Na závěr přípravy porážka. Zlín - Zbrojovka 2:0

Z webu Zbrojovky | Martin Lísal
Z l í n - V posledním přípravném utkání před novou sezonu prohrála Zbrojovka ve Zlíně 0:2.

Do hry zasáhli většinou hráči, kteří nenastoupili v generálce proti Taškentu, soupeř skóroval na konci první a na začátku druhé půle.

Zlín -Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Zlín: Dostál – Pazdera, Malý (60. Simerský), Hubáček, Benčík – Matějov (64. Holík), Koutný (57. Hájek), Motal (73. Bartolomeu) – Železník (60. Kurtin), Poznar (60. Malcharek), Koukal (46. Bankovič).

Zbrojovka Brno: Doležal - Hyčka, Buchta, Malík (46. Keresteš), Lutonský - Sedlák, Kaščák, Mezlík - Brigant (46. Doumbia), Omelčenko, Slančík.

Branky: 42. Poznar, 53. Železník (pen.).
Rozhodčí: Kozubík – Matějka, Ruman.

Komentář

Zbrojovka nastoupila do utkání na hrotu útoku s líšeňským Omelčenkem a v první půli měla více šancí, trápila ji ovšem stará známá bolest - efektivita. Lutonský hlavou nastřelil břevno, dvě šance neproměnil Brigant a neujal se ani Hyčkův pokus. V závěru půle soupeř po rohovém kopu naopak udeřil, autorem branky byl Poznar.

Po změně stran zabrzdil cestu za vyrovnáním zbytečný faul, po němž z penalty zvýšil na 2:0 Železník. „Pak už naše snaha narážela na zodpovědnou defenzivu Zlína. Ten měl i více šancí, my hráli na riziko a podržel nás Martin Doležal,“ řekl trenér Kotal. Při Pazderově střele pomohla Doležalovi i tyč.

Ve druhé půli už se na hřišti objevil i Ibrahim Doumbia. Utkání nakonec skončilo výhrou domácích 2:0. „Soupeř byl efektivnější, z tohoto pohledu vyhrál zaslouženě,“ uznal Kotal.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 19.07.2014 v 21:21