Tři šance: Bohunice pohořely, Líšeň rozhodla za 21 minut

Brno – Zahodili tři velké šance a byli za to „po zásluze“ potrestáni. Fotbalisté divizních Bohunic neproměnili v závěru prvního a na začátku druhého poločasu sobotního brněnského derby proti Líšni slibné gólové příležitosti.

A o pár minut později je za to soupeř potrestal.
Domácí fotbalisté Bohunic doplatili v divizním derby na proměňování gólových příležitostí a prohráli s Líšní 0:3.Domácí fotbalisté Bohunic doplatili v divizním derby na proměňování gólových příležitostí a prohráli s Líšní 0:3.Domácí fotbalisté Bohunic doplatili v divizním derby na proměňování gólových příležitostí a prohráli s Líšní 0:3.Domácí fotbalisté Bohunic doplatili v divizním derby na proměňování gólových příležitostí a prohráli s Líšní 0:3.
Hostující Líšeň díky trefám v rozmezí jedenadvaceti minut druhé půle rozhodla o svém triumfu 3:0. „Proměnit aspoň jednu z řady příležitostí, zápas mohl vypadat úplně jinak,“ litoval domácí kouč Lukáš Kříž.

TATRAN BOHUNICE – SK LÍŠEŇ 0:3 Poločas: 0:0.

Branky: 62. Nosko, 67. a 83. Dostálek.
ŽK: Damborský, Cigánek, Kotol (všichni B).

Rozhodčí: Svoboda.
Diváků: 150.

Bohunice: Dvořák – Záboj, Píšek, Masařík, Suchý – Kotol, Cigánek (69. Burčík), Forman, Kulička (65. Hon) – Damborský (46. Táborský), Šustr.

Líšeň: Petr – Čampa, Sus, Široký, Drábek – Milotínský, Dostálek, Šidla (72. Šudoma), Matoušek (84. Buc) – Šural (61. Nguyen), Vávra (46. Nosko).

Smolařem utkání byl především bohunický útočník Damborský. Poprvé postupoval sám na branku, trefil však jen nohu vybíhajícího gólmana Petra. O chvíli později ve vyložené šanci minul přihrávku Kotola. Když pak ještě na začátku druhého poločasu prováhal dobrou příležitost zkušený Šustr, Bohuničtí mohli jen litovat.

Pak totiž přišla hostující smršť. „Báli jsme se především standardek domácích. Po změně stran jsme začali soupeře přehrávat a úspěšně jsme navázali na předchozí zápas s Polnou,“ těšilo líšeňského kouče Bohumila Smrčka při vzpomínce na týden starý triumf 6:1.

Průvan v bohunické obraně provedli střídající hráči. Nejdřív Nguyen utekl po levé straně a jeho přesnou přihrávku Nosko zblízka zúročil. O chvíli později zvýšil přízemní střelou ze střední vzdálenosti Dostálek a demolici domácí obrany dokončil po rychlé a přesné kombinaci s Milotínským znovu bývalý prvoligový fotbalista. „Vzhledem k vyrovnanosti zápasu je pro nás porážka příliš krutá. Naše ofenziva byla na rozdíl od soupeře bez brankového efektu, chyby v naší defenzivě kvalitní soupeř potrestal,“ smutnil Kříž.

Líšeň se po triumfu drží na třetí příčce tabulky, Bohunice jsou až předposlední.

Zbylé dva divizní týmy z Brněnska si z víkendových duelů odvezly po bodu. Druhé Rosice remizovaly 3:3 na hřišti čtvrté Polné, osmá Bystrc uhrála nerozhodný výsledek 1:1 v o příčku hůř postaveném Hodoníně.