Sparta přivezla bod - z webu Sparty Spytihněv

Hodonín - FC SSS 0:0
sestava: Hájek – Sokol, Barot, Foltýn, Pantálek – Oslzla (90. Horák), Jasenský, Kovář, Gropl, Habanec (88. Krejčí) – Horsák (86. Janošek)

Hodnocení trenéra Josefa Pospíšila:
Do utkání jsme nastoupili s jasným cílem : hrát aktivní defenzívu s využíváním krajů na brejkové situace. Chtěli jsme s Hodonína odvéz bod a to se nám nakonec podařilo. Utkání to nebylo asi pohledné, ale domácí si za celý zápas gólovou situaci nevypracovali a kromě standartních situací naši branku neohrozili. Byli jsme to vlastně my, kteří jsme mohli z jednoho brejku skórovat, ale Habanec nevyužil v 60.minutě krásnou přihrávku Horsáka a neskóroval.
Kluci celý zápas odmakali a bod si určitě zasloužíme.

Komentář Hodonínský deník:
Fotbalisté Hodonína nedokázali v závěrečném letošním domácím zápase navázat na výhru z Otrokovic a po dvou týdnech na stadionu U Červených domů opět pouze remizovali 0:0. Výsledek odpovídá dění na trávníku. Svěřenci kouče Davida Kříže ani hosté ze Spytihněvi toho mnoho nepředvedli. Žádnou vyloženou šanci si ani jeden ze soupeřů nevypracoval.

Hodonínští sice prodloužili sérii neporazitelnosti na pět utkání a brankář RSM Martin Petráš udržel ve třetím zápase v řadě čisté konto. Rozpaky z předvedené hry a zklamání z výsledku však znovu předčily očekávání věrných příznivců. V neděli se v Hodoníně opravdu nehrál divizní fotbal. „To je třetí třída,“ zlobil se na tribuně jeden z diváků.
Měl pravdu. Podobné utkání opravdu nezvýší kredit čtvrté nejvyšší soutěže. Z bídy vybočily pouze čtyři situace. V 15. minutě pálil domácí Polák z trestného kopu vedle.
Krajní záložník RSM byl v úvodní části i u dalších dvou momentů. Po centru Poláka hlavičkoval v těžké pozici Ondryáš mimo a ve 37. minutě pálil Polák z hranice šestnáctky těsně nad. To bylo prosím ze strany domácího celku vše.
„Začali jsme nepochopitelně vlažně. Prvních pětadvacet minut jsme hráli bez nasazení, agresivity i pohybu. V prvním poločase jsme měli pouze pár záblesků,“ uvedl hodonínský trenér David Křž.

Spytihněv branku soupeře v úvodní části neohrozila vůbec. Na ty dva pokusy, které skončily daleko od domácí branky, si o poločasové přestávce nikdo nevzpomněl.

Slovácká Sparta po změně stran v útočné fázi přidala. Do vyložené šance se stejně jako bezradný protivník nedostala. V 56. minutě nádherně vysunul Horsák Habance, který však nedokázal zakončit.

Trenér RSM se snažil své svěřence probudit střídáním. Ani změny v sestavě však Hodonínu, který nastoupil bez marodů Šturmy a Hynka Maršálka, nepomohly.

„Ve druhém poločase bylo vidět, že si soupeř přijel pro bod. Hosté zalezli a pouze bránili. My jsme chtěli hrát po stranách a z náběhů centrovat míče do vápna. Toto se nám absolutně nedařilo. Pořád jsme chtěli hrát středem hřiště, který byl zahuštěný,“ kroutil hlavou Kříž.

Ten byl ke svěřencům hodně kritický. „Pokud si v kabině něco řekneme, tak se to musí na hřišti plnit. Nemůžeme si tam dělat co chceme,“ zlobil se.

Hodonín byl v útočné fázi opravdu neškodný. „Pokud doma zahráváme za celý zápas jeden rohový kop, tak to o něčem svědčí. To je špatné,“ pravil Kříž.

Diváky vysvobodil až hlavní rozhodčí Buček, který po krátkém nastavení odpískal konec zápasu.

Z bezbrankové remízy měli radost pouze hosté. Spytihněv totiž bodovala po dvou prohraných zápasech. „Do Hodonína jsme přijeli s vědomím, že se nám venku hra tolik nedaří. Chtěli jsme hrát vzadu aktivně, což se nám celkem povedlo. Dopředu jsme toho moc neměli. Gól by byla třešnička na dortu,“ uvedl kouč Slovácké Sparty Josef Pospíšil.

Ten v Hodoníně postrádal hlavně Petra Krejčího. „Sice to není typický útočník, ale vpředu nám scházel,“ řekl Pospíšil.

Podle něj byla dělba bodů spravedlivá. „Výsledek asi odpovídá. My jsme ve fázi, kdy potřebujeme každý bod. Celý podzim hrajeme bez klasického útočníka. Domácí žádnou gólovou šanci neměli. Soupeře jsme do žádného tlaku nepustili,“ dodal Pospíšil.

Hodonín je po patnácti kolech dvanáctý. Před třináctou Spytihněví má jednobodový náskok.

Vylepšit bilanci může Křížova parta v sobotu v Tasovicích, kde odehraje jarní předehrávku šestnáctého kola.