SK Líšeň - FC Dosta Bystrc-Kníničky 1:2 (1:1)

Branky: 40. Matoušek – 11. Lidmila, 66. Crhák

ŽK: Matoušek, Drábek – Lidmila, Doležel, Kugler, Mezník

Rozhodčí: Smekal – Miklík, Soukal

Delegát FAČR: Lenfeld

Líšeň: Kubica – Čampa, Široký, Fousek, Drábek – Ovčačík (46. Šidla), Dostálek, Nosko, Matoušek, Milotínský – Omelchenko Trenér: Bohumil Smrček

Dosta: Thiel – Šenk, Gryc (44. Fousek), Bárta, Šíp – Doležel, Kugler, Košulič, Lidmila (87. Mezník), Chlad (86. Kratochvíl) – Crhák Trenér: Radek Toman

Po pěti jarních zápasech a jediném získaném bodu, odstoupil trenér Michal Kugler. Taktovku po něm převzal asistent Radek Toman, v utkání mu prozatím dělal asistenta zraněný kapitán Jirásek. Další reakcí na špatné výsledky bylo vyloučení Pavla Outraty z hráčského kádru Dosty. Po těchto změnách zajížděli Bystrčtí do Líšně, ta se musela tentokrát obejít bez posil ze Zbrojovky. Před samotným utkáním se gratulovalo Richardu Dostálkovi ke čtyřicátým narozeninám.

Oslavenec mohl hned na začátku zápasu skórovat, jeho hlavička ze čtvrté minuty však minula branku. Na druhé straně netrefil bránu Šenk, který nastoupil na velice netradičním místě. Levonohý záložník zaskočil na pravém kraji obrany. V 11. min. šla Bystrc po hezké kombinační akci do vedení, Kugler našel na levém křídle volného Doležela, ten vracel zpět do vápna a Lidmila poslal míč o břevno do sítě – 0:1. Ve 25. min. vytáhl Thiel hlavičku domácích zpod břevna na roh. Ve 37. min. se dostala do úniku dvojice Doležel, Chlad. Prvně jmenovaný na sebe natáhl oba bránící hráče a šikovně přihrál Chladovi, jenž prováhal vhodnou příležitost k zakončení a o míč přišel. Minutu nato zahrával trestný kop ze třiceti metrů Košulič, trefil břevno Kubicovi svatyně. Domácí se ve 40. min. dostali do naprosto stejného brejku jako hosté, s tím rozdílem, že Matoušek zakončení neprováhal, nýbrž vyběhnuvšího Thiela krásně přehodil – 1:1. V předchozích příležitostech Líšeňští takto přesní nebyli, všechny jejich střelecké pokusy míjely bránu.

Ve druhé půli domácí zahrávali velkou spoustu standardních situací, nedokázali z nich ale nic vytěžit. Bystrčtí byli efektivnější, v 64. min. nastřelili Košuličem tyč, za další dvě minuty už síť rozvlnili. Doležel korunoval svůj výborný výkon dalším přesným centrem, z něhož Crhák pohodlně vstřelil hlavou svůj premiérový gól – 1:2. Celý druhý poločas se hrálo nahoru – dolů, domácí měli dostatek možností k vyrovnání, v koncovce se jim však vůbec nedařilo. Z šatny Dosty se tak mohl ozvat vítězný pokřik.

Záporem v utkání bylo zranění stopera Gryce, navíc se sebezapřením dohrával i kapitán Bárta. Snad se dají co nejdříve do pořádku. V dalším utkání čeká Dostu opět velice těžký soupeř, doma hostí Rosice.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 27.04.2014 v 14:32