MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

HFK se chystá na jarní boje o postup

O víkendu konečně začínají moravské fotbalové soutěže a řada týmů již netrpělivě po dlouhé zimě jejich start vyhlíží. Nejinak tomu je i v klubu lídra nejvyšší moravské soutěže MSFL - 1.HFK Olomouc.

Na to, jak je připraven na jarní část soutěže A tým, jaká byla zimní příprava a také o dalším dění v klubu si popovídal redaktor oficiálních webových stránek se sportovním ředitelem klubu a členem představenstva, panem RNDr. Stanislavem Koutným.

Před koncem roku 2011 rozvířila fotbalové kuloáry zpráva o finančních potížích 1.HFK Olomouc. Je již katastrofický scénář zažehnán?
„Samozřejmě to bylo pro klub velice těžké období. Rozhodnutí parlamentu a následná změna legislativy prakticky ze dne na den připravila náš klub o velkou část příjmů. V dnešní velice těžké ekonomické době, je velice obtížné, prakticky nemožné, takový výpadek ze dne na den nahradit. Náš klub opravdu balancoval na hranici přežití. Představenstvo klubu na situaci reagovalo velkými úspornými opatřeními uvnitř klubu. Uskrovnit se museli všichni, od pomocného personálu, přes trenéry až po fotbalisty A mužstva. Velice pozitivním signálem pro vedení klubu bylo to, že všichni, kteří v klubu za svou práci odměnu pobírají, si vážnost situace uvědomili a úsporná opatření akceptovali. Při rozhovorech, jež jsem na téma úpravy hráčských smluv jako sportovní ředitel vedl, se nevyskytl ani jediný případ z kádru A mužstva, který by s úpravou smluv směrem dolů nesouhlasil a chtěl klub opustit. Již snad máme nejhorší za sebou a já bych chtěl tímto jménem vedení klubu poděkovat zastupitelstvu města Olomouce za významnou pomoc při překonání této složité situace. Do jarní části sezóny tak vstupujeme za stabilizované situace a věříme, že i toto se promítne do kvalitních výkonů všech našich družstev na fotbalových trávnících.“

Jak hodnotíte zimní přípravu Vašeho mužstva?
„Zimní přípravné období letos bylo opravdu enormně dlouhé, neboť mistrovská soutěž startuje až na samotném konci března. Náš „A“ tým započal přípravu na jarní část sezóny 16. ledna 2012 prakticky s totožným kádrem, který zakončil podzimní část sezóny. Jedinou významnou změnou bylo neprodloužení hostování stopera Jana Šimáčka z FC Vysočina Jihlava, a to přesto, že s Honzovými výkony panovala jak po fotbalové, tak i po lidské stránce spokojenost. Bohužel, výše zmíněné ekonomické problémy a úsporná opatření zabránily naší další spolupráci. Naproti tomu se do přípravy zapojili s A týmem talentovaní mladíci z B mužstva Martin Kotůlek a Lukáš Hapal a na konci ledna také, po pěti letech z Prešova se vracející, David Čep. Náš tým se prakticky po celou zimní přípravu připravoval v domácích podmínkách, kde jsme využívali vlastní kvalitní zázemí ve formě posilovny, regenerační linky a umělé trávy. Závěr přípravy pak zpestřilo 3 denní soustředění v Luhačovicích, kde již hráči mohli vyběhnout na přírodní pažit a na které se vedení klubu podařilo na poslední chvíli zajistit finanční prostředky mimo rozpočet od našeho dlouholetého věrného příznivce a sponzora. Tento pobyt mimo areál klubu tak alespoň trošku nahradil plánované soustředění ve slunném Španělsku, které bylo také vedením klubu z úsporných důvodů zrušeno. A to i přesto, že bylo sponzorsky pokryto přímo ze Španělska. Celkově si myslím, že mužstvo pod vedením trenérské dvojice Machala – Derco přípravné období odpracovalo kvalitně a vše se nám podaří „přetavit“ v kvalitní výkony v jarní části soutěže.

Jaký je zdravotní stav mužstva před jarním startem?
„Se zdravotním stavem našich hráčů jsme se potýkali již na podzim. Prakticky celý podzim nám scházela velká opora našeho týmu – Laco Onofrej, který podstoupil operaci achilovky. Podzim také nedohrál Tomáš Dadák, který se v listopadu podrobil operaci třísel. Stejnou operaci pak absolvoval i Dominik Richter, zdravotní potíže s kolenem provázely také Petra Čoupka a Davida Bednáře.
Dnes jsou však již všichni jmenovaní s výjimkou Petra Čoupka, kterého čeká operace kolene, v pořádku a připraveni. Vedle Petra máme v současnosti na marodce ještě Marka Svoradu, který si v únoru zlomil ruku a nyní již po operaci a následné rekonvalescenci zahájil přípravu s mužstvem. Ke startu do utkání však ještě plnohodnotně připraven není.“

S jakým sportovním cílem tedy Váš tým vstupuje do jarní části sezóny?
„Naším cílem je jednoznačně vítězství v MSFL. Věřím, že zvládneme především vstup do soutěže a potvrdíme naše ambice a postavení v tabulce. Start bude velice důležitý, neboť nás v úvodních 4 kolech čekají velice nároční soupeři. Již v sobotu narazíme na tým Líšně s ex-brněnským Richardem Dostálkem a našim odchovancem Martinem Krejčím v sestavě, přičemž tato úvodní utkání proti týmům ohroženým sestupem bývají vždy velice obtížná. Za týden pak přivítáme v prvním jarním domácím utkání Břeclav, která se na podzim prezentovala velice dobrými výkony a je na 4. místě tabulky. Následně nás čekají v Uherském Hradišti mladíci z 1. FC Slovácka B, tedy týmu, který nám jako jediný na podzim uštědřil porážku. A pak již pro náš tým nastane den „D“ a my změříme své síly v domácím souboji s přímým konkurentem o vítězství v soutěži - s ambiciózním týmem Frýdku - Místku.
Jak je vidět, čeká nás na úvod jara opravdu náročný program, ale jak jsem již řekl, věřím síle našeho týmu, kvalitě našich hráčů a očekávám, že právě v těchto utkáních učiníme ten rozhodující krok k vítezství v letošním ročníku MSFL.“

Na které hráče se budete v souboji o vítězství v MSFL spoléhat?
„Náš tým je vyvážený. V kádru A týmu, který čítá 19 hráčů včetně dvou brankářů, máme mix zkušených hráčů s bohatými ligovými zkušenostmi, dále střední generaci a také nadějné mládí. Všichni hráči týmu jsou pro nás velice důležití. Z mých zkušeností z práce s týmem jsem pak přesvědčen, že v kabině je dobrý kolektiv, hráči se respektují a táhnou spolu s trenéry za jeden provaz.
Samozřejmě velký díl zodpovědnosti bude ležet na těch zkušených a první ligou protřelých hráčích, jako jsou bezesporu kapitán týmu Michal Kovář či Laco Onofrej. Věřím, že velkou posilou se stane David Čep a spolu s Jardou Lukáškem vytvoří výbornou stoperskou dvojici. K těmto by se měli svými výkony přiřadit zástupci střední generace Tomáš Dadák, Ondra Čtvrtníček, Radim Kopecký, Tomáš Kazár či David Bednář. Práci týmu pak musí přetavit v góly naši útočníci David Korčián a Dominik Richter a očekávám další nárůst výkonnosti od našich mladých - Honzy Tögela, Libora Žondry či Patrika Šimka. Nesmím také zapomenout na významnou roli v týmu v podobě Vojty Šroma, který je naší brankářskou stálicí a roste ve výborného brankáře.“

Co chcete na závěr před startem jarní části vzkázat příznivcům vašeho klubu?
„Chtěl bych především všechny příznivce holického a tím také olomouckého fotbalu pozvat na jarní zápasy týmů našeho klubu, a to od benjamínků až po A muže. Věřím, že budou svědky pěkných utkání, kvalitních výkonů a budou moci fandit svým dětem, příbuzným, kamarádům či fotbalovým vzorům v příjemném prostředí klubu 1.HFK Olomouc.“

23. března 2012 - eFotbal.cz

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 23.03.2012 v 20:12
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.