MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Spytihněv povede nový kouč Josef Pospíšil - Z webu našeho příštího soupeře

Spytihněv – Navázat na výkony a výsledky svého předchůdce má v divizním celku fotbalové Slovácké Sparty Spytihněv Josef Pospíšil.

Někdejší kouč Hulína nahradí u kormidla Petra Poláška, který pro změnu odchází do SK Vizovice, kde střídá Václava Cahynu.

„Je to pro mě nová výzva. Na práci se už těším. Vizovice jsou ambiciózní klub, který by chtěl do tří let postoupit do krajského přeboru,“ netají se Polášek.

Vedení Slovácké Sparty Spytihněv po skončení sezony jednalo s pěti kandidáty. Nakonec ukázalo na Pospíšila, se kterým se dohodla teprve ve středu.

„Je to kvalitní trenér, se kterým jsme našli společnou řeč a pohled na fotbal. Také nebyl problém domluvit se na složení kádru,“ vyjmenoval hlavní důvody volby Spytihněvi její sekretář Ondřej Šubík.

„Poněvadž nový kouč odlétá na dovolenou, týmu bude představen až 8. července po zápase s Boršicemi. Tedy čtyři dny po zahájení letní přípravy. Do té doby jej zastoupí prezident klubu Matěja,“ upřesnil sekretář.

A jaké cíle zadalo vedení novému trenéru?

„Žádné závratné, úplně stejné jako měl předchozí kouč. Skončit do 10. místa, ale hlavně předvádět doma kvalitní ofenzivní fotbal pro diváky,“ dodal.

Loňský nováček skupiny D chce opět výrazně posílit kádr. Krátce po skončení sezony již údajně svištěla přestupová lasa kolem Martina Lacigy a Josefa Křenka, kteří již na podzim hrávali. Zájem má Spytihněv prý také o otrokovického Marka Vavrušu, jenž na jaře hrál jen za rezervu v I. B třídě a nasázel sedm branek. Toho však současně lanaří také konkurence z Napajedel.

Spytihněv má však za sebou velmi rozporuplnou sezonu. Na podzim soupeře válcovala ofenzivou, kdy v 16 zápasech uhrála 23 bodů a jako nováček skončila šestá.

„Nechci jen bránit výsledek, ale vyhrávat a zároveň lidi bavit fotbalem. Když zápas skončí 6:3, je to výhra jako každá jiná. Skóre nerozhoduje,“ vykládal celý podzim Polášek.

„Vinou nezkušenosti s divizí nebo nesehraností v kádru jsme přesto mohli na podzim uhrát více bodů,“ myslí si trenér.

Střih do jara. Mužstvo sice vybojovalo ve 14 zápasech jen o tři body méně než na podzim, ale během zimy opustilo Spytihněv hned sedm hráčů, což se výrazně podepsalo na herním projevu.

„Přitom osa mužstva zůstala, ale ostatní hráči již neměli potřebnou kvalitu, abychom mohli někoho přehrávat a vytvářet si příležitosti. Body jsme získali výhradně doma betonem a za přispění brankáře Hájka nám stačilo dát jednu branku a podařilo se nám body ukopat,“ popisuje razantní změnu končící trenér.

Jeho svěřenci mu však na jaře doma udělali zdařilou rozlučku, když porazili suverénní Žďár nad Sázavou (1:0) i třetí Bystrc (1:0), čímž potvrdili jarní nedobytnost spytihněvského areálu.

„Je útulný a hlediště blízko hřiště, takže si hráči nedovolili nic vypustit. Navíc zázemí je na špičkové divizní úrovni,“ vysvětluje jeho kouzlo Polášek. „Naše domácí bilance mě šokovala,“ přiznal upřímně.

Venku to ale bylo zcela jiné kafe. Domů přivezli jen bod a rozloučili se se sezonou ostudným výpraskem 1:9 v Třebíči. „Co se nám podařilo ukopat doma, venku nestačilo. V divizi doma hrají soupeři více nátlakový a agresivnější fotbal,“ tvrdí Polášek.

Na herně nevýrazném jaru měla velký podíl i nestabilní základní sestava. Spytihněv snad ani jeden zápas nesehrála kompletní.

„V kádru mám čtyři hráče, kteří pracují na směny, do nich přijdou zranění a máte vymalováno,“ vysvětluje.

Ani tréninková morálka tak nebyla optimální.

„Ze sedmnácti hráčů hrávalo maximálně třináct, kteří se v lepším případě účastnili i tréninků. Proto jsme museli trénovat jen dvakrát týdně, což je na divizi málo. Na třetím tréninku by nás bylo jen šest, což by nemělo smysl. Samozřejmě je to dáno i generací hráčů, kteří mají více koníčků a fotbalu nedávají všechno, jako v minulých letech,“ uvědomuje si Polášek.

Přesto všechno to stačilo na uhájení šestého místa, jelikož po přepočítání tabulky při rovnosti bodů s Tasovicemi a Vyškovem mají Spytihněvští lepší vzájemné zápasy.

Ten po pěti letech ve Spytihněvi, kde strávil dva a půl roku jako hráč, půl roku jako asistent a poslední dva roky jako hlavní kouč, končí. Ve Slovácké Spartě dovedl mužstvo k cennému double (vítěz krajského přeboru i poháru KFS – pozn. aut.) ze hřiště i ze střídačky. „Tehdy to nikdo nečekal. Nikdy na to nezapomenu. Bylo to právě výbornou partou, jako u jsem nikde nezažil,“ tvrdí s dávkou nostalgie.

Chce to útočníka a ostré kraje, říká Pospíšil

Spytihněv, Hulín – Čtyři roky Josef Pospíšil věrně sloužil fotbalistům Hulína, které před dvěma roky dostal do MSFL a letos s nimi dosáhl na historicky nejlepší umístění (11. místo).

„V závěru sezony jsem už sám cítil, že to chce změnu. Nakonec mě předběhl majitel klubu pan Zlámal, který sám ukončil se mnou spolupráci. Rozešli jsme se ale v dobrém,“ dušuje se Pospíšil, kterého nabídka Spytihněvi potěšila.

„Měl jsem i jiné, dokonce z vyšší soutěže, ale přece jenom vzdálenost rozhodla. Navíc cítím, že spolupráce může prospět oběma stranám.“

Najít společnou řeč prý nebyl problém, a tak došlo k relativně rychlé domluvě. „K týmu se ale dostanu až po dovolené u moře, kterou jsem měl předtím naplánovanou,“ vysvětlil.

Dříve ale než řekl své ano, vše probral nejen s tahouny kabiny, ale svou představu o kádru řádně prodiskutoval i s vedením.

„Upřímně hru Spytihněvi příliš neznám, doteď jsem sledoval hlavně MSFL. Do obrazu se ale velmi rychle vpravím, po návratu od moře budu sledovat i nahrávky,“ upřesnil.

Přestože kádr, který vybojoval šesté místo, se příliš nezmění, cítí potřebu posílení. „Chtělo by to ještě útočníka. Poněvadž mám rád ostré kraje, poohlédneme se i po konstruktivních obráncích,“ dodal Pospíšil.

Autor: Martin Břenek, Daniel Ostrčilík

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 30.06.2012 v 23:21
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.