Olomouci generálka vyšla - náš příští soupeř

V posledním přípravném utkání, před ostrým startem třetí ligy, přivítali holičtí fotbalisté na přírodní trávě v Hodolanech divizní tým FK Mikulovice, který bojuje o postup do třetí nejvyšší fotbalové soutěže.

V tabulce divize skupiny E je na třetí příčce za Šumperkem a vedoucím týmem soutěže Orlovou.

Z webu eFotbal

Hosté z Mikulovic se v utkání snažili držet rychlé tempo s holickými fotbalisty, ale gólově se prosadit nedokázali. Zato tým trenér Machaly byl od prvních minut velmi nebezpečný. Ve 13. minutě vysunul obránce Šimko pěknou uličkou do brejku Korčiána, jehož zakončení brankář Mikulovic ještě stačil vyškrábnout do autu. V 15. minutě se poprvé měnilo skóre utkání. Rohový kop poslal do vápna Onofrej a hlavou se s tečí mikulovického obránce, prosadil Richter - 1:0. Svěřenci trenéra Machaly i nadále aktivním napadáním tlačili svého soupeře k chybám, ze kterých vyplynulo několik nebezpečných situací. Blízko byl k prvnímu gólu v dresu HFK novic David Čep. Ten ve 26. minutě tečoval hlavou standardku Čtvrtníčka, která se odrazila od břevna na brankovou čáru. Odtamtud však putovala do autu. Druhou branku utkání přidal až ve 40. minutě David Korčián. Krásnou uličkou vyslal rychlonohého útočníka do brejku Bednář. Korčián si míč ukázkově přebral do běhu a střelou po zemi na zadní tyč nedal brankář žádnou šanci - 2:0. Hosté ohrozili branku Vojty Šroma jen několika střelami a standardkami, ze kterých ani jedna neskončila za zády holického brankáře.

V druhém poločase pokračovala územní převaha holického mužstva, ale velmi dlouho se hráči nedokázali střelecky prosadit. V 60. minutě byl velmi blízko brance Petr Filipský, který úplně sám na malém vápně neproměnil centr Čtvrtníčka. Prsty v tom měl ale hlavně hostující brankář, který bravurním zákrokem zlikvidoval tutovku rychlonohého záložníka HFK. Nakonec se holičtí ještě jednou dokázali střelecky prosadit a to v 80. minutě utkání. Po pěkné kombinaci Filipského s Bednářem, na levé straně, se dostal míč ke Kazárovi, který centrem našel na malém vápně volného Žondru a ten z voleje uzavřel stav utkání na konečných 3:0.

První mistrovské utkání sehrají fotbalisté 1.HFK Olomouc v Líšni, v sobotu 24. března od 14:30 hod. Věřme, že se jim povede navázat na výkon z generálky a z venkovního utkání přivezou tři body.

Sestava 1. HFK Olomouc: Šrom - Kopecký, Čep, Lukášek, Šimko - Onofrej (6. Filipský), Kovář (74. Kotůlek), Bednář, Čtvrtníček - Korčián (46. Kazár), Richter (67. Žondra).

Sestava FK Mikulovice: Švrčina - Švancar, Opravil, Nowinski, Eršil, Žáček, Křepelka, Vaclík, Toman, Navrátil, Glos, Kovařík (Burian, Karabina, Václavík, Jančík).

1. HFK Olomouc - FK Mikulovice 3 : 0

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 18.03.2012 v 07:45