Valcíři rozdrtili Rosice 5:0 - Z webu Frýdku

Fotbalisté MFK Frýdek-Místek se ke konci MSFL potkali s vynikající formou. V předposledním zápase sezony si počínali suverénně na hřišti nováčka soutěže, Slovanu Rosice, kterého přehráli rozdílem pěti branek.

Naši hráči vlétli do střetnutí jako uragán. Už v první minutě se ocitl ve velké šanci Hynek Prokeš, ale mířil mimo. Valcíři však nemuseli smutnit. Z následné akce po krásné přihrávce Schustríka otevřel skóre přesnou střelou k tyči Talián – 0:1. Domácí odpověděli střelou asi ze dvaceti metrů, ale Prepsl v naší brance se zaskočit nenechal. Ve 12. minutě se ocitl v nadějné pozici Biolek, ale z jeho příležitosti byl pouze rohový kop. O deset minut později se však tentýž hráč nadechl k sólu, které zastavil až jeden z obránců faulem v pokutovém území. Rozhodčí Libor Sedláček bez váhání nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil H. Prokeš a s přehledem zvýšil na 2:0 z pohledu Frýdku-Místku.
Ve 23. minutě se prezentoval další povedenou střelou Talián, ale tentokrát ji brankář Lengál vytěsnil na roh. O šest minut později pronikl po pravé straně Švrček, ale po jeho centru se kopal znovu pouze roh. Poslední příležitost v prvním poločase měli naši hráči tři minuty před jeho skončením. Molnár postupoval s H. Prokešem proti jedinému obránci. Slovenský forvard svému spoluhráči včas přihrál, ale Prokešovu ránu stihl na poslední chvíli zablokovat jeden z domácích obránců. Po první půli tak šli valcíři do šaten se zaslouženým dvougólovým náskokem.
Po změně stran se ke slovu jako první dostali fotbalisté domácího Slovanu. Střelu jednoho ze záložníků ze dvaceti metrů však Prepsl kryl. Naši hráči kontrovali nebezpečnou ránou H. Prokeše, kterou Lengál vyrazil k postranní čáře. V 56. minutě se dočkala skupina frýdecko-místeckých fanoušků, která byla po celý zápas slyšet víc, než příznivci Rosic, třetí branky v síti domácího celku. Molnár si dobře pokryl míč, předložil jej Schustríkovi, který tvrdou střelou k tyči nedal Lengálovi žádnou šanci – 0:3.
Poté se ke slovu dostali fotbalisté z Rosic. Brankář Prepsl musel vytáhnout bravurní zákrok, aby udržel čisté konto. Po hodině hry se z voleje opřel do křížného centru Švrčka Matěj Biolek. Jeho pokus se odrazil od brankáře do břevna. O dvě minuty později se dostal do slibné střelecké pozice H. Prokeš, ale druhé branky v zápase se nedočkal. Poté naposledy zahrozili i domácí, ale z menšího závaru před naší brankou gól nevytěžili. V 66. minutě krásně přešel Hynek Prokeš přes tři bránící hráče, ale ani tentokrát mu gól nebyl souzen. O dvě minuty se tak branky dočkal jiný ze svěřenců Milana Duhana, a sice Chýlek, který zvyšoval už na 4:0 v náš prospěch.
Valcíři pořád neměli dost. V této fázi zápasu útok střídal útok. Nejčastěji se do zakončení dostával H. Prokeš. Ve 72. minutě jej oslovil pasem za obranu Cesnek. Prokeš si míč zpracoval na prsou, ale gólman Lengál mu dobře zmenšil střelecký úhel, takže se náš forvard druhé přesné trefy ještě nedočkal. To platilo také o pět minut později, kdy se prosadil v souboji jeden na jednoho, ale mířil pouze do tyče. Deset minut před koncem Frýdecko-Místečtí pěkně zakombinovali. Chýlkovu přihrávku pustil Förster na H. Prokeše. Ten ještě míč posunul Grussmannovi, který se do něj z první opřel. Ráně však chyběla přesnost. Mířila hodně vedle. Definitivní podobu výsledku dal sedm minut před koncem Hynek Prokeš, který si narazil míč s Cesnekem a dočkal se tak druhé branky v utkání – 0:5.
„Dneska jsme měli perfektní vstup do utkání, kdy jsme si ihned vytvořili dvě šance a díky druhé se dostali do vedení. Pak jsme trochu vypadli z tempa. Nehráli jsme podle našich představ. Zpátky do sedla nás dostal průnik Matěje Biolka, který skončil jasným faulem v pokutovém území, a tedy penaltou. Ve druhé půli už jsme dominovali. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla o tom, kolik se nám podaří nastřílet branek,“ hodnotil zápas po návratu z Rosic trenér MFK Frýdek-Místek Milan Duhan.

Branky: 22. (p) a 83. H. Prokeš, 3. Talián, 56. Schustrík, 68. Chýlek. Rozhodčí: Sedláček – Žádník, Julínek. Diváci: 315.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Wozniak, Literák, J. Prokeš – Talián (83. Förster), Cesnek, Schustrík (70. Grussmann), Biolek – Molnár (57. Chýlek), H. Prokeš. Trenér: Milan Duhan.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 14.06.2012 v 08:20