Vrchovinu v derby překvapila Bystřice - Z webu deniku

Vysočina - Přímý souboj o první místo v divizi D vyhráli fotbalisté Líšně, kteří tak v Třebíči ukončili neporazitelnost HFK.
Překvapivý výsledek přineslo derby v Novém Městě na Moravě. Domácí Vrchovina nestačila na nováčka z Bystřice.

TŘEBÍČ - LÍŠEŇ 0:1

V úvodu zápasu bylo znát, že se utkaly dva vedoucí týmy tabulky, vládla zodpovědnost v defenzivě nad kreativitou. Třebíč však působila fotbalověji a dokázala se také dostat k prvnímu vážnějšímu zakončení. Po rohovém kopu v 17. minutě pálil z hranice šestnáctky Kostelecký, a Hladký se musel vytáhnout po jeho střele pod břevno s velmi dobrým zákrokem. Hosté zahrozili ve 35. minutě, také po rohu. Na přední tyč nabíhající Malík vytvořil pořádný zmatek v třebíčské obraně, ale ta s vypětím všech sil odolala. Největší šanci tak měl těsně před odchodem do kabin I. Čermák, který však krásnou rychlou akci zakončil jen střelou do tyče.

Po změně stran se jako první dostal do šance Florián, skvěle si stáhnul míč ze vzduchu, ale poté zamířil vedle. Líšeň měla šancí minimum, ale dokázala být efektivní. Střídající Večeřa v 61. minutě uvolnil Kunce a na jeho střelu byl Zrzavý krátký 0:1. Třebíč se snažila vyrovnat, ale tentokrát jí nebylo souzeno. V 65. minutě Kostelecký ve vápně místo střely zbytečně hledal Floriána, o minutu později zase Florián nezpracoval dobře Komínkův dlouhý nákop za obranu. V 70. minutě nechal vyniknout Zrzavého střílející Oprchal, vzápětí se udála stejná situace na druhé straně po střele I. Čermáka. Poslední šanci měl v 77. minutě opět I. Čermák, ale jeho pumelici z voleje zlikvidoval vynikající Hladký.

„Měli jsme dlouhou sérii bez porážky, už to muselo přijít. Bohužel jsme neproměnili šance,“ litoval po zápase třebíčský kouč Libor Zelníček.

Gól: 61. Kunc. Rozhodčí: Buček, ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Třebíč: Zrzavý Svoboda, Komínek, Havránek, P. Chalupa (85. Válek) Herc, Podzemský, Mička (72. Andrejič), Kostelecký I. Čermák, Florián.

VRCHOVINA - BYSTŘICE 1:2

Vrchovina do derby nečekaně vyrukovala se svým kapitánem Michalem. Domácí byli v první půli lepším týmem, Bystřici přehrávali v záloze a vytvářeli si jednu brankovou příležitost za druhou. Všechny však zahodili. Po přestávce se karta obrátila, hosté přeskupili řady a po jednom z rohových kopů si Novoměstští srazili ránu Radka Sklenáře do vlastní sítě. Radek Sklenář se pak stal hrdinou, když po rychlém brejku trkl do branky přetažený centr na zadní tyč. Domácí začali hrát vabank. Po individuální akci se proháčkoval ke střele Michal a vlil novou dávku energie do novoměstských žil, ale na víc jí v závěrečném tlaku na velmi těžkém terénu už nezbyl čas.

„Derby jsme prohráli proto, že jsme v první půli zahodili pět vyložených šancí. Po přestávce jsme vyklidili střed pole, hráli jsme hrozně komplikovaně a ten smolný vlastní gól nás srazil. Je to smolná porážka, ale nevěšíme hlavy, protože i my letos několik podobných výher zažili. Gratuluji Bystřici a snad jim to vítězství pomůže k záchraně, abychom se utkali i v příští sezoně,“ přál si kouč Richard Zeman. Jeho protějšek Karel Fencl po utkání řekl: „Měli jsme štěstí. V prvním poločase jsme byli těžkopádní, problémy nám dělal Michal. Po přestávce jsme přeskupili řady, začali jsme na pět záložníků a najednou se průběh utkání otočil.“

Góly: 80. Michal - 67. a 75. R. Sklenář. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 4:3. Diváci: 400. Poločas: 0:0. Vrchovina: Vítek Buchta, Follprecht, L. Smetana, Wolker M. Skalník (88. Brabec), K. Skalník Kolařík (67. Chmelíček), Šandera Michal, (71. Kroutil) Zedníček. Bystřice: Novotný R. Sklenář, Vícha, Chocholáč, Hrubeš Z. Sklenář, Illek, Zbytovský, V. Mitáš Holý (88. Karásek), Prášil (90. Krošlák).

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 09.10.2012 v 07:52