Hodonín využil přesilovku a z Líšně si odvezl bod

Z webu denik.cz
Hodonín – Hodonínští fotbalisté dokázali pod novým trenérským triumvirátem bodovat i v Líšni. Slovácký celek sice na hřišti třetího týmu divize D po brance Ondřeje Ullmanna brzy prohrával,

ale v 16. minutě uviděl za faul na Poláka domácí kapitán Čampa červenou kartu. Hosté přesilovku využili na začátku druhé půle, kdy se trefil Tomáš Pospiš. Další šance už hráči RSM nevyužili, a tak nakonec brali i remízu 1:1.

Zatímco na podzim branka v souboji Hodonína a Líšně nepadla, v sobotu skórovali oba jihomoravští rivalové. A stejně jako první měření sil skončil i druhý vzájemný souboj dělbou bodů. Hosté by před utkání remízu brali, po zápase však z výsledku nijak u vytržení nebyli. „Nevím, jestli jsme získali bod nebo ztratili dva, ale z venku je každý import dobrý,“ uvedl kouč RSM Hodonín Mario Rossi.

Impulzivní kouč vsadil v Brně na vítěznou sestavu. Základní jedenáctka však nedokázala v prvním poločase navázat na výkon z minulého týdne. „První půle byla z naší strany velmi vlažná. Hráči neplnili to, co jsme si v kabině řekli. To znamená, že jsme místo rychlého a kombinačního fotbalu zbytečně nakopávali vysoké dlouhé míče, se kterými si domácí zadáci v klidu poradili,“ řekl Rossi.

Líšeň udeřila hned ze své první vážnější příležitosti. Zaváhání mladého beka Novotného potrestal Ondřej Ullmann, který po akci Noska s Dostálkem nedal bezmocnému brankáři Petrášovi žádnou šanci.

Aktivitu domácího týmu přibrzdilo vyloučení kapitána Čampy. Zkušený stoper nedovoleně zastavil unikajícího Poláka a hlavní rozhodčí bez váhání vytáhl červenou kartu. „Nevím, zda nám vyloučení pomohlo nebo nepomohlo, ale Líšeň se v deseti stmelila a až do konce poločasu nás do ničeho nepustila,“ pravil Rossi.

Brňané byli i v deseti aktivní, ale do vyložené šance se stejně jako hodonínští mladíci do přestávky nedostali.

Hráčům Hodonínu pomohla až poločasová domluva. „Na hráče jsem ale neřval. Pouze jsme si s kluky ujasnili, pro co jsme si do Brna přijeli. Nabádal jsem svěřence k plnění taktických pokynů,“ řekl Rossi.

Hosté se ve druhé půli zlepšili. Slovácký celek výrazně ožil po vyrovnání, které RSM zajistil probuzený kanonýr Pospiš.

Líšeň ale byla nebezpečná i v deseti. V 55. minutě zahrozil David Krška, který po pasu Omelchenka místo střely přihrál ke vzdálenější tyči do ofsajdu postavenému Dostálkovi.

Hodonín byl ale ve druhé půli aktivnější. Pospiš se v pokutovém území soupeře odpoutal od protihráče, ale prudkou ránu s námahou zlikvidoval gólman Zádrapa.

Rozhodnout mohl Marek Ondryáš. Hodonínský forvard se dostal v 70. minutě do samostatného úniku. Stíhající obránce Sus ale dokázal hráče RSM rozhodit a střela Ondryáše skončila pouze v rukavicích brankáře Zádrapy. Podobně skončila i šance Jiřího Maršálka.

„Druhá půlka byla z naší strany velmi dobře odehraná. Ke konci jsme jeli na krev. Škoda neproměněných šancí Ondryáše a Jiřího Maršálka. Klidně jsme mohli vyhrát,“ uvedl Rossi.

Ten si oddechl při střele Ullmanna, jehož střelu gólman Petráš vyrazil a druhý pokus zamířil domácí hráč nad branku.

Hodonínští fotbalisté zůstali po třinácté letošní remíze v divizní tabulce jedenáctí. Před patnáctými Tasovicemi mají čtyřbodový náskok. Vylepšit své postaveni mohou svěřenci kouče Rossiho v sobotu, kdy na tréninkovém hřišti U Červených domků hostí druhé Rosice. Zápas začíná v 16.30.