V Líšni naši A muži zklamali - z webu Frýdku

SK LÍŠEŇ - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:0
Frýdecko-místečtí fotbalisté neprodloužili vítěznou sérii na pět zápasů v řadě. Tentokrát nestačili svěřenci Milana Duhana na Líšeň, se kterou prohráli 0:1.

K předposlednímu utkání podzimní části MSFL cestovali naši hráči na hřiště Líšně, která měla po čtrnácti odehraných utkáních pouze dvanáct bodů a krčila se na předposledním místě soutěže. To naši fotbalisté naháněli se sedmadvaceti body na druhé příčce vedoucí HFK Olomouc. I když loni obě střetnutí mezi těmito celky vyznělo vždycky lépe pro valcíře, tentokrát se z těsného vítězství v poměru 1:0 radovali hráči Líšně.

V prvním poločase byli o něco lepší domácí fotbalisté. Naše hráče přehrávali především díky větší bojovnosti a nasazení. Odměnou jim byla úvodní branka duelu. V 18. minutě přečíslili naši obranu, když Vrtěna vybídl přesnou přihrávkou ke skórování Krejčího, který pohodlně zakončoval do prázdné branky a poslal tak domácí do vedení 1:0.

O osm minut později musel udělat hostující lodivod Milan Duhan první změnu v sestavě. Na místo zraněného Grussmanna poslal Jiřího Prokeše. Ve zbývajících pětadvaceti minutách se už nic významnějšího neudálo. Do šaten tak odcházela obě mužstva za stavu 1:0 pro domácí.

I na začátku druhé půle byli aktivnější domácí. V 55. minutě si vytvořili slibnou příležitost, po které mohli navýšit svůj náskok. Jan Malík se z pravé strany prokličkoval až před brankáře Prepsla, který však jeho střelu vyrazil, takže se zahrával jen rohový kop.

O dvanáct minut později mohlo udeřit na druhé straně. Podél brankové čáry se prodral přes tři domácí hráče Cesnek. Jeho následný centr však nenašel žádného z valcířů, takže domácí brankář Sedmidubský vůbec nemusel zasahovat.

Chvíli na to se po centru z pravé strany ocitl ve stoprocentní gólové příležitosti hrotový útočník Hynek Prokeš. Střelou z malého vápna však nepřekonal Sedmidubského, který na brankové čáře zachránil domácí Líšeň.

V rozmezí mezi dvaasedmdesátou a čtyřiaosmdesátou minutou rozdal hlavní rozhodčí hned pět žlutých karet, ale nijak se to do změny skóre nepromítlo. Naši fotbalisté v závěrečných dvaceti minutách zatlačili domácí na jejich půlku. Bohužel však nenašli správný recept na domácí obranu a navíc v první minutě nastavení mohli domácí přidat pojistku v podobě druhé branky. Jaroslav Dufek předložil míč Martinu Krejčímu, ale tentokrát mu Prepsl ve skórování zabránil.

Z jihu Moravy se tak naši hráči vrátili bez bodu. O další budou hrát v sobotu 12. listopadu, kdy od 10.15 hodin přivítají ve Stovkách rezervu prvoligového Slovácka. „Nezačali jsme zrovna špatně, ale neproměnili jsme své šance, které jsme si vytvořili. Pak jsme inkasovali z rychlého brejku. Poté se hrál bojovný fotbal mezi oběma šestnáctkami. Ve druhé půli se hlavně v posledních dvacti minutách dostali kluci do tlaku, bohužel jsme z něj gól nedali. Chybělo nám více přestnosti v zakončení,“ řekl po utkání hostující trenér Milan Duhan.

Branka: 18. Krejčí. Rozhodčí: Machát – Talpa, Hájek. ŽK: Vrtěna, Dufek, Hebron, Široký, Sedmidubský, Belej – Grussmann. Diváci: 240.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Wozniak, Staněk, Literák – Biolek, Kostorek (78. Dvořák), Cesnek, Grussmann (24. J. Prokeš), Soukup (64. Chýlek) – H. Prokeš. Trenér: Milan Duhan. (sme)

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 06.11.2011 v 09:50