ZT LÍŠEŇ sk.B FINÁLE: SK Líšeň B - Ráječko 1:4 ( 0:2 )

Z webu Ráječka
Kučera ( Trubák ) - Wutka ( Kolář ), Bartoš,Lajcman,Badura,Sehnal J.,Sehnal V.,Tenora,Štrajt,Tajnai ( Žůrek ),Sehnal M.

Branky:
Sehnal Jan 2, Sehnal V, Lajcman ( PK )

O prvenství na turnaji v Líšni sk.B se hrál přímí souboj s domácí Líšní B a SK Olympii Ráječko. Ráječku stačilo v tomto zápase získat bod za remízu a pak by se stalo potřetí vítězem tohoto turnaje v řadě. Trenér Zapletal musel oželet v generálce na mistrovské utkání příští víkend proti Rajhradu hned několik hráčů základní sestavy. Z různých důvodů chyběli tito hráči: Koutný, Kopecký, Kupský, Neděla a Žilka. Naopak domácí se netajili ambicí tento turnaj vyhrát a proto do svých řad povolali tři hráče třetiligového áčka.

První šanci měla Líšeň, ve 22.minutě jsme nechali ve vápně osamoceného útočníka, Kučera jeho zakončení bravurně kryl. Sudí vedl od začátku toto utkání ve velmi zvláštním duchu a tak se začalo docela jiskřit a zápas neměl rozhodně charakter přípravy! Ve 26.minutě se do balónu asi z 25 metrů opřel technicky Honza Sehnal a jeho nádherná střela zaplula do vzdálenější šibenice - 0:1. Za nedlouho zahrozila Líšeň brejkem, první střelu vyrazil Kučera a Knapova dorážka jen těsně minula zadní tyčku. V 38.minutě vyslal líšeňský hráč jedovatou střelu, kterou ráječkovský brankář s námahou vytěsnil na tyčku. V samotném závěru poločasu utekl po křídle s chutí hrající Tajnai a poslal centr do vápna, kde číhal jak Martin Sehnal, tak Honza Sehnal. Druhý jmenovaný si míč zpracoval a poslal dělovkou o tyčku míč do sítě a bylo to pěkných 0:2. Na domácích hráčích byla znát frustrace z vývoje utkání a o poločase na nás vyrukoval úplně jiný tým.

Domácí zpřesnili mezihru ve středu hříště a to jim přineslo kontaktní gól. Po trestném kopu a následném zmatku v našem vápně neměl problém poslat míč do z poloviny odkryté branky Široký - 1:2. Následně šel do brejku Tajnai, jeho tvrdé zakončení chytil výtečně líšeňský brankář. V zápětí uháněl opět Martin opět na domácí branku, tentokrát volil zpětnou přihrávku a do šance se přiřítil Štrajt. Domácí Michala ve vápně zastavili nedovoleně , a tak sudí nařídil penaltu. K té se ve 48.minutě k překvapení všech postavil Lajcman a s přehledem navýšil na 1:3. K tvrdému střetu došlo na půlce a ze hřiště byl odnesen Kuba Tenora. V závěru se hrál otevřený fotbal a domácí několikrát mohli ohrozit v dobrých pozicích našeho Trubáka, ale jejich zakončení postrádalo přesnost. Naopak se po přihrávce Honze Sehnala vřítil do šance jeho bratr Vít a na dvakrát prostřelil líšeňského brankáře a bylo to dokonce už 1:4. V samotném závěru mohla Líšeň korigovat, ale Trubák byl proti a tak zápas skončil přesvědčivým vítězstvím našich barev.

Po skončení zápasu jsme z rukou předsedy pana Hladiše převzali pohár a věcné ceny za prvenství v tomto turnaji. Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat klubu SK líšeň za vynikající organizaci této akce a také poslat dík všem hráčům Ráječka za opět perfektní reprezentaci klubu a hlavně obce RÁJEČKO !!

O víkendu bych chtěl pozvat všechny fanoušky na první mistrovský zápas jara. V domácím utkání přivítáme v neděli 25.3. v 15:00hod mužstvo z Rajhradu.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 18.03.2012 v 07:32