Z webu Zlína, našeho příštího soupeře

Nádhernou přestřelku juniorek opanovali ševci
Divácky nesmírně atraktivní souboj na Letné v utkání 25. kola MSFL zlomili na svou stranu ševci.

Ti v souboji juniorek přestříleli Jihlavu 4:3 a výrazně si tím ulehčili situaci pro závěr sezony. Zároveň šlo o třetí výhru naší juniorky v řadě. Ševci ovládli zejména první poločas, ve druhé půli se však o výsledek museli trochu strachovat. Hosté navíc neproměnili penaltu.

Jihlava přijela do Zlína s hodně mladou sestavou, což se vzhledem k postupovým oslavám druholigového áčka dalo čekat. Navíc Vysočina svou juniorku příští rok nepřihlásí do MSFL, ale pouze do nově vznikající celostátní juniorské ligy, takže boj o záchranu se jí v závěrečných třetiligových kolech ani příliš netýká.

Celý první poločas se tak odvíjel výhradně v režii mladých ševců. Jediný zkušenější hráč v jejich sestavě Petr Švach se už v páté minutě dostal do nadějné pozice, ovšem brankář Procházka jeho sólo zneškodnil. O čtyři minuty později už ale nedůrazná Vysočina pykala. Bublák s Holíkem zatáhli míč po lajně, do vápna jej předložili Kurtinovi, ten se zbavil protihráče a střelou k tyči vstřelil svůj dvanáctý letošní gól v MSFL – 1:0.

Ani poté se obraz hry nezměnil. Ševci dál herně dominovali, výrazně lépe se pohybovali a Jihlavu s míčem na svou polovinu téměř nepouštěli. Na konci úvodní dvacetiminutovky zatáhl míč Kocián, našel ve vápně Holíka, jehož pokus jen těsně minul hostující bránu. Za pět minut už byl po kombinaci Kurtina se Zlatkovićem jihlavský brankář dokonce překonán, ale střelu srbského záložníka zastavili hostující beci na brankové čáře.

Přesto se ševci dočkali spravedlivého vyjádření poměru sil na hrací ploše. Procházka totiž po půlhodině hry neudržel Čelustkův centr v rukavicích a vypadnutý balon snadno uklidil do prázdné brány Švach – 2:0. Tím upadla Vysočina ještě do větší herní deprese, z níž jí však pět minut před přestávkou málem pomohl zlínský stoper Linek. Nepřesnou přihrávkou vyslal do brejku Dobrovolného, který ale celou akci zakončil přihrávkou do ofsajdu.

Hned v nástupu do druhého dějství ovšem Vysočina udeřila. Zeman vybídl Přibyla a ten snížil na 1:2. Vysočina vycítila šanci a hra se přece jen vyrovnala. Po hodině hry málem vyrovnala i skóre, když Dobrovolný v tutové pozici přestřelil bránu. Na opačné straně mohli ševci své vedení pojistit, jenže proti střela Zlatkoviće k tyči se vytáhl Procházka. A pak přišel pravděpodobně rozhodující moment zápasu.

Domácí Kocián fauloval ve vápně Přikryla, k pokutovému kopu se postavil jihlavský Dobrovolný, jenže penaltu kryl u tyče Zapletal! A za tři minuty ševci odskočili znovu na rozdíl dvou branek. Šumbera nacentroval do vápna Kurtinovi, který hlavou zvyšoval na 3:1. Za pět minut si hezky navedl míč zlínský Kocián, ovšem Procházka dalším skokem k tyči udržel svůj tým ve hře. Za minutu pálil z dobré pozice nad bránu agilní Kurtin.

Nicméně Vysočina se nevzdala, v 78. minutě vykřesala jiskřičku naděje. Po rychlém kontru sice nejprve Šanderův pokus vychytal Zapletal, ale na následnou dorážku toho samého hráče už nestačil – 3:2. A drama vrcholilo. Za tři minuty vybojoval míč domácí Igwe pro Holíka, ten se ve vápně uvolnil a střelou do horního růžku ševce uklidnil – 4:2. Znovu však jen na chvíli. Za dvě minuty se přes Hájka prosadil hostující Kolařík a opět to bylo jen o gól – 4:3.

Na obou stranách dominovaly i nadále ofenzivy. Nikomu se bránit příliš nechtělo. Ševci mohli přidat pátý gól po střelách Salachny a Šumbery, nicméně ti své dobré pozice brankově nezužitkovali. Na opačné straně mohla Vysočina v poslední minutě dokonce vyrovnat, ovšem dorážka Masopusta byla z ofsajdové pozice a gól neplatil. Nádherný duel tak skončil těsnou výhrou zlínské juniorky.

VÝSLEDEK – 25. KOLO MSFL: FC TESCOMA ZLÍN B – fc vysočina jihlava b 4:3 (2:0)

Branky: 9. a 65. Kurtin, 29. Švach, 82. Holík – 46. Přibyl, 78. Šandera, 83. Kolařík

Rozhodčí: Machálek - Ogrodník, Pochylý

ŽK: Kocián, Železník