MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Napajedla střelecky předčila Plzeň i Real Madrid - z webu deník.czí

Divizní fotbalisté Napajedel se mohou po podzimní části radovat. Ve skupině D skončili třetí a jsou opět nejlepším týmem soutěže ze Zlínského kraje.

Autor: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Napajedla - Jdou si stejnou cestou, přesto každý kráčí v trochu jiné galaxii. Ale proč si nezafantazírovat. Fotbalisté Napajedel s 35 góly v 16 zápasech na podzim trumfli v počtu nastřílených gólů i Viktorii Plzeň (27), v současnosti považovanou za nejofenzivnější tým v zemi.

A když půjdeme do dalšího extrému, dokonce i takový Real Madrid ztrácí ve španělské La lize jednu trefu, ten však odehrál o dva zápasy méně.

„Nestává se každý rok, aby Napajedla střelecky předčila giganty české a světové úrovně. Těžko říct, kdy naposledy vstřelila Napajedla víc gólů než Real,“ pousmál se Martin Onda, trenér nejofenzivnějšího týmu v moravských skupinách divize D a E.

Zároveň se dělí v tomto směru o třetí místo ve všech českých divizích s Meteorem Praha. „Čekal jsem to. Ofenzivně jsme se zase posunuli výš. To byl náš cíl, na fotbale jsou nejzajímavější branky a to chceme divákům dopřát. Vhodně jsme v létě doplnili tým, což se muselo projevit. My si téměř v každém utkání vytvoříme mnoho šancí, a pokud jsme zlepšili procento proměňování, výsledkem je takové skóre,“ pochvaloval si napajedelský stratég.

Opřít se mohl o rozloženou palebnou sílu. Hned 13 fotbalistů vstřelilo čtyři a více gólů, proto se Fatra nemusela spoléhat na jediného střelce. „Kdybychom měli jednoho kanonýra, který by dal dvacet gólů z pětatřiceti, asi bychom ho dlouho neudrželi. Pro soupeře je také daleko jednodušší zaměřit se na jednoho hráče. My máme více gólových hráčů, a proto jsme nebezpečnější,“ mne si ruce Onda.

Přestože se jeho mužstvo prezentovalo líbivým fotbalem, po roce obhájilo titul nejlepšího divizního týmu Zlínského kraje, přičemž získalo ještě o dva body více než v loňské sezoně. „To je velký úspěch,“ lebedí si Onda, jehož tým neprohrál posledních sedm utkání při skóre 15:2.

I proto je s 29 body na třetím místě a na první duo Třebíč Líšeň ztrácí sedm bodů. „Cíl je stejný jako vloni. Chceme druhý rok po sobě skončit na bedně a přitom se snažit co nejvíce stáhnout náskok dvou týmů před námi,“ přeje si Onda.

V jarní stíhací jízdě se mu podařilo stáhnout sedm bodů na Bystrc, ale suverénní Žďár nad Sázavou si postup pohlídal. „Ale bylo z toho nádherné druhé místo. Uvidíme, co přinese jaro. Divize je velice vyrovnaná a velmi oceňuji, jakým způsobem se kluci prezentují v konfrontaci s mnoha hráči z jiných týmů, kteří působili dokonce i v ligových soutěžích,“ pochválil svůj kolektiv Onda.

Na jaře se však bude muset obejít bez útočníka Ondřeje Večeři, který na podzim čtyřikrát rozplakal obranu soupeře. Nyní se však vrací z hostování zpět do konkurenční Spytihněvi. „Dlouho tam hrával a chce jim pomoct v boji o záchranu. Jeho góly se jim budou na jaře hodit. Mě to samozřejmě mrzí, oslabí nás to, musíme si s tím ale poradit. Na Ondru se nezlobím, je to dobrý fotbalista i člověk, v Napajedlích zapadl do kabiny perfektně. Je třeba ale respektovat rozhodnutí hráče,“ potvrdil informaci Deníku trenér Napajedel, který přípravu na jaro zahájí 8. ledna.

„Jinak by všichni hráči měli pokračovat i na jaře. Na jeho místo by někdo přijít měl. Pokud by přece ještě někdo odešel, případné posily už vytipované máme, zatím je ale příliš brzy o nich mluvit,“ nechtěl rozkrývat karty Onda.

Ten i po více než roce licitování s vedením Viktorie Otrokovice stále stojí o Marka Vavrušu, který podzim strávil v týmu krajském přeboru ve Slušovicích. „Já si pořád stojím za tím, že je to výborný fotbalista a pro náš herní styl by byl velkým přínosem. Jak už to ale chodí, některé věci prostě vyřešit nejdou. Nikdy ale neříkej nikdy,“ nevzdává se Onda, který by chtěl v zimní přestávce odehrát až devět zápasů s týmy, jako jsou Hulín, rezerva Zlína, Uherský Brod, Slovácko U19, Holešov, Přerov, Morkovice a Hranice.

Autor: Daniel Ostrčilík

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 15.12.2012 v 16:39
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.