Zlínská juniorka slavila první výhru a pět gólů proti Líšni z webu Zlína

14.09.2011 - Robert Štach
Na sedmý pokus se fotbalisté zlínské juniorky konečně dočkali premiérové výhry.

Ve vloženém 15. kole Moravskoslezské ligy přestříleli v ofenzivní partii brněnskou Líšeň 5:2, když jen v prvních šesti minutách padly hned tři branky. Dvakrát se za domácí trefili Holík a Kurtin, jeden gól přidal Jiří Dobeš.

Kdo přišel na Letnou o chvilku později, musel litoval. Hned v první minutě totiž přišel o úvodní branku zápasu. Domácí Kurtin utekl po levé straně, hezky našel Jiřího Dobeše a ten zblízka otevřel skóre zápasu -1:0. Odpověď Líšně ale přišla za necelé tři minuty. K odraženému míči se po předchozím centru dostal zkušený Richard Dostálek a pohodlně srovnal na 1:1.

Branková přestřelka však ještě neměla mít konec. Bublák našel rozběhnutého Kurtina, jenž z úhlu tvrdě propálil Sedmidubského. Ševci tak v šesté minutě vedli již 2:1. Žlutomodří ovšem mohli za čtyři minuty o vedení znovu přijít, když Krejčí jen těsně minul balon, který přeletěl přes oba zlínské stopery. Domácí nezůstávali pozadu a na opačné straně po vybídnutí Dobeše a sérii kliček znovu pálil Kurtin. Hostující brankář stál ale tentokrát na místě.

Ševci byli v těchto fázích aktivnější, což dokumentovala další rána Kurtina a slibný centr Čelůstky, který prošel celým vápnem Líšně, leč zlínští borci na něj nezareagovali. Hosté se připomněli pumelicí Pechy, proti níž ve 25. minutě zasáhl Zapletal. Hned vzápětí oslovil Dufek Krejčího, který tečoval jeho centr nad zlínskou bránu. A pak udeřilo opět na opačné straně. Holík viděl u lajny rozběhnutého Kurtina, ten se znovu probil až do pokutového území, kde zblízka a tvrdě propálil Sedmidubského - 3:1.

V závěru poločasu se ale znovu přesunula aktivita na kopačky Líšně. Nejprve hlavičkoval Dostálek nad bránu, pět minut nato po rohovém kopu napálil odražený míč těsně nad břevno Zapletalovy brány Nosko. Rušný byl i začátek druhého dějství. Nejprve zlínský Bublák pronikl do šestnáctky, aby ve výhodné pozici pálil mimo bránu. Na druhé straně střílel Šudoma zblízka vedle.

Tím ale ofenzivní manévry neskončily. Za další tři minuty si vzal míč opět Bublák a další tvrdou střelu napálil mimo tři tyče. Zhruba po hodině hry si hosté vynutili mírnou převahu, z čehož rezultovaly dva velmi nebezpečné pokusy a zejména ráně Krejčího zblízka mnoho nechybělo. Ševci se však z tlaku postupně vymanili. Hájek po rohu hlavičkoval nad bránu, Holík střílel vedle a v 77. minutě už se dočkal i své první třetiligové branky.

Bublák se probil sám do vápna, ve vyložené šanci jej vychytal Sedmidubský, nicméně k odraženému míči se dostal Holík a po vítězném vzdušném souboji zvyšoval hlavou už na 4:1. A diváci se nenudili ani v závěru. Pět minut před koncem Zapletal bravurně zlikvidoval Dostálkovu tečovanou střelu z přímého kopu. Ovšem po následném rohu zblízka snižoval Hebron - 4:2.

Ševci však žádné větší drama nepřipustili. Jedovatou střelu Dobeše totiž musel krátce nato likvidovat hostující gólman, jenž si oddechl i po následné dorážce Beránka, která směřovala nad bránu. Tečku za utkáním pak udělala gólová akce Zlína v podání centrujícího Pazdery a zakončujícího Holíka, jenž hlavou uzavřel skóre na konečných 5:2.

VÝSLEDEK – 15. KOLO MSFL (celkově 7. kolo): FC TESCOMA ZLÍN B – SK LÍŠEŇ 5:2 (3:1)

Branky: 1. Dobeš J., 6. a 27. Kurtin, 76. a 90. Holík – 5. Dostálek, 85. Hebron
Rozhodčí: Drozdy – Sedláček, Žádník