- Sklenář během deseti minut popravil domácí (69´+ 79´)
- Brabec měl ve třetí minutě nastavení na kopačce vyrovnání
- „Pokud neproměníme šance, nemůžeme vyhrát“ domácí fanoušek při odchodu ze stadionu
- Bystřice po šesti letech porazila Vrchovinu - zaslouženě, dala více branek

Počasí: zataženo s deštěm 7 st. C

V neděli odpoledne jsme v areálu Vrchovinské arény hostili SK Bystřici - nováčka divize v okresním derby. Po bezbrankovém poločase, kdy měli domácí na vrch své šance nevyužili. Přišla 62´ zápasu a bystřická lavička rozbila zápas k nekoukání. Statečně všemu „zdařile“ sekundoval hlavní arbitr zápasu Miroslav Nejezchleb (z Rájece - Jestřebí), který si se zbytkem zápasu bohužel nevěděl rady.

SFK VRCHOVINA - SK BYSTŘICE 1:2 (0:0) branky: 83´Michal - 69´+ 79´Sklenář

Sestava Vrchoviny: VÍTEK JAN - BUCHTA MICHAL, FOLLPRECHT PETR, ŠANDERA ONDŘEJ (70´KROUTIL JAROSLAV),WOLKER LUKÁŠ, SMETANA LUKÁŠ, MICHAL LUKÁŠ (K), KOLAŘÍK JAN (67´CHMELÍČEK RADIM), ZEDNÍČEK VOJTĚCH, SKALNÍK MICHAL (87´BRABEC MILOSLAV), SKALNÍK KAMIL. Připraven SKRYJA PETR
Trenéři pánové Zeman, Myslivec, Škorpík, ved. týmu pan Bajer

Sestava Bystřice: NOVOTNÝ PAVEL - CHOCHOLÁČ JAROMÍR, HOLÝ JAN (K)(88´KARÁSEK PAVEL), VÍCHA ONDŘEJ, MITÁŠ VLADISLAV, ZBYTOVSKÝ LUBOŠ, SKLENÁŘ ZDENĚK, PRÁŠIL MILOŠ (90´KROŠLÁK TOMÁŠ), ILLEK JAN, HRUBEŠ DAVID, SKLENÁŘ RADEK. Připraveni: VESELÝ OLDŘICH II, NEPEJCHAL PATRIK, TRÁVNÍČEK PAVEL
Trenéři pánové Fencl, Veselý I., vedoucí týmu p. Štourač

Vrchovina začala zápas velmi aktivně. Ve 2´první střelu na branku vyslal Buchta z 19 metrů. O dvě minuty později centroval Kolařík a hlava M.Skalníka provětrala Novotného rukavice. V 11´dostal parádní kolmici od Follprechta Zedníček, který vymíchal dva bystřické obránce, ale v tutovce před Novotným neuspěl! První vážná akce hostí přišla po zaváhání Wolkera , ale M.Skalník zaskočil a míč odvrátil do zámezí. V 19´domácí kopali tři rohy za s sebou, ale až ten třetí zakončil Smetana nad. Ve 25´přišel obrovský závar před Novotným, obrana hostí nevěděla kam má dříve skočit, ale Novotný opět zákrokem poslal míč na roh. V pozdější části zápasu se ukázalo, že rohy je standardní situace, která Vrchovině v tomto zápase vůbec nevycházela. A to jich kopala celkem šestnáct za celý zápas. O dvě minuty poté Vítek výborně boxoval centr do vápna. Ve 32´přišel rychlý přechod domácích Šandera na Kolaříka, který přistrčil míč Michalovi, ale Novotný opět vyškrábl na roh. Ve 36´opět po rohu rozběhnutý Buchta opět minul hlavou prázdnou branku. Ve 39´se dostal Michal do vápna, kde byl sražen bystřickým obráncem, ale sudí Nejezchleb mlčí a ukazuje hrajte dál. Těsně před přestávkou kopali domácí Follprechtem přímák, který trefil jen Zedníčka. Oba týmy šli do kabin za bezbrankového stavu.

Hosté začali druhou půli o poznání lépe, dokonce kopali dva rohy po sobě, ale bez efektu. Ve 49´na kluzkém terénu dělá chybu domácí Follprecht a hostující Zbytovský v obrovské šanci posílá míč těsně vedle Vítkovy branky. V 53´dostal míč za obranu Zedníček od Michala, prvně jmenovaný se však dál nedostal, protože byl stažen v situaci sám na gólmana za rameno – jasný faul a červená. Jenže sudí Nejezchleb vůbec nepíská ani faul a od této chvíle se začalo na hřišti jiskřit. Sudímu se od této chvíle začíná zápas vymykat z rukou. V 62´Buchta před hostující střídačkou „sundal“ Zbytovského, vznikla velmi nepřehledná situace plná emocí, sudí rozdal čtyři ŽK (z toho tři Vrchovině). Vůbec si nevšiml, že má na hřišti hráče z hostující střídačky, který tam nemá co dělat. Bystřická lavička úplně „rozbila“ zápas k nekoukání, prakticky bylo po fotbale. Trenér Zeman reagoval na vývoj zápasu střídáním, přišel Chmelíček s novou posilou týmu Kroutilem (MFK Chrudim). V 69´přišel nepříjemný moment pro domácí, po rohu zleva se k míči dostali Smetana se Sklenářem a míč přistál k bližší tyči Vítkovy branky – 0:1. Vrchovina bojovala, ale zůstalo jen u toho boje. Hosté kouskovali hru, polehávali po promáčeném terénu. O deset minut později přišel dlouhý a vysoký centr zleva, na který nedosáhl ani Vítek a Sklenář druhou brankou zlomil zápas – 0:2. V 82´M.Skalník po rohu mohl snížit, ale výborný Novotný byl proti. O minutu později však stadion vybuchl, kapitán Michal vymíchal ve vápně tři obránce a technickou střelou poprvé překonal Novotného – 1:2. V poslední minutě normální hrací doby Michal centrem zleva našel střídající Brabce, který v tutovce na vyrovnání trefil v rychlosti jen Novotného, který si za výkon zaslouží velkou 1! Sudí nastavuje pět minut, kdy Michal zahrával přímý kop, ale míč končí v zámezí. Bystřice po šesti letech poráží Vrchovinu.