"Vršovický" dloubák v rozstřelu v Líšni Nekudovi nevyšel a v poháru jde dál po penaltách Znojmo

Znojmo dál hledá střelce. Novou sezonu začalo stejně, jak končilo většinu zápasů v jarní části druhé ligy: s nulou v kolonce vstřelených branek.

V 1. kole Poháru České pošty remizovalo v Líšni 0:0.

Postup do dalšího kola, ve kterém pojede do Třebíče, si zajistilo až v penaltách. O skutečné síle znojemského výběru ale těžko polemizovat, v dresu divizního soupeře totiž nastoupilo pět hráčů brněnské Zbrojovky: Hladký, Hyčka, Král, Křeček a Nekuda.

Znojemští měli po celé utkání územní převahu, ale defenzivní blok soupeře překonávali těžko. Za devadesát minut se za něj dostali jen dvakrát. Ve 20. minutě se za obranu dostal Helísek. Z pravé strany se řítil sám na Hladkého, ale zakončil jen do boční sítě. Druhou velkou příležitost si hosté vypracovali za další dvě minuty. Po rohovém kopu vznikla v pokutovém území pravá „trma vrma“, velký závar domácí se štěstím přežili. To bylo ale po hříchu naposledy, kdy se druholigoví fotbalisté dostali do blízkosti Hladkého branky. Ve zbytku utkání ohrožovali gólmana střelami ze střední a delší vzdálenosti.

Líšeň se soustředila převážně na bránění. V osmé minutě ale dostala po špatné rozehrávce Hříbka výbornou možnost na rychlý brejk 3 na 1. Při něm však ani nezakončila. Po půlhodině se po tristně zahrané znojemské řítili domácí do dalšího přečíslení, finální přihrávku dostal na levé křídlo Oprchal a ve velkém čtverci zakončil křížnou střelou mimo.

Krátce po změně stran lízl na šestnáctce hlavou centr Nekudy Milotínský a míč letěl těsně vedle levé tyče. A pak už se přihnaly nad líšeňský stadion černé mraky. Poslední půlhodina se hrála za deště a bouřky, rozhodčí ale nechali duel dohrát bez přerušení, na rozdíl třeba od Bohunic, kde bylo střetnutí s Prostějovem na dvacet minut přerušeno. Nikterak záživný zápas dospěl k zřejmě zasloužené remíze 0:0 a rozhodnout musely penalty.

Jako první nedal ve třetí sérii Okleštěk, jehož střelu téměř doprostřed Hladký vyrazil. Líšeň v tu dobu vedla 3:2 a byla blíž postupu. Pak ale selhal Hyčka a Buchta srovnal. V poslední sérii si vzal míč Nekuda, zkusil slavný Panenkův dloubák z finále památného mistrovství Evropy 1976, jenomže jeho pokus skončil nad břevnem. Rozhodnutí měl na kopačce Lukáš, jenž nedal prudkou střelou k levé tyči Hladkému šanci a dál postoupilo Znojmo. Proti Líšni tak v celostátním poháru uspělo až napotřetí. V roce 2007 vyhrála Líšeň 2:1, o rok později se radovala v penaltách.

1. kolo Poháru České pošty

SK Líšeň - 1.SC Znojmo 0:0, 3:4 na penalty

Diváků: 532

Průběh penalt: Král - 1:0, Yonov - 1:1, Křeček - 2:1, Nepožitek - 2:2, Milotínský - 3:2, Okleštěk neproměnil, Hyčka neproměnil, Buchta - 3:3, Nekuda neproměnil, Lukáš - 3:4

Líšeň: Hladký - Hyčka, Král, Široký, Drábek - Lisický, Pecha, Křeček, Oprchal (76. Šudoma) - Milotínský, Nekuda

Znojmo: Hrubý - Mudra, Avdič, Yonov, Hříbek (69. Sukup) - Lacko (46. Lukáš), Nepožitek, Buchta, Okleštěk, Helísek - Mandula

Poslední aktualizace stránky: adostalkova dne 05.08.2012 v 21:17