MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Nikdo neví, jaké má Zbrojovka dluhy, tvrdí spolumajitel klubu Hoskovec

Zdeněk Meitner 4. února 2012 10:53
Vlastní třicet procent akcií fotbalové Zbrojovky Brno, proto nezbývá podnikatelovi Petru Hoskovcovi nic jiného než čekat, jak dopadnou jednání majoritních vlastníků bratrů Prosových s případnými zájemci o klub.

„Čekám, jak moji společníci naloží se svými podíly, a pak uvidíme, co bude dál,“ říká Hoskovec, muž, jenž figuruje v pěti firmách.

Jak vnímáte současnou situaci Zbrojovky a její možnou budoucnost?
Pořád hrozí ultimátum Romana Prose, které zveřejnil před měsícem. Pokud nesežene vlastníka, tak neobnoví profesionální licenci. Stále na svém stanovisku trvá. Nemůžu dělat nic víc než čekat. Společníci také slíbili, že do klubu vrátí dvacet milionů, které si jako fyzické osoby půjčili. Věřím, že to tak bude.

Jak hodláte naložit se svým podílem v klubu?
Akcie jsem kupoval od Vlastimila Sehnala, když byl klub zadlužený.
To je i teď a je v horší situaci, protože se hraje druhá liga. Ale věřím na rok 2013 a postup do první ligy. Věřím, že se to obrátí k lepšímu. Nemám žádné dluhy, nic mě netlačí. Do klubu jsem vstupoval v dobré víře, proto jsme vybudovali také tréninkové centrum mládeže. Do něj jsme investovali hodně práce i hodně peněz.

Ivanovické centrum je jedním z důležitých bodů prodeje klubu. Vy v něm máte třetinový podíl. Jaký je váš postoj k jeho případnému prodeji?
Minulý týden jsem se bavil s Romanem Prosem a ptal se ho, jestli chce centrum prodat. Na prodej bych přistoupil, kdyby se mi vrátily investované peníze. Ale ani zde mě nic netlačí. Když jsme měli sezení s družstvem fanoušků, hejtmanem a primátorem, bavili jsme se o podpoře mládeže. Pokud by byla vůle, daly by se vykoupit pozemky a vybudovat v centru ještě travnaté hřiště. S mládeží se pracuje dobře, jsou tady výborní trenéři, takže by byla škoda, kdyby toto mělo přestat fungovat. Věřím, že přijde někdo, kdo fotbal správně uchopí.

Tento týden Roman Pros zveřejnil jméno konkrétního zájemce o klub, jímž je právník a podnikatel Jaroslav Přeček. Máte informace, o koho jde?
Pana Přečka neznám. Je možné, že je prostředníkem mezi někým a dalšími investory. Nemusí to být prvotní zájemce o klub. Ale jen spekuluji, protože mám informace jen z novin.

Čekáte, jak dopadnou jednání bratrů Prosových, nebo se snažíte také oslovit případné zájemce o koupi klubu?
V Brně není tolik lidí, kteří by mohli do klubu vstoupit, proto jsme se rozhodli oslovit i investory v zahraničí.
S Romanem to konzultujeme, ale celý prodej není tak jednoduchý.

V čem? Jak vůbec odhadujete možný vývoj?
Pokud není nic uzavřeno, může to dopadnout jakkoliv a hlavně je tady pořád hrozba konce klubu.
Věřím, že Roman klub padnout nenechá.
V Brně se najde dost lidí, kteří by pomohli, ale problém je, že nikdo neví, co se nabízí.

Jak to myslíte?
Když jsme měli výše zmiňované sezení, nikdo nevěděl, jaké má klub dluhy. Nějaké má, ale neví se jak vysoké.

Jak se to dá zjistit?
Bylo by potřeba udělat audit, asi k datu prodeje. Roman Pros řekl, že účetní bilance bude na konci soutěžního ročníku druhé ligy vyrovnaná, ale problémem stále zůstává obnovení profesionální licence.

Případní investoři po schůzce s Kudelou zatím couvli Neuvažoval jste o tom, že byste získal většinový podíl v klubu vy sám?
Už dřív jsme se bavili, jak bychom od sebe podíly mohli vzájemně skoupit. Také se uskutečnila schůzka sportovního ředitele Zdeňka Kudely s případnými investory, ale ten jim vylíčil současnou situaci dost katastroficky, takže raději zatím couvli.

Jak to, že ani vy nemáte přehled, jak si klub ekonomicky stojí?
Nebyl jsem v orgánech akciové společnosti. Poprosil jsem ekonomku klubu, aby mi poslala informace, ale dosud jsem nic nedostal.

To je situace, která přece případné zájemce musí odrazovat.
Je to tak, panuje u nich nejistota. Ekonomická situace není plně průkazná, navíc majoritní vlastníci projevili nezájem v klubu dál působit, což také vyvolává nejistotu.

Do klubu by rádo vstoupilo družstvo fanoušků Věříme Zbrojovce. Prezentovalo se tak, že by chtělo získat zcela minoritní podíl od vás, nikoli od majoritního vlastníka. Jak se díváte na tuto snahu?
Dvakrát jsem se setkal s předsedou družstva Romanem Vaňkem. Tento názor nadnesl, že chce tlačit na to, aby družstvo podíl získalo. Je to otázka další debaty, ale důležitějšími věcmi jsou pro mě profesionální licence na další ročník. Pokud nebude, nemáme se o čem bavit. Nicméně říkám, že věřím, že se klub bude sportovně zlepšovat.

Obecně jste nakloněn myšlence, že by minimální akciový podíl získali fanoušci?
Určitě se o tom můžeme bavit.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 04.02.2012 v 12:39
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.