Juniorka válí. Ševci zvítězili i v Líšni - z webu Zlína

Juniorka válí. Ševci zvítězili i v Líšni
Pánové, to je jízda. Fotbalisté zlínské juniorky zaznamenali ve vloženém 30. kole MSFL čtvrtou výhru v řadě.

Tentokrát mladí ševci zvítězili zaslouženě a po dobrém výkonu na hřišti poslední Líšně 2:1, čímž si definitivně zajistili účast ve třetí lize i v příštím ročníku.

V úvodu utkání sice byla mírně aktivnější Líšeň, která také poprvé zahrozila, jenomže Oprchalova rána z šesté minuty zlínskou bránu těsně minula. Ševci odpověděli nevydařenou ránou Kociána, ale ve 24. minutě došlo po rychlém brejku k důležitému zlomu. Hostující Lukáš Holík se šikovně zorientoval ve vápně a střelou z otočky překonal Plchuta.

Po půlhodině hry prověřil domácího gólmana tvrdou střelou také Železník a hned za dvě minuty hlavičkoval Hájek po rohu do břevna líšeňské brány. Domácí zahrozili střelou Koudelky, kterou ale Zapletal bez problémů ukryl do rukavic. Jinak se hrálo převážně podle zlínských útočných not, což dokumentovala i Bublákova rána, kterou Plchut vyrazil na roh.

V závěru prvního poločasu si oba borci vzájemný souboj zopakovali. Pouze s tím rozdílem, že tentokrát zlínský záložník, jenž si šikovně zaběhl za obranu, napálil míč z dobré pozice do boční sítě.

A v nástupu do druhého dějství to ševce přece jen chvíli mrzelo. Zapletal totiž vyrazil domácí střelu jen před sebe a následně srazil ve vápně Oprchala. Sám postižený pak nařízenou penaltu proměnil. Líšeňská radost však neměla dlouhého trvání. Po rohovém kopu na opačné straně se totiž dostal odražený míč ke střídajícímu Igwemu a nigerijský záložník svou první brankou ve zlínském dresu vrátil hostům vedení.
pozn.: sražen byl Malík, ne Oprchal

Tento gól ševce znovu uklidnil, naopak nervy domácích hráčů začaly pracovat. Nervozita jim svazovala nohy a zlínští situaci bezpečně kontrolovali. Působili mnohem fotbalovějším dojmem a v závěru mohli přidat třetí gól. Šumberova rána však orazítkovala jen horní tyč domácí svatyně.

Poslední aktualizace stránky: adostalkova dne 24.05.2012 v 20:37