Špičková nastřílela Nesytu čtyři branky - Z deníku.cz

Hodonín – Podzimní loučení hodonínským fotbalistkám vůbec nevyšlo. Hráčky Nesytu prohrály v posledním letošním mistrovském zápase s posilněným béčkem Brna 2:5. Za hostující tým se čtyřikrát trefila nadějná fotbalistka Gabriela Špičková. Té dvě branky darovala chybující gólmanka Hykšová. Za domácí v závěru obou poločasů snižovaly opory Podrazilová a Blahová.

Pozn.: Špičková začínala s fotbalem v Líšni

Autor: Libor Kopl

Gabriela Špičková nastřílela Nesytu čtyři branky. Zbrojovka na Slovácku vyhrála 5:2. Rozjeté Brno tak nezastavil ani Hodonín, který na kvalitního soupeře prostě nestačil. „Soupeře chválím za předvedenou hru. Holky bojovaly, až do poslední minuty se snažily, ale kvalita protivníka a štěstí v koncovce byly tentokrát nad naše síly,“ uvedl domácí kouč Miroslav Fečo.

Ten se musel obejít bez čtyř stabilních hráček. Nesytu z různých důvodů chyběly stoperka Dřímalová, záložnice Fritzová a petrovská dvojice Jančová – Hlaváčová. „Musel jsem hodně improvizovat,“ přiznal Fečo.

Na lavičce Nesytu se tak nečekaně objevily mladé slovenské hráčky Miroslava Chrenková a Radka Karasová. „Jsou to nadané fotbalistky. Pocházejí z Kopčan, ale registrované jsou u nás. V letošní sezoně mají vyřízené střídavé straty právě ve Zbrojovce, kde oblékají dres juniorského týmu,“ informoval Fečo.

Nesyt držel s fotbalově velmi zdatným soupeřem krok pouze úvodních dvacet minut. Pak proklouzl brankářce Hykšové centrovaný míč mezi rukama a hostující záložnice Špičková neměla problém poslat balon ze dvou metrů do sítě. „Byl to rozhodující okamžik zápasu. Hykšové se zápas příliš nepovedl,“ řekl hodonínský trenér.

Špičková měla prsty i ve druhém gólu Zbrojovky. Talentované hráčka využila zaváhání domácí obrany a zblízka překonala Hykšovou.

Třetí ránu zasadila Hodonínu Langová, která v závěru úvodní části proměnila penaltu nařízenou za faul Bílíkové.

Nesyt se branky dočkal až ve 45. minutě. Parádní ranou pod břevno snížila domácí kapitánka Podrazilová.

To však bylo ze strany Hodonína na dlouhou dobu vše. Brno bylo i po změně stran lepším týmem. Béčko Zbrojovky dobře kombinovalo, domácí tým v poli jednoznačně přehrálo.

Hattrick Špičkové
Po změně stran završila hattrick Špičková, který střelou z dálky zaskočila Hykšovou. Domácí tým bojoval až do konce. Tři šance měla kanonýrka Blahová, která nejprve pálila bodlem vysoko nad. Následně nedokázala rychlonohá útočnice vyzrát na brankářku Zbrojovky.

Blahová se mezi střelkyně zapsala až v 79. minutě. „V závěru jsme si vytvořili gólové příležitosti, ale proměnily jsme pouze jednu. Další dvě zůstaly nevyužity,“ pravil Fečo.

Poslední slovo ale měla Špičková, která v závěru upravila na konečných 5:2.

„Jednoznačné to až tak nebylo. Na začátku utkání se holky trápily. Pak se ale děvčata rozstřílely. Góly byl zasloužené, i když nám k nim určitě pomohla domácí gólmanka. Škoda, že nepadlo více branek. Šancí jsme měli víc,“ řekla hostující trenérka Oľga Kušnierová. Ta využila služeb dvou prvoligových hráček. Dres béčka navlékly Florková s Tomšíkovou. Druhá jmenovaná nastoupila do ostrého zápasu po roce a půl. „Některým holkám začala zimní přestávka. Ne všechny ale mají konec. Některé hráčky budou pokračovat v juniorské lize nebo v ženské nejvyšší soutěži,“ pronesla Kušnierová.
Zatímco pro hráčky brněnské rezervy první polovina sezony skončila, Nesyt má před sebou dva pohárové duely. V sobotu se hodonínské fotbalistky utkají doma s Nezdenicemi, za dva týdny se představí v Napajedlech. „Normálně budeme trénovat. Připravíme se na oba duely. Každý zápas bereme na sto procent,“ dodal Fečo.

FC Nesyt Hodonín – FC Zbrojovka Brno B 2:5 (1:3)

Branky: 45. Podrazilová, 79. Blahová – 20., 28., 50 a 88. Špičková, 44. Langová z penalty.
Rozhodčí: Sedlář – Urbánek, Fišera.
Diváci: 50.
Hodonín: Hykšová – Jandová, Ptáčková, Vacenovská (70. Měchurová), Bílíková – Růžičková (53. Karasová), Šťastná, Chrenková, Podrazilová – Blahová, Maršálková

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 18.11.2011 v 22:40