Líšeňský válec rozemlel lídra tabulky.

z webu Denik.cz Polná veze šest gólů
Brno – Tohle že je lídr tabulky? Podle výsledku spíš outsider. Fotbalisté Líšně ve třináctém kole divize D zostudili Polnou 6:1 a sesadili ji z prvního místa tabulky.

Sami jsou momentálně na páté příčce. „Soupeř mě trochu zklamal, čekal jsem, že bude nepříjemnější. Po pár gólech už moc nevzdoroval,“ hodnotil sobotní duel líšeňský kapitán Rudolf Čampa.

Tým s exligovými borci Tomášem Kaplanem či Michalem Lovětínským už v poločase prohrával o tři branky. „Musel jsem ale klukům připomenout, že například v Bohunicích v minulé sezoně stejný náskok ztratili za deset minut,“ varoval své svěřence o přestávce trenér Bohumil Smrček.

Líšeň po pauze nepolevila a přidala další tři branky. „Snažili jsme se hrát po zemi, i když hřiště už není tak dobré. Priorita byla zodpovědná obrana. A když vám zahrají útočníci, hned je to jiné,“ chválil Čampa spoluhráče.

Domácím výrazně pomohla ekipa z brněnské Zbrojovky, která se v týmu v rámci spolupráce obou klubů pravidleně objevuje. Dva góly vstřelil Stanislav Vávra, pěknou ránou k tyči se prezentoval také Lamine Fall. „Pomohli hodně. Jsem rád, že jsme divákům nabídli pohledný fotbal,“ těšilo Smrčka.

Gólu se dočkal nakonec i Čampa, i když moment předtím mu pořádně zatrnulo. Neproměnil totiž penaltu. Díky rychlé reakci však stačil míč dorazit za ležícího brankáře. „Mohl jsem ji kopnout líp. V poslední chvíli jsem změnil rozhodnutí, to je nejhorší, co může střelec udělat. Kluci si ze mě dělali srandu, že jsem aspoň dal gól ze hry,“ smál se kapitán.

Drtivé vítězství však v Líšni nepřeceňují a hledí směrem k nadcházejícímu brněnskému derby s Bohunicemi. „Pýcha předchází pád, musíme se dobře připravit na další utkání,“ zdvihl varovný prst Smrček.

Hráči po utkání odmítli jakékoliv bujaré oslavy. „Dali jsme si večeři, ale tím to skončilo. Víme, že nesmíme usnout na vavřínech,“ pot­vrdil Čampa.

Líšeň – Polná 6:1

Poločas: 3:0. Branky: 12. a 52. Vávra, 24. Drábek, 34. Lovětínský, 47. Fall, 73. Čampa – 54. Kaplan. ŽK: Šidla, Lovětínský – Fadrný. Diváci: 180.

Líšeň: Petr – Sus, Drábek, Čampa, Fall (70. Večeřa), Dostálek (88. Buc), Vávra (55. Nguyen), Matoušek (77. Fousek), Nosko, Šidla (82. Pecha), Milotínský.

Polná: Skočdopole – Holas (80. Šimek), Bambula, Pražák, Kaplan (74. Holub), Urbánek, Kučera, Vokoun, Klíma (34. Adamec), Lovětínský, Fadrný.

Autor: Martin Vymyslický

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 03.11.2013 v 18:59