Souhrn. 1.A třída skupina A z webu JM Fotbal

1.A třída skupina A se po 18. odehraném kole opět vyrovnala. Do boje o vítězství v soutěži může zasáhnout rovná polovina mužstev.

Rozdíl mezi prvními Vojkovicemi a sedmými Jevišovicemi je pět bodů. Důležité tři body v bitvě o záchranu získal Mikulov. Pálava vyhrála v Hrušovanech nad Jevišovkou 2:1 a na svého soupeře ztrácí už jen bod.

Hrušovany se dostaly do rychlého vedení. Ve 2. minutě skóroval Szajko a byl to vůbec první gól Cukrovaru v jarní části. Už za čtyři minuty ale srovnal Zámečník a vítěznou branku vsítil před půlhodinou duelu Lukášek.

Nejlepším týmem jarní části jsou zatím Jevišovice, které získaly ve čtyřech zápasech 10 bodů. V 19. kole vedly nad Bořitovem po půlhodině hry 2:0. V 68. minutě se hostujícímu Janíčkovi povedlo snížit, ale na body to nestačilo. Vedení domácích mohl navýšit v 77. minutě Veselý, nařízenou penaltu ale neproměnil.

První bodovou ztrátu na jaře zaznamenaly Vojkovice. V Šaraticích prohrály 2:3, když v 64. minutě dostaly branku už na 0:3.

V brance Dobšic nastoupil v Čebíně bratr stopera druholigového Znojma Todora Yonova Stefan. Prvního gólmana Velebu zastoupil dobře, v utkání neinkasoval. Těsnou výhru trefil Dobšicím v 70. minutě Ondřej Zajíc.

Šest branek padlo v souboji Líšně B se Slavkovem. Domácímu týmu se podařilo během jedné minuty smazat dvoubrankovou ztrátu, ale na body to nestačilo. V poslední desetiminutovce skórovali Strnad a Matocha (na jaře skóroval čtyřikrát) a Slavkov si odvezl výhru 4:2.