Z webu JM fotbal - Líšeň udolala Pelhřimov

Divize | Datum: 22.03.2014
Původní reportáž. Líšeň zahájila mistrovský rok 2014, ve kterém slaví 90 let fotbalu, výhrou. V prvním jarním divizním kole získala tři body s Pelhřimovem. Celek z města rekordů udolala 2:1. Vítěznou branku vstřelil dvacet minut před koncem Milotínský.

První půlhodina nenasvědčovala nic vyrovnané bitvě. Domácí soupeře jasně přehrávali, jenomže brankáře Moravce překonali jen jednou, hosté pak z první vážnější akce udeřili a od té doby hráli s favoritem vyrovnaný part.

Začátek zápasu Líšni vyšel. Už na konci třetí minuty prošel středem hostující obrany Sus a sám před brankářem zakončil přesně k tyči - 1:0. Domácí dál hýřili aktivitou a pelhřimovským zadákům nedali vydechnout. Zajímavou pasáž předvedli mezi 16. a 24. minutou, kdy vyslali na branku hned šest pokusů, většina z nich ale skončila těsně mimo.

Líšeň druhou branku nepřidala a ve 30. minutě inkasovala. Po ubráněném rohu se hosté dostali do rychlého brejku, který táhl Niederle, předložil míč na levé křídlo Liškovi a ten překonal Zádrapu - 1:1. Pelhřimovský záložník zaznamenal už osmý gól v sezoně. Po vyrovnávající brance byl tlak Líšně pryč a s domácími mohlo být i hůř. V 37. minutě srazil před pokutovým územím Bendu brankář Zádrapa. Očekávanou červenou kartu však neobdržel, rozhodčí Drápal tasil pouze žlutou.

Ve druhé půli se odehrával boj mezi šestnáctkami. Bez vyložených šancí. Až přišla 71. minuta - střídající Šidla přihrál do šestnáctky Milotínskému, který se zbavil svého strážce a přízemní střelou překonal Moravce - 2:1. Vzápětí mohl přidat pojistku Omelčenko. Zimní posila domácích ale samostatný nájezd nezužitkovala. Největší šanci na vyrovnání měli hosté v 76. minutě, kdy po standardní situaci málem překonal vlastního brankáře tečí Sus, Zádrapa ale předvedl výborný zákrok. Líšeň tak porazila Pelhřimov 2:1.

18. kolo (17. hrané) divize D

SK Líšeň - FK Pelhřimov 2:1 (1:1)

Branky: 3. Sus, 71. Milotínský - 30. Liška

Rozhodčí: Drápal - Adamec, Kašpar. ŽK: 37. Zádrapa, 85. Nosko - 34. Krtek, 73. Niederle. Diváků: 220

Líšeň: Zádrapa - Ovčačík, (69. Šidla), Široký, Fousek, Drábek -Čampa, Sus, Nosko, Šudoma (65. Matoušek), Milotínský, Omelčenko (89. Bohuslav)

Pelhřimov: Moravec - Homolka, Čížek, Sládok, Mádl (79. Naniáš) - Liška, Niederle, Dýnek, Bartoň (76. Starý) - Krtek (65. Kmoch), Benda

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 23.03.2014 v 13:31