MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Z webu JM fotbal - Zbořil tipuje víkendové kolo divize

Zbyněk Zbořil prošel ze současných klubů divize D hned pěti. Trénoval ve Vyškově, Velkém Meziříčí, Bystrci, Blansku a Líšni.

Po druhém působení ve Vyškově zamířil do české divize, kde stál na lavičce Svitav. Po víkendovém zápase ale u týmu skončil. Pro portál Jihomoravskýfotbal.cz natipoval víkendové kolo divize D.

Ze současných týmů divize D jste trénoval Vyškov, Velké Meziříčí, Bystrc, Blansko a Líšeň. Kdybyste se stručně ohlédl za angažmá v těchto klubech, jaká byla?
Ve Vyškově jsem byl dvakrát, nejprve hned po postupu do Divize v roce 2002, jako nováček jsme si vedli slušně a skončili tenkrát na 6. místě. V roce 2006 jsem přišel do Velkého Meziříčí a na to angažmá vzpomínám hodně rád, i když trvalo jen sezónu. Po sezóně jsem dostal nabídku z Bystrce, která tehdy spadla ze 2. ligy a vedení VelMezu mi vyšlo vstříc a uvolnilo mě. V Bystrci se nakonec podařilo poskládat velmi dobré mužstvo a v MSFL jsme skončili na 7.místě. Do Blanska jsem přišel během podzimu 2009 po jejich sestupu z MSFL a vždy je těžké znovu mužstvo nastartovat. Po podzimu jsme nakonec byli 11., ale změnilo se vedení a já odešel v zimě do Líšně. Tam jsme prožili s Romanem Drgou fantastický rok 2010 a i když to pro Líšeň bylo v dalších sezónách MSFL vzhledem k podmínkám hodně těžké, tak to byla výborná štace. Na moje druhé působení ve Vyškově na podzim 2012 raději rychle zapomenout. Beru to jako svoji osobní prohru, protože to byl podzim hrůzy.

V současné době trénujete v české divizi Svitavy, můžete tak srovnávat kvality soutěží. Jaké je tedy srovnání moravská x česká divize?
Na tuto otázku jsem odpovídal často pro české noviny a musím to zopakovat i tady. Podle mě má česká Divize sk.C, kterou jsem teď poznával, vyšší fotbalovou úroveň. Hlavně ten první půlrok byla v soutěži mužstva, která měla ve svém středu výborné fotbalisty. Jirny, Mšeno, Kutná Hora, Dobrovice, Svitavy. V létě se soutěž hodně obměnila, mužstva se odhlásila, Divizi doplnily kluby z KP a kvalita se trochu rozmělnila. Ale i na podzim jsem měl v mužstvu výborné hráče, kteří prošli ligou. Ivo Svoboda (Slavia, Drnovice, Jihlava, Č.Budějovice), Schneider (Brno, Příbram), Lysoněk (Slovácko), Paděra (Brno), Ptáček (Jihlava), futsalisti Belej, Seidler, Brůna. Skončili jsme 4., ale po podzimu odešlo 8 hráčů ze základní sestavy a už během podzimu se situace rapidně změnila. Před sezónou ambiciózní klub s cílem hrát o nejvyšší příčky, bude bojovat na všech frontách o záchranu soutěže. S vedením jsem celou zimu řešil svoji roli, kdy moje působení ve Svitavách ztrácelo smysl a po víkendovém vítězném domácím zápase jsme se dohodli na ukončení mého působení v klubu. Je to obrovská škoda, protože zázemí, stadion a podmínky pro trénink jsou ve Svitavách na ligové úrovni.

Co říkáte na letošní tažení Vyškova?
To je fantazie. Jednoznačně zásluha trenéra Machálka, který se do toho nebál „říznout“, postavil to na mladých dravcích, kteří mu důvěru splácí na hřišti. S trenérem mám velmi dobrý vztah, jsme v každotýdenním kontaktu, ale přiznám se, že jsem nevěřil tomu, že mladí hráči tu výkonnost udrží dlouhodobě. Klobouk dolů před ním i před hráči a dnes už si všichni ve Vyškově musí připustit roli favorita o postup do MSFL.

Zkuste si tipnout postupujícího a sestupující z divize D?
Trochu to odlehčím. Jestli se mladí nepos…, tak to Vyškov dotáhne. Sestup nikomu nepřeji, ale někdo spadnout musí. Vidím to na Bystřici a jestli budou padat dva, tak to možná letos odnesou Bohunice. Ty se zachraňují každý rok, hra o záchranu je pro ně už sice rutina, ale letos to budou mít těžké.

20. kolo divize D
FC Dosta Bystrc-Kníničky - FK Pelhřimov

Domácí jsou na jaře bez bodu a Pelhřimov minule porazil silné Rosice, ale i přesto věřím, že trenér Bystrce Michal Kugler mužstvo nabudí a zvládnout to. Hodně těžká jednička – 1:0.

Tip Zbyňka Zbořila - 1

FSC Stará Říše - ČSK Uherský Brod
Sousedé v tabulce a vidím to na remízu. Domácí dali celkem 20 branek a polovinu z toho Ali Osumanu, takže úkol zní jasně.

Tip Zbyňka Zbořila - 0

Sokol Tasovice - Slavoj TKZ Polná
V Tasovicích se hraje hodně špatně. Bouřlivé prostředí, důrazný soupeř a i když má Polná 2x tolik bodů co domácí, tak body podle mě zůstanou doma.

Tip Zbyňka Zbořila - 1

RSM Hodonín - Tatran Bohunice
Bohunice minulý týden propadly doma, ale z Hodonína bod dovezou.

Tip Zbyňka Zbořila - 0

SK Bystřice nad Pernštejnem - FK Blansko
Hrozně důležitý zápas v boji o záchranu. Chci věřit Blansku a Koudymu (pozn. Jan Koudelka). Co přišel do Blanska, tak mu to střílí a doufám, že nedopadne jak v Líšni. Když jsem ho přivedl z Boskovic, tak v prvním kole dal hattrick Zbrojovce „B“ a pak se zasekl. Blansko jeho branky potřebuje a gólem přispěje k remíze v Bystřici.

Tip Zbyňka Zbořila - 0

MFK Vyškov - FS Napajedla
Situace v tabulce je jasná, ale podle mě to tak jednoduchá jednička nebude. Hosté hrají o záchranu a papírově jasné zápasy bývají nejtěžší. Ale věřím o gól Vyškovu – 2:1.

Tip Zbyňka Zbořila - 1

FC Slovan Rosice - SFK Vrchovina

Tady to vidím naopak na jasnou jedničku. Rosice zaváhaly v minulém kole a doma si zastřílí.

Tip Zbyňka Zbořila - 1

SK Líšeň - FC Velké Meziříčí
V Líšni se nevyhrává. Mohl by to být zajímavý zápas pro diváky, hodně branek a 3:2 pro domácí.

Tip Zbyňka Zbořila - 1

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 03.04.2014 v 07:08
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.