ZT Líšeň "Skupina A" - z webu Ráječka

Bystrc - Ráječko 1:1 (0:0), 60´PK Klusák - 80´Sehnal M.
Bednář ( Trubák ) - Kopecký ( Badura ), Bartoš, Zich, Lajcman, Skhurupii, Sehnal J., Kupský, Neděla ( Štrajt ), Tenora ( Sehnal M. ), Ševčík

V chladném počasí sehrálo naše áčko zahajovací utkání na zimního turnaje v Líšni ve skupině A proti divizní Bystrci, kterou od závěrečných kol podzimu vede ambiciózní Michal Kugler. O atraktivitu bylo postaráno - spoustu kluků se navzájem zná. Bohužel pro nemoc nám chybělo několik hráčů, které jsme chtěli vyzkoušet v utkání, ale i tak byl zápas veden ve velkém tempu a utkání mělo svoji kvalitu.

Paradoxně jsme měli v počátku utkání více ze hry my. Nejprve zahodil velkou šanci Kuba Tenora, když přestřelit po zpětné přihrávce Martinem Nedělou. V zápětí vyslal bombu na bránu Bystrce Carda Kopecký, ale naneštěstí přestřelil. Tyto dvě šance nakopli bystrcké ke zvýšené aktivitě a do konce poločasu si vytvořili několik slibných šancí. Zejména útoky vedené pravým záložníkem Kubíčkem nám činili nejvíce starostí. On sám zahodil jednu tutovku a další vyloženou šanci zazdil Doležal. Ve třech šancích nás podržela nová akvizice z Letovic - golman Jindra Bednář. Poločas skončil výsledkem 0:0.

Do druhého poločasu oba trenéři udělali několik změn. V brance vystřídal Bednáře Jarda Trubák. Do útoku nastoupil Martin Sehnal a v poli dostali šanci Badura a Štrajt. S Bystrcí jsme drželi krok, byla ale znát kvalita na každém postu našeho soupeře. Z našich se dobře projevil Andrej Skhurupii, který přestoupil nedávno ze Sparty Brno. Už teď je jasné, že bude platným článkem záložní řady. Bohužel v 60.minutě náš soupeř dobře přečíslil a po zpětné přihrávce došlo k údajnému penaltovému zákroku, který bohužel sudí Honzovi Zichovi zapískal. Klusák bez potíží proměnil a otevřel tak skóre ve prospěch Bystrce - 1:0. Nás obdržená branka nezlomila, naopak jsme ještě více chtěli vstřelit branku - několik hezkých kombinací dokonce volali po gólu, zejména mladičký Ševčík se mohl zapsat mezi střelce několikrát. Jeho čas určitě příjde, je potřeba vzít v potaz, že je to ještě dorostenec, ale s velkým potenciálem. V 70.minutě mohl srovnat Martin Bartoš, ale jeho hlavička jen těsně minula branku Bystrce. Samotný závěr přinesl konečné skóre. Poslední standardku brněnští nepohlídali a dorážku poslal do šibenice Martin Sehnal. Následně sudí pískl konec. Podle mého názoru zasloužená dělba bodů. Více něž výsledku si cením bojovnosti a odvahy se postavit silnějšímu. Věřím, že nás tento výsledek bude motivovat do další práce na tréninku a budeme důstojným soupeřem všem naši protivníkům na tomto turnaji