MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Galia: Mohli jsme mít o pět bodů víc a být blíž k prvnímu místu

Z webu deník.cz
Předseda klubu a trenér A mužstva Šaratic, účastníka I.A třídy, Milan Galia.
Autor: DENÍK/ Zdeněk Vlach

Šaratice /ROZHOVOR/ – I ve druhém ročníku svého působení v I.A třídě patří fotbalisté Šaratic k tomu lepšímu, co soutěž v podzimní polovině nabízela. Po stránce fotbalové i přístupu hráčů. Trenérské žezlo oficiálně drží předseda klubu Milan Galia, ale občas jej „zapůjčil“ Michalu Jedličkovi. Na otázky odpovídal Milan Galia.

Cítíte se být štikou soutěže?

Jestli přímo štikou, to nevím, ale má představa byla uhrát minimálně osmnáct bodů, respektive s předehrávkou jednadvacet. Ta nakonec byla zrušena, což jsem nepochopil, z jakého důvodu. Hřiště bylo v perfektním stavu, a také počasí bylo na listopad krásné. Měli jsme nastoupit proti Zbýšovu, ale STK celé kolo přeložila na jaro. V tabulce jsme se chtěli pohybovat kolem pátého místa, což se nám sice nepodařilo, jsme na osmém místě, ale s minimálním odstupem na špici tabulky. Na první místo ztrácíme pouhých pět bodů.

Jak celkově hodnotíte podzimní umístění a bodový zisk?

V podstatě jsme spokojeni, ale bez problémů jsme mohli mít o pět bodů víc. A tím pádem bychom bojovali o první místo. Zvláště ztráty ve Zbýšově (1:1) a v Líšni (1:2) mě mrzí. V Líšni jsme ještě pět minut před koncem vedli 1:0.

Co dál nejvíce ovlivnilo umístění?

Tedy kromě zápasů se Zbýšovem a s Líšní to byla řada zranění, Ptáček, Galia, Bukáček, Zouhar, Karásek, Buchta, a v neposlední řadě úzký kádr.

Kteří hráči splnili očekávání?

Kádr mužstva je úzký, ale na to jsem si za dobu, co v Šaraticích pracuji, již zvykl. Kádr mužstva je vcelku vyrovnaný a téměř na každý post jsou dvě alternativy. Osu jmenovat nebudu, protože každý hráč má na hřišti své úkoly a ty si musí plnit. Kluky velmi dobře znám a vím, co od nich očekávat. Určitě tam byly vynikající individuální výkony a naopak některé velmi špatné výkony.

Dostali příležitost mladí hráči?

V kádru máme dost mladých hráčů v rozmezí 19 až 22 let. Ti hrají pravidelně již delší dobu a patří do základní sestavy. Talentované dorostence Yagupu a Matouška jsme pustili na hostování do dorostu Moravské Slavie Brno, kde hrají krajský přebor. Určitě jim dá víc hrát celé zápasy než sbírat starty za muže po minutách.

Jak byste charakterizoval vlastní hru?

Dokázali jsme se prosadit vlastním herním stylem. Chyběl nám jen typický zakončovatel typu Kovače, který se po zranění rozehrával v okresním přeboru v Kobeřicích. Hlavní síla mužstva byla v dodržování taktiky.

Podle jakého klíče jste se dělili o vedení, trénování a koučování týmu?

Michal má hráčské zkušenosti z vyšších soutěží, kde odkoukal tréninky, takže tréninky vedl on. Ty byly opravdu na velmi vysoké úrovni. Na sestavě a taktice jsme se spolu vždy domluvili. Své jsem si řekl já i Michal. Při utkáních vedu mužstvo společně s vedoucím mužstva Laďou Poláškem.

Kteří soupeři proti vám zahráli nejlépe?

Suverénně nejlepším mužstvem, které proti nám nastoupilo, byl Kunštát a jsem rád, že jsme dokázali vyhrát 1:0. Tento zápas měl určitě úroveň krajského přeboru. Ve velmi dobrém světle se ukázal Slovan Brno, který u nás zaslouženě 3:1 vyhrál.

Kdy jste měl po zápasu největší radost?

Velmi dobrý pocit jsem měl ze zápasů s Kunštátem a s Bořitovem. Bodové ztráty mrzí samozřejmě všechny. Nejvíce však zmíněná prohra v Líšni, kde jsme ještě pět minut před koncem 1:0 vedli a nakonec 2:1 prohráli, když jsme rozhodující gól dostali ze třímetrového ofsajdu. Ovšem v celém utkání jsme za stavu 1:0 neproměnili tři stoprocentní šance.

Jak bude probíhat zimní příprava?

Začneme zhruba v půli ledna. Budeme nabírat fyzickou kondici. Od konce ledna se tradičně zúčastníme zimního turnaje na umělé trávě v Líšni, kde hrajeme už čtvrtým rokem a jsme zde velmi spokojeni. Trénovat budeme třikrát týdně, plus zápas o víkendu. Využívat budeme tělocvičnu, umělou trávu i terén. Vše bude samozřejmě záležet na klimatických podmínkách. Na soustředění se nechystáme. Budeme se připravovat jen v domácích podmínkách.

Plánujete změny v kádru?

Vrátit z hostování by se měl Antonín Kovač. U nás končí hostování Mikojanovi, Procházkovi, Davidu Jedličkovi a Karáskovi, ale máme zájem tato hostování prodloužit. S hráči jsme již téměř dohodnuti. Ve hře je ještě jeden hráč se zkušenostmi z divize. Jméno zatím nechci prozrazovat, ale jednání již probíhají, uvidíme.

S čím půjdete do jara?

Hlavním cílem je udržet kádr pohromadě. V případě, že se nám to podaří, tak si myslím, že máme na umístění do šestého místa. S tímto umístěním by panovala spokojenost.

I.A třída – skupina A

Tabulka po podzimní části:

1. Kunštát 13 7 3 3 41:18 24
2. Vojkovice 13 7 2 4 23:14 23
3. Bořitov 13 7 2 4 23:21 23
4. Sn Brno 13 7 1 5 31:23 22
5. Dobšice 13 7 1 5 26:24 22
6. Líšeň B 13 6 2 5 21:27 20
7. Jevišovice 13 5 4 4 27:16 19
8. Šaratice 13 5 4 4 17:14 19
9. Šlapanice 13 5 3 5 17:19 18
10. Hrušov. 13 4 4 5 22:20 16
11. Tasov. B 13 3 5 5 15:18 14
12. Zbýšov 13 3 4 6 15:33 13
13. Rájec-J. 13 3 1 9 13:35 10
14. Miroslav 13 1 6 6 12:21 9

Bilance doma:

6. Šaratice 6 4 1 1 13:6 13

Bilance venku:

8. Šaratice 7 1 3 3 4:8 6

Nejlepší střelci: Polášek 4, Smetana 3, M. Jedlička 2.

Nejvyšší vítězství: Šaratice – Dobšice 6:1.

Nejvyšší porážka: Šaratice – Slovan Brno 1:3, Vojkovice – Šaratice 2:0.

Nejčastější sestava: Pavel Plchut – Lukáš Cenek, Michal Jedlička, Petr Ptáček, David Bukáček – Jan Smetana, Matěj Zouhar, Martin Galia, Roman Procházka, Lukáš Rozbořil – Michal Polášek.

V průběhu sezony přišli David Jedlička a Rustam Mikojan, kteří nahradili zraněné hráče Martina Galiu a Petra Ptáčka. Dále nastupovali Lukáš Buchta, Petr Klaška a Robert Karásek.

Autor: Zdeněk Vlach

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 15.12.2012 v 08:23
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.