. Ale do konce utkání zbývalo ještě několik málo minut. V 88. minutě pronikal do vápna střídající Kostorek, který byl faulován a rozhodčí nařídil penaltu. Tu bohužel neproměnil Lysoněk, když poslal míč do břevna. Domácí tak může mrzet neproměněné velké množství gólových příležitostí. Hosté si tak odvážejí cenný bod za remízu 1:1.

1.HFK Olomouc - SK Líšeň 1:1 (1:0)

Branky: 28. Bača - 79. Matoušek.

Rozhodčí: Trávníček - Nováček, Pfeifer.

Delegát: Brtníček.

ŽK: 79. Lysoněk, 80. Varaďa (HFK) - 38. Přerovský (LÍŠ)