MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Podzimní sezóna přípravek

A je tu listopad….konec podzimní části fotbalové sezóny 2012/2013. Na hřiště se snáší listí, letos máme za sebou už i sněhovou premiéru a je tudíž čas poohlédnout se za zápasy tohoto podzimu.

V krátkosti mi dovolte připomenout, která družstva odehrála mistrovská utkání a kteří jsou ti,co týden co týden vběhnou na hřiště a snaží se,co jim síly stačí uhrát vítězství, ukázat soupeřům i nám ostatním, že oni jsou páni fotbalisti,zatím malí vzrůstem, ale velcí odhodláním, bojovností a chutí hrát fotbal.Začněme tedy od nejmladších…..

Mladší přípravka C+D: V současné době je v kádru 26 kluků r.2005, což je velice vysoký počet. Nejmladší přípravka v Líšní, která hraje mistrovská utkání.
Trénují 3x týdně, (2x v Mariánském údolí na přírodní trávě a 1x na umělé trávě v areálu SK Líšeň). Na podzim přihlásili do soutěží 2 družstva .Tabulky se u této kategorie neuvádí. Ml.přípravka C 6 utkání vyhrála a 2 prohrála. Ml.přípravka D 5 zápasů vyhrála a ve 4 prohrála. Je nutné podotknout, že za některé soupeře nastupují i chlapci o rok starší. S výkony svěřenců jsou páni trenéři spokojeni. Přes zimní přestávku budou dále rozvíjet fotbalové dovednosti hráčů 2x týdně na ZŠ Mutěnická . Zúčastní se halové ligy a několika turnajů.

Mladší přípravka A+B: Kádr týmu tvoří 16 hráčů ročníku 2004, hrající také 2 skupiny soutěže. Po podzimní části je skupina A na průběžném 6.místě tabulky s 19 body a celkovým skóre 102:59 a skupina B bude přes zimu vévodit 1.místu s celkovou bilancí 7 výher,1 prohry a 1 remízy - to jim vyneslo 22 bodů a skóre 102:27…..takže je vidět, že i v této kategorii je spousta šikovných střelců. Hráči si přes zimu na halových turnajíchprohloubí své dovednosti a budou tak připraveni na jarní část soutěží.

Starší přípravka C+D: Ročník 2003. Po reorganizaci soutěží přípravek začali hrát ,stejně jako ostatní přípravky, ve dvou skupinách soutěže.“ Byli jsme zvědaví jak se kluci poperou se systémem hry 5+1. Na letním soustředění jsme se na tento systém hry zaměřili a myslím, že se ubíráme správným směrem. Kluci jsou více u balónu a učí se tvořit hru.“ To jsou slova z úst nejpovolanějších, z úst trenéra Michala Toczyského. V polovině soutěže jsou zatím na průběžném prvním místě ve skupině B a na druhém místě ve skupině D. Kluci se snaží a odměnou jím je, že se drží na prvním místě nebo v popředí svých skupin.Tabulku střelců ve skupině B vévodí na prvních třech místech borci SK Líšně Jan Holomek se vstřelenými 26 brankami, na druhém místě Ian Gill s 21 brankami a Tomáš Klement s 20 vstřelenými góly. Ale fotbal je týmová hra takže velká pochvala patří všem klukům starší přípravky. Trenéří Michal Toczyski,Luboslav Hnát a Michal Šebela se snaží vychovávat budoucí hráče, ale občas je to s dětmi velice těžké.
Starší přípravka A+B: Kádr tvořilo na podzim 18 kluků ročníku 2002, hrající stejně jako ostatní přípravky ve 2 skupinách soutěže. Nutno podotknout, že někteří soupeři mají v kádru chlapce o rok mladší a dle toho vypadají i výsledky…, ale to dává klukům možnost zdokonalovat se v technice, přihrávkách, zkrátka si hru vychutnat a zkoušet,co vše umí a ukazují hru,na kterou je radost pohledět. Výsledkem je po podzimní části 1. a 2. místo v soutěžích, s bilancí pouze 1 porážky a celkovým skóre z obou týmů 247:41 - kluci se v týmech točí, všichni střílí góly, tudíž výsledky jsou zásluhou všech! Podzim nám přinesl i účast na několika turnajích, včetně Velkého finále na E.ON Junior Cupu v Otrokovicích a právě začínající halová sezóna bude snad stejně úspěšná jako ta podzimní, což dokazuje náš 1.halový turnaj v Ostravě, ze kterého jsme si hned 1.listopadový víkend přivezli zlato! Už teď máme kalendář plný halových turnajů - těch výjezdních i těch,co budeme pořádat sami. V zimě nebudeme zahálet a fotbal bude naším společníkem i v tomto období.

A co říci závěrem? Je jisté, že podzim byl pro přípravky velmi úspěšný, že v Líšni máme šikovné kluky, trenéry i rodiče, kteří jsou do fotbalu zapálení, kteří obětují týden co týden svůj čas i finance pro tu „kulatou věc“ zvanou „kopačák“ a pro FOTBAL se vším, co k němu patří…. Všem přípravkám přeji úspěšnou halovou sezónu a už teď se určitě všichni těšíme na jarní část soutěže.

Spiříková Jindřiška
St. přípravka A+B, ročník 2002

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 23.11.2012 v 23:21
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.