Uničov (náš příští soupeř) snadno přejel Rosice a drží první místo

Fotbalisté Uničova porazili v Moravskoslezské fotbalové lize Rosice hladce 3:0 a stále vedou tabulku třetí nejvyšší soutěže. Dvěma brankami se v zápase prezentoval útočníka Aleš Krč, který ale zahodil i několik dalších šancí.

Autor: Jiří Fišara
„Byl to z naší strany poctivý výkon, za což hráčům patří poděkování. Pokračujeme v trendu, který jsme nastavili, takže jsem spokojený,“ hodnotil zápas trenér Uničova Miloslav Machálek.

Domácí, kteří v minulém kole přišli kvůli zranění o útočnou oporu Vladimíra Hrubého, měli i bez něj navrch od úvodního hvizdu. Už po třech minutách otevřít skóre Krč z bezprostřední blízkosti ale střílel nad branku.

Rosický Malata vzápětí lehce vyděsil uničovské diváky střelou z přímého kopu, která proletěla těsně vedle Uvízlovy branky. Na dlouhé minuty to ale bylo z Rosické strany všechno.

Hosté byli dopředu naprosto bezzubí, takže Uničov se mohl pohodlně soustředit na to, jak vyzrát na rosickou defenzivu.

A nalézt recept netrvalo dlouho. Rychlou krátkou kombinaci zakončil umístěnou ranou ze šestnáctky Kyselý – 1:0.

To domácí uklidnilo a brzy přidali i druhý gól. Na pravé straně se uvolnil Koutek, poslal prudký centr do pokutového území, kam důrazně vletěl Krč a i když střílel v pádu, nedal brankáři Lengálovi žádnou šanci.

„Domácí byli jasně lepší. My jsme naopak byli hrozní, na to snad ani nejsou žádná měřítka. Takovou kvalitu jako soupeř nemáme,“ konstatoval smutně trenér Rosic Libor Zelníček.

Další šance Uničova už ale zůstaly nevyužity, ať už šlo o hlavičku Vejvody nebo nebezpečné Řehákovy střely, a tak před poločasem mohli domácí děkovat štěstěně, že se jejich cesta za vítězstvím nedostala do nepříjemné peripetie. Po Uvízlově podklouznutí totiž Pšikalově moc nechybělo.

Gól z toho ale nebyl, takže Uničov po přestávce už kontroloval vývoj. Krč nejprve zahodil další tutovku, když z voleje napálil jen nohy Lengála.

V 61. minutě však po centru Řeháka jen nastavil placírku a mohl slavit svůj druhý zásah v utkání.

„Bohužel stačí, abychom měli trochu marodku, a je z toho taková podívaná jako dnes. Někteří hráči nám chyběli i dnes, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Je dost možné, že by to vypadalo i s nimi stejně. Uničov je solidní třetiligové mužstvo, zatímco my jsme stále spíš divizní,“ řekl Zelníček.

Zbytek utkání už se dohrával jaksi z povinnosti. Hosté mohli korigovat po brejku Krhuta, ovšem Vejvodův skluz přišel včas a akce skončila jen rohovým kopem.

Také domácí pohrdli několika příležitostmi k vylepšení skóre. Největší šanci zazdil tři minuty před koncem střídající Novosad, jenž po Řehákově přihrávce z několika kroků přestřelil.

Také proto kouč Machálek nezapomněl připomenout, že i přes hladké vítězství nebyl výkon jeho svěřenců bez chyb. „Po dvou zbytečných remízách jsme měli co odčiňovat. Ty předchozí ztráty vyplynuly z toho, čeho jsme se nevyvarovali ani dnes. Že chceme hrát pro diváka a pořád střílet další a další góly, z čehož pak pramení taktické chyby. Dnes nás soupeř naštěstí nepotrestal,“ řekl. „Byl to festival šancí z naší strany. Na můj vkus jsme jich příliš málo proměnili. Jen Krč mohl dát takových šest gólů. Pro nás je ale dobře, že se do těch šancí dostává, což je do budoucna příslib, dodal.

SK Uničov – FC Slovan Rosice 3:0 (2:0)
Branky: 11: Kyselý, 23. a 61. Krč. Rozhodčí: Žádník – Horák, Caletka. ŽK: Schwarz, Podzemský, Krhut. Diváků: 303.
Uničov: Uvízl – Koutek (74. Novosad), Sostřonek, Vejvoda, Juřátek – Řehák, Kyselý, Toman, Švajda – Krč (72. Fiala), Večeřa (58. Heinz). Trenér: Miloslav Machálek.
Rosice: Lengál – Dufek, Schwarz, Koiš, Krajačič – Selinger (46. Kubec), Podzemský, Oprchal (71. Koubek)- Krhut, Malata, Pšikal. Trenér: Libor Zelníček..

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 27.09.2011 v 00:56