FC Dosta Bystrc-Kníničky - SK Líšeň 1:1 (1:0)

Delegát FAČR: Dofek

Diváků: 352

Dosta: Bogner - Outrata, Fousek, Jirásek (37. Urbánek), Šíp - Fiala, Kugler - Doležel, Hajn (35. Lidmila), Košulič - Přichystal Trenéři: Michal Kugler a Radek Toman

Líšeň: Petr - Čampa, Široký, Fousek, Drábek - Nguyen, Milotínský, Šidla, Nosko, Buc (46.Šudoma) - Mezník (71. Večeřa) Trenér: Bohumil Smrček

Čtvrtá Dosta hostila v brněnském derby třetí Líšeň. Předchozí dvě utkání v Bystrci skončila bezbrankovou remízou. Líšeň přijela jen s jednou posilou ze Zbrojovky brankářem Radkem Petrem. V základní sestavě Dosty chyběl nemocný Marák, v bráně nastoupil Bogner a v záloze byl již uzdravený Košulič, nahradil Lidmilu a na stopera se posunul Fousek.

Lépe vstoupili do utkání domácí, ve 4. min. střílel Outrata z 22 m na bránu a v 10. min. střílel Přichystal, obě střely dobrými zákroky vyrazil brankář Petr. Ve 12. min. střílel Buc, Bogner míč pokryl. V 15. min. po Kušuličově přihrávce střílel Hajn, Petr vyrazil na roh. V 16. min. vytáhl Petr střelu Přichystala. V 17. min. se dostal do sólového úniku Přichystal, líšeňská obrana mu ale nakonec nedovolila zakončit. Ve 22. min. napřáhl z 25 m Košulič, brankář Petr jeho střelu podcenil a míč napnul síť – 1:0. Ve 25. min. vyrazil Bogner ránu hostí z přímého kopu. Ve 32. min. po centru z pravé strany zakončil Drábek hlavou nad. Až od 35. min. Líšeň ožila, ale v první půli byli lepším týmem domácí. V tuto chvíli musel odstoupit se zraněním Hajn a za další dvě minuty musel opustit hřiště i kapitán Jirásek, který měl po střetu s Čampou tržnou ránu pod obočím a musel odjet do nemocnice.

I do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. V 50. min. běžel sám na bránu Urbánek, v poslední chvíli jej srazil Fousek, rozhodčí jeho zákrok ocenil pouze žlutou kartou. Z následného trestného kopu obstřelil zeď Košulič, brankář hostí dokázal v poslední chvíli míč vytěsnit. V 58. min. vyřešil závar Bogner hlavičkou před velkým vápnem. V 72. min. po hrubé chybě obrany Bystrckých vyrovnal Nosko – 1:1. V 76. min. nezužitkovali domácí trestný kop. V 84. min. unikal po levé straně Košulič, hosté jej ve vápně zastavili faulem, píšťalka rozhodčího však zůstala němá, Košulič se snažil ještě zakončit, ale míč letěl mimo bránu. Utkání tak skončilo remízou.

Diváci viděli kvalitní a bojovné utkání, slabý výkon podali rozhodčí zejména hlavní. To však nic nemění na tom, že domácí měli proměnit ještě některou ze svých šancí, což se jim však nepovedlo a tak doma ztratili dva body. V příštím kole zajíždíme na půdu čtvrtých Rosic, které zvítězily v Tasovicích. Ty nás čekají další víkend. Dva zápasy venku budou těžkou zkouškou.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 30.09.2013 v 17:26