Muži A zdolali Rosice a jsou nadále druzí - z webu Frýdku, našeho příštího soupeře

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FC SLOVAN ROSICE 2:1
Ve 13. kole MSFL poměřili naši hráči síly s celkem Slovanu Rosice.

Lepší vstup do zápasu mělo naše mužstvo, i když už v 10. minutě muselo poprvé střídat. Zraněného levého záložníka Ondřeje Byrtuse nahradil Radomír Chýlek.

První střelecký pokus viděli diváci v téže minutě. Střela Oldřicha Kostorka z hranice pokutového území však mířila vedle branky Rosic. O dvě minuty později už se ale domácí příznivci dočkali. Po rohovém kopu si nejlépe naskočil náš nejzkušenější hráč Radim Wozniak a hlavou poslal míč do sítě – 1:0.

Hosté zahrozili poprvé až ve 20. minutě. Jejich dalekonosný pokus však byl hodně nepřesný. V pětadvacáté minutě se mohlo skóre měnit podruhé. Po centru Michala Švrčka z pravé strany vstřelil branku Radomír Chýlek. Z gólu se ale radoval jen několik vteřin. Rozhodčí jej kvůli ofsajdu neuznali. O dvě minuty později mohl zvýšit vedení valcířů Matěj Biolek, ale obstřelil jak brankáře hostí, tak jejich branku.

Po půl hodině hry se tak z gólu radovali hosté po individuálních chybách v defenzivě našich hráčů. První střelecký pokus ještě Ondřej Prepsl vyrazil, ale míč se dostal k hostujícímu Dominiku Krhutovi a ten pohodlně zamířil do odkryté branky – 1:1.

Inkasovaná branka naše hráče nepoložila. Do konce první půle to byli oni, kdo byl aktivnější. Většina akcí však končila na hranici pokutového území. Několik útoků skončilo odmáváním ofsajdu. Poslední střelecký pokus si připsal minutu před odchodem do šaten Oldřich Kostorek, ale jeho střela letěla vysoko nad. Po prvním poločase tak svítilo na ukazateli skóre 1:1.

Na začátku druhého dějství udělal chybu domácí brankář Ondřej Prepsl, ale hosté z ní vytěžili pouze rohový kop. V 55. minutě se necelé čtyři stovky diváků dočkalo další branky. Tentokrát se v pokutovém území prosadil Hynek Prokeš a levačkou zakončil nekompromisně pod břevno – 2:1.

Po vedoucí brance byli valcíři aktivnější, hosté hrozili jen z brejků. Jeden z nich musel zastavovat až na poslední chvíli frýdecko-místecký kapitán Zdeněk Staněk. S blížícím se koncem zápasu však začali hosté čím dál více sil vrhat do útoku a případně vyrovnat. V osmasedmdesáté minutě zahrozili po rohovém kopu, ale nebezpečný centr dokázal Ondřej Prepsl vyboxovat do bezpečí.

O dvě minuty později si Oldřich Kostorek narazil s Hynkem Prokešem a dostal se do zakončení. Jeho střela mířila těsně nad, takže sklidila jen potlesk diváků na hlavní tribuně. Poté už hrozili především hosté. Ve 82. minutě kopali další roh, ale ani tentokrát nevyrovnali. Když se neujala ani střela z 86. minuty, mohli se valcíři po závěrečném hvizdu radovat z cenného vítězství 2:1.

„Dnes jsme dobře vstoupili do zápasu, ale potom Matěj Biolek neproměnil šanci a soupeř následně vyrovnal po našich individuálních chybách. Chtěl bych klukům poděkovat za vůli a nasazení. Díky těmto atributům dovedli zápas do vítězného konce. Fotbalově to z naší strany nebylo dobré,“ zhodnotil střetnutí trenér a sportovní manažer MFK Frýdek-Místek Milan Duhan.

Rozhodčí: Černý - Fojt, Mojžíš. ŽK: Biolek - Bačík, Dufek, Koubek, Krajačič.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Wozniak, Staněk, Literák - Biolek, Kostorek, Cesnek, Byrtus (10. Chýlek, 87. Dvořák) - H. Prokeš (91. J. Prokeš), Grussmann. Trenér: Milan Duhan.

Poslední aktualizace stránky: adostalkova dne 03.11.2011 v 09:35