Líšeň slaví druhou výhru. z webu Denik.cz

Brno – Na výsledkové i herní trápení z uplynulé sestupové sezony už v Líšni zapomněli. V divizi D se fotbalistům brněnského klubu zatím daří. Začátek aktuálního ročníku je zastihl ve výborné formě.

Ze tří zápasů dvakrát zvítězili. V sobotu dosáhli ve třetím kole na domácí výhru 2:0 nad Hodonínem. I díky spolupráci se Zbrojovkou.

Hosté z Hodonína se k jihomoravskému derby hodně upínali. V tabulce totiž ještě nezískali ani bod. A musejí na něj čekat dál. „Jejich postavení neodpovídá kvalitě týmu. V přípravě jsme s ním prohráli 2:3. I teď to byla velká bitva. Uspěli jsme, protože jsme naše šance proměnili, což se soupeři nepovedlo,“ tvrdil líšeňský kouč Bohumil Smrček.

Jeho celku udělal radost už ve 12. minutě Zbyněk Oprchal, kterému nahrál hostující spoluhráč ze Zbrojovky Martin Sus. „Děláme velké individuální chyby, což nás stojí body. To byl pro domácí opravdový dáreček,“ řekl hostující stratég David Kříž. Jeho svěřenci Líšni první branku hodně usnadnili.

Ve 24. minutě mohl zvýšit další hráč brněnského prvoligového týmu Petr Nekuda, který si ale spravil chuť gólem ve druhé půli. V závěru se pak musel blýsknout mladý brankář Vlastimil Veselý, který likvidoval hodonínské šance. Trio posil ze Srbské Líšni hodně pomohlo. „Byli pro nás nesmírně platní. Hlavně brankář Veselý měl obrovský podíl na udržené nule,“ liboval si Smrček.

Právě defenziva Líšni v předchozích zápasech „nejela“ na plný výkon a obdržela po dvou brankách. „Sestava si zatím pořád sedá. Navíc je v ní pokaždé dost změn. O to víc si vážím výhry nad houževnatým celkem z Hodonína,“ podotkl kouč, který se do Líšně vrátil před sezonou z druholigového Znojma.

Další dva brněnské týmy v divizi se o víkendu musely smířit s remízami 1:1. Bohunice dlouho vedly na stadionu lídra soutěže Vrchoviny, domácí ale stihli vyrovnat. Tatran tak bral alespoň druhý bod v této sezoně.

V opačné pozici byla Dosta. V Bystrci se zásluhou bývalého prvoligového hráče Brna Pavla Simra ujalo vedení Velké Meziříčí. Až v 63. minutě srovnával na 1:1 domácí snajpr Stanislav Zedníček. Bystrc odvrátila možnost své premiérové porážky v tomto ročníku a s pěti body je osmá. Líšeň je v tabulce na třetím místě, Bohunicím patří dvanáctá pozice.

SK Líšeň – RSM Hodonín 2:0
Branky: 12. Oprchal, 62. Nekuda. Rozhodčí: Žilka – Fridrichovský, Nejedlý. Diváků: 245.

Líšeň: Veselý – Drábek, Široký, Nosko, Čampa – Oprchal, Sus, Pecha, Lisický (74. Večeřa) – Bezděk (64. Buc), Nekuda (82. Suchý)

Hodonín: Petráš – Mírovský (60. Lorenc), Spazier, Maršálek H., Nedvídek – Maršálek J., Švrček, Bartoněk, Polák – Koryčánek (84. Benešovský), Ondryáš (46. Svoboda)

Autor: Michal Čejka

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 27.08.2012 v 21:08