Z deníku - Okresní derby v Líšni vyhrál favorit. Skupinu B vedou fotbalisté Šaratic

Brno – Škoda, že se nedohodli na odehrání zápasu ve Vyškově. Vyškovští fanoušci mohli vidět zajímavý fotbal.

Derby dvou nejlepších okresních týmů MFK Vyškov – Framoz Rousínov, které se hrálo v prvním kole zimního turnaje v Brně-Líšni, totiž nabídlo opravdu zajímavou partii.

Na toto roční období se hrál překvapivě dobrý fotbal s řadou šancí na obou stranách. Trenéři sice výsledkům a ani jednotlivým výkonům nepřikládají velký význam, přesto každá výhra se počítá. Tu si nejtěsnějším poměrem připsal divizní favorit z Vyškova, ale klidně to mohlo skončit i opačně.

Vyškovští začali aktivněji. Nebezpečně pálil Žoček a v šestnácté minutě z malého vápna překopl prázdnou branku Jeřábek. Na druhé straně se totéž „podařilo“ Daňkovi po centru Jakuba Sedláčka. Pak z dobré pozice zblízka netrefili branku vyškovský Svoboda a rousínovský Schifel.

Líšeňské zápasy se hrají na dvakrát čtyřicet minut a právě v poslední minutě první půle přišlo rozhodnutí, když útočníkům ukázal, jak se má zakončovat, bek Maděrka. Nic nevymýšlel a z pár kroků prostě posunul míč do sítě.

V poločase došlo k velkému přeskupení sestav a změny víc prospěly Rousínovským. Srovnat a otočit skóre mohli po patnácti minutách krátce po sobě Honek a zase Daněk, ale prvně jmenovaný pálil do gólmana, Daněk vedle. Tři minuty před koncem se před Kollára proháčkoval Buršík, ale zkušený vyškovský gólman vyběhl včas a střelu zblízka vyrazil. Takže nakonec mohl své loňské spoluhráče za neproměněné šance potrestat Benda, ale lob po sóle na Ustohala se mu nepovedl.

Tři body do tabulky si tak připsali svěřenci staronového trenéra MFK Miloslava Machálka, který ale fotbalové hodnocení dělat nechtěl. „To nemá cenu, na to je opravdu brzo. Prostě jsme viděli hráče v dalším přípravném utkání. Navíc musím říct, že na velice špatném terénu. Už jsou mnohem modernější umělé trávníky, včetně našeho. Ale není to o hřišti, byla tam samozřejmě hromada bojovnosti, hromada chyb, ale jak říkám, na nějaké hodnocení to ještě není,“ řekl Machálek.

V jeho týmu odehrál první poločas na svém postupu stopera Jaroslav Schindler. Výkon? Jak jinak, promyšlený, poziční, s přehledem. Určitě příslib pro divizní jaro, o kterém ale dvaačtyřicetiletý internacionál nechce moc hovořit. „Naskočil jsem do přípravy, ale jestli budu hrát pravidelně divizi, to si teď vůbec netroufám říct. Tady je to pro mě takový zdravotní test. Co koleno vydrží. Uvidíme, až jak to dopadne, jak se budu cítit. Potom se s trenérem rozhodneme. Ale měli by hrát mladí, já když budu zdravý, tak budu připravený mužstvu pomoct,“ upřesňuje své postavení Schindler.

Spokojený Krahulec

Zatímco Vyškov si minulý týden již zahrál přípravný zápas s Bohdalicemi, pro rousínovské fotbalisty to byla letošní premiéra. I přes porážku by trenér Framozu spokojený.

„Byl to hlavně dobrý trénink a na to, že jsme se na hřišti viděli poprvé, vůbec ne špatný. Vypracovali jsme si dost gólových šancí a výsledek mohl být opačný a možná i vyšším rozdílem. Ale na druhé straně musím uznat, že i Vyškov hrál dobře. Bylo vidět, že se chtějí posunout někam jinam, než nyní jsou,“ řekl k utkání Krahulec.

SKUPINA A

MFK Vyškov – Framoz Rousínov 1:0 (1:0)

Branka: Maděrka.

Vyškov: L. Kollár – Král, Koláček, Schindler, Maděrka – Kucharčok, Žoček, Vrána, Jeřábek – D. Svoboda, M. Lička. Střídali: Benda, F. Novotný, Hodinář, Baričák, Čoupek, Gottvald, Sádlík. Trenér: Miloslav Machálek.

Rousínov: Balák (41. Ustohal) – Hartl, M. Svoboda, Pekárek, Pupp – J. Sedláček, Kupčík, Buršík, Daněk – Strnad, Schifel, Střídali: Krejčíř, Honek, J. Novotný, Vacek. Trenér: Petr Krahulec.

Další výsledky: Líšeň – Zbrojovka U19 1:2 (1:0), Bystrc – Ráječko 1:1 (0:0).

2. kolo – sobota 2. února:

13.00 Bystrc – Vyškov

15.00 Líšeň – Rousínov

SKUPINA B

Po vcelku úspěšném vstupu se fotbalistům z Vyškovska ve druhém kole B skupiny nedařilo. Z kvarteta zvítězily jen Šaratice a nejlepším skóre vedou tabulku.

Slavkov – Líšeň U19 0:1

Poločas: 0:1. Branka: Formánek. Slavkov: Rettegy – Lysák, Holý, Hráček, Michálek – Puček (60. Hejdůšek), Drobný, Opletal (40. Holásek), Havránek – Udržal, Matocha.

Jaromír Piták, trenér: „Zápas z naší strany neměl potřebnou herní kvalitu, přesto jsme si vypracovali řadu šancí. Soupeř potrestal naši lehkovážnou rozehrávku ke vstřelení jediného gólu. V této fázi přípravy nám dělal velký problém pohyb a práce s míčem, ale tomu se musíme lépe přizpůsobit.“

Ochoz – Šaratice 0:2

Poločas: 0:1. Branky: Procházka, Zouhar. Šaratice: Plchut – Cenek, Ptáček, M. Polášek, Bukáček – Štěpánek, Rozbořil, Zouhar, Procházka – Flachs, Kovač.

Vyškov U19 – Rapotice 3:4

Poločas: 0:3. Branky: Holásek 2, Chalabala – Mlejnek 2, Matoušek, Laš.

MS Brno – Dražovice 2:1

Poločas: 2:0. Branky: Hrázský, Beránek – Jakeš.

Líšeň B – Slovan Brno 2:2

Poločas: 2:1. Branky: Z. Sklenář, Večeřa – Plšek, Hamšík.

10. Ochoz 2 0 0 2 1:6 0

3. kolo – sobota 2. února: 11.00 Dražovice – Líšeň U19, 17.00 Líšeň B – Vyškov U19, neděle 3. února: 11.00 Šaratice – MS Brno, 15.00 Slavkov – Slovan Brno.

Autor: Zdeněk Vlach

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 28.01.2013 v 13:27