Z webu JM fotbal

Jihomoravský výběr postoupil do finále Regions CUPU.
Jihomoravští fotbalisté budou reprezentovat Českou republiku v Regions Cupu - v mistrovství Evropy amatérských hráčů!

Postup si vybojovali v Kroměříží, kde ve finále republikové části zdolali výběr Olomouckého KFS. Ale že to bylo drama! Jihomoravany poslaly dál až penalty.

Vítězství měli na dosah už v základní hrací době. V 67. minutě vstřelil vedoucí gól z trestného kopu po faulu na Trtílka tasovický Roman Švarc. V nastavení měl na noze pojistku Trtílek, v samostatném úniku ale zakončil milimetry vedle a z protiútoku srovnal Hapal. To běžela 92. minuta.

O vítězi tak rozhodovala až střelba ze značky pokutového kopu. Za jihomoravský výběr neproměnil pouze kapitán Fiala v první sérii, když nastřelil tyč. Další exekutoři Švarc, Lang, Koudelka a Vrána uspěli, Olomoučtí neproměnili první dvě penalty a prohráli 4:3.

V zářijové kvalifikaci o amatérské EURO pocestuje jihomoravský výběr do Srbska, kde se střetne s domácím výběrem, Bulharskem a Švýcarskem.