Z webu Hulína

„Pětka“ na úvod: SK Líšeň – SK Spartak Hulín 1:5
9.8.2014 | 21:02:42 - Nová sezóna MSFL začala pro muže Spartaku na hřišti staronového účastníka soutěže SK Líšeň.

Soupeř pod vedením Josefa Mazury do utkání jako farmářský celek vyslal několik hráčů, kteří jsou známi z dresu mateřské Zbrojovky – Fall, Přerovský, Stehlík, Sus a možná i další, ve středu zálohy operoval nestárnoucí Richard Dostálek. Sestava Spartaku odcestovala do Brna chudší o 2 hráče – na tréninku se zranil Jaromír Paciorek, Michal Šrom prozatím doléčuje zranění. Do útoku se tak postavil Jaroslav Zlámal a v zápase odvedl velký kus poctivého výkonu. Univerzálovi Zlámalovi tak snad zbývá odehrát zápas už jen na postu brankáře.

Oba soupeři zahájili utkání aktivně, domácí se snažili svým pohybem zatápět naší defenzivě. V utkání se taktéž několikrát zajiskřilo od kolíků kopaček a rozhodčí Hájek na obou stranách rozdal několik žlutých karet.

Nabuzená Líšeň vyslala nebezpečnou střelu hned v 1. minutě zápasu, kdy domácí ikona kapitán Čampa mířil jen vedle branky Marka Vogla.

Na druhé straně ve 4. minutě Spartak zahrával standardní situaci, Číhal hlavičkoval a následná dorážka skončila v domácí brance, situaci ale zastavil zdvižený pomezní prapor znamenající ofsajdovou pozici Hulína.

Další zástřelnou ránu vyslali domácí v 11. minutě Stehlíkem a ani tentokrát aktivita Líšně neznamenala ohrožení naší branky, neboť střela putovala nad branku.

Mnohem větší tlak vyvinul Spartak v 12. minutě po rohovém kopu, vysoký míč brankář Veselý neudržel a dorážející Sklenář nakonec vystřelil nad branku.

Efektivnější byli hosté z Hulína v 18. minutě. Po rohovém kopu vracel míč do pokutového území Honza Ruman a Roman Číhal propálil vše, co mu stálo v cestě 0:1.

Domácí Líšní vedoucí branka hostí evidentně otřásla a v následujících chvílích mohlo jejich konto obdržet další zátěž.

Ve 27. minutě zatáhl míč do pokutového území Laciga, kličkami si nachystal střeleckou pozici v malém vápně, ale výslednou střelu dokázali domácí zblokovat. Odraženou střelu hosté zachytili, ale i další – tentokrát Červenkovu střelu Líšeň zblokovala.

O 2 minuty později vběhl zase do pokutového území Líšně Vyskočil, zblokovaná střela proskotačila až k číhajícímu Zlámalovi a ten se pohotově snažil uklízet do prázdné branky. Jarda Zlámal bohužel však trefil jenom tyč a skotačící míč na brankové čáře domácí včas odkopli do bezpečí.

Pěkná kombinační akce Spartaku byla k vidění v 31. minutě, kdy nakonec Červenka zpětnou přehrávkou vybídl Kadlece ke střele z hranice pokutového území. Krásnou táhlou střelu z kopačky dříče Kadlece směřující do růžku však domácí brankář Veselý vyškrábl na rohový kop.

Převaha Spartaku poté na chvilku povolila a ke slovu se dostávali domácí, ti končili ale povětšinou před hranicí pokutového území Spartaku.

Takto zápas doputoval až do 44. minuty, kdy se protáhl po pravé straně Dominik Krhut a jako namydlený blesk si to šinul k brance Líšně. Z úhlu skoro až z brankové čáry, kdy všichni už čekali centr před branku, pak Dominik neskutečně prostřelil domácího brankáře a za tento opravdu parádní fotbalový kousek šel sklízet pochvalu od spoluhráčů a přítomných fanoušků Spartaku. 0:2

Nadějné dvoubrankové vedení Hulína bylo v ohrožení po přestávce v 50. minutě poté, co domácí zahrávali přímý kop z hranice šestnáctky z ideální pozice. Ke standardce se stavěla dvojice Dostálek Přerovský a druhý jmenovaný míč nakonec napálil do zdi. K odraženému míči se Líšeň ještě dostala, ale Spartak nakonec postupně domácí vytlačil až zase k půlící čáře.

Líšeň se v této fázi nejblíže ohrožení branky dostala v 58. minutě, kdy Omelchenko jen slabě hlavičkoval vedle branky.

Naopak v 63. minutě Zlámal vysunul Krhuta, který se řítil sám na brankáře Veselého a nakonec také uklidil míč do branky na stav 0:3.

To už začal výsledek vypadat pro Spartak opravdu více než nadějně. Branku Líšně poté ohrozil v 69. minutě Dvořáček z přímého kopu, míč ale nakonec skončil jen těsně vedle branky.

Líšeň zahrozila znovu v 72. minutě střelou svého nejagilnějšího hráče Přerovského, ale Marek Vogl se nachytat nenechal a v pohodě odvrátil nebezpečí pro svou branku.

Obdobně úspěšní jsme v defenzivě nebyli v 75. minutě, když Lisický potáhl míč po straně, zpětnou přihrávkou našel v pokutovém území nabíhajícího Stehlíka a ten z halfvoleje vymetl pavučinku v brance Spartaku 1:3.

Domácí ucítili šanci utkání zdramatizovat a snažili se vykřesat naději na kontaktní druhou branku. Hosté z Hulína takticky dovedli zápas do 80. minuty a nepouštěli se do zbytečných dramat kolem svého pokutového území.

V 80. minutě zatáhl znovu Krhut akci Spartaku, předal míč Červenkovi na hranici pokutového území, ten místo střely vrátil míč zase zpět a Krhut slabě střelou do rukou pozdravil brankáře Líšně.

O pár chvil poté po straně vybídl nováček Filip Ouroda k sólovému nájezdu znovu Dominika Krhuta, který se kličkou již uvolnil k zakončení, v tom jej ale domácí brankář stáhl k zemi.

Verdikt sudího Hájka byl jasný – červená pro brankáře, domácí dohrávali v 10 lidech, penalta ve prospěch Spartaku. Míč si na penaltový puntík postavil Roman Číhal a trefou k tyči zvítězil na 1:4. Tím „Číhy“ taktéž oslavil svůj sobotní svátek a oslavy populárního showmana s fanoušky nabraly jen na intenzitě.

Když v 90. minutě Spartak zahrával od postranní čáry Lacigou standardní situaci, naběhl si na přetažený centr novic David Sklenář a hlavou umístil míč do branky domácích na konečnou podobu 1:5.

Spartak 1. zápas zvládl výtečně a pro nás všechny dnešní výsledek musí být jen tou nejlepší pozvánkou na domácí utkání proti celku SK Uničov!

Hodnocení trenéra: Jsme rádi za takový vstup do soutěže, první zápas a máme tři plusové body. Výsledek 5:1 sice vypadá jednoznačně, ale tak tomu určitě v zápase nebylo. Kluci plnili to, co jsme si řekli, směrem dopředu jsme byli vcelku omezeni, když se zranil Jarda Paciorek, Jarda Zlámal na hrotu odehrál dobrý zápas. Hráli jsme to, na co máme, to znamená rychlý přechod do útoku, v defenzivě jsme si plnili taktéž, co jsme chtěli. Výsledek je pro domácí asi krutý, ale myslím si, že jsme celkově ten zápas kontrolovali a byli jsme i celý zápas lepší.

rozhodčí: Hájek, AR1: Petr, AR2: Pfeifer, delegát: Ondo

Líšeň: Veselý – Drábek (60. Matoušek), Fousek, Sus, Čampa (52. Halaška) – Přerovský, Dostálek, Fall, Lisický – Omelchenko, Stehlík (84. Zigo).
Spartak: Vogl – Sklenář, Číhal, Ruman, Vyskočil – Krhut (89. Icela), Kadlec (88. Mrhálek), Laciga, Dvořáček (80. Ouroda) – Červenka, Zlámal.