Změna kouče přinesla Líšni jen bod - z webu Denik.cz

Brno – Před necelými pěti lety viděli diváci v Líšni fotbalový zázrak. Brněnský tým tehdy vyřadil z poháru pražskou Slavii. Proti Hanácké Slávii se tentokrát sportovní div nekonal.

V přímém záchranářském souboji se domácí celek rozešel s předposlední Kroměříží remízou 1:1. Na svého sobotního soupeře tak ze dna tabulky stále ztrácejí tři body.

Na lavičku Líšně se poprvé posadil zkušený stratég Oldřich Janusicza, který vystřídal Zbyňka Zbořila. Nový impuls vyšel jen napůl, i když se domácí do soupeře hned začátku zakousli. „Změnili jsme systém na 4–4–2. V prvním poločase jsme měli čtyři situace, ze kterých jsme aspoň jeden gól měli dát,“ podotkl dvaašedesátiletý kouč se zkušenostmi z Čafky nebo Bystrce.

Jenomže akcie Brňanů pořádně klesli hned na začátku druhé půle, kdy rohový kop tečoval do branky kroměřížský Petr Janča. „Obdržená branka nás trošku srazila. Bál jsem se, Kroměříž má super jaro. Hlavní je, že jsme neprohráli, ale ke třem bodům jsme měli hodně blízko,“ uvědomoval si trenér, kterého potěšila až vyrovnávací branka Zbyňka Oprchala z 57. minuty.

„Ale chtěli jsme doma za každou cenu vyhrát. Vletět na ně a pak to zatáhnout, hrát na brejky. Jenomže v koncovce se teď trápíme,“ smutnil kapitán Líšně Rudolf Čampa.

Jeho slova potvrzuje pohled do statistik. Brněnský tým se na jaře trefil teprve počtvrté, v tomto ohledu mu „konkurují“ jen rezervy Ostravy a Zlína.

Velký podíl na tom tentokrát měl kroměřížský brankář Tomáš Lovásik se zkušenostmi z Jablonce či Olomouce. „Je to výborný gólman, ale my měli několik šancí, se kterými by nic neudělal,“ litoval Čampa.

Nový kouč pro to má snadné vysvětlení. „Mužstvo je mladé a Ríša Dostálek na všechno nestačí. Chtělo by to ještě jednoho zkušeného hráče. Kdybychom šli do vedení, tak zápas vyhrajeme,“ uzavřel trenér, který Líšni vypomůže do konce letošního ročníku.

Líšeň – Kroměříž 1:1
Poločas: 0:0.

Branky: 57. Oprchal – 48. Janča.

ŽK: Krejčí, Sedmidubský – Klabal, Janoštík. Diváků: 370. Sestavy – SK Líšeň: Sedmidubský – Čampa, J. Krejčí, Široký, Skok – Dostálek, Drábek (46. Šudoma) – Koudelka, Mičko (79. Milotínský), Malík – Oprchal (65. M. Krejčí).

Hanácká Slávia Kroměříž: Lovásik – Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík- Fiala, Steiner, Handl (84. Budín), Havlík – Janča (80. Janoštík), Žu­rek.

hráč utkání: Tomáš Lovásik

Někdejší brankář Jablonce a Olomouce dirigoval defenzívu Kroměříže a chytře četl hru. Za jediný gól Líšně nemohl.

Autor: Michal Čejka

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 06.05.2012 v 12:30