HFK si poradil se Zlínem B, našim příštím soupeřem

HFK si poradil se Zlínem BV utkání třetí nejvyšší fotbalové ligy mezi HFK a Tescomou Zlín B skončilo lépe pro domácí celek …

V 6. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítali holičtí fotbalisté na domácí půdě v sobotu 10. září tým vedený trenérem Jaroslavem Šachem - FC Tescomu Zlín B, aktuálně patnáctý celek průběžného bodování v tabulce třetí ligy.

Proti mladému výběru juniorského celku Zlína nevstoupili do utkání holičtí zrovna s převahou. Na některých hráčích HFK byla vidět nervozita a také hra dopředu pokulhávala za výkony z předešlé sezóny. Nicméně i přesto si svěřenci trenéra Machaly postupně začali více věřit a projevylo se to i na stále více přibývajících šancích.

Potvrzení tlaku přišlo ve 21. minutě, když z voleje napřáhl Richter a krásnou střelou nedal šanci brankáři Zlína - 1:0.

Ve 39. minutě poslal dlouhý odkop od brány brankář Šrom. Vytáhlý útočník Žondra jej prodloužil hlavou na rozběhnutého Richtera, který před sprintoval zlínského obránce a tvrdou střelou trefil pouze tyč.

V druhém poločase pokračovali domácí v tlaku. V 52. minutě vhodil Kopecký dlouhý aut do vápna, na který si naskočil Lukášek a trefil spojnici zlínské brány.

V další šanci se ocitl Korčián. Běžela 67. minuta dvojice Korčián Richter si vyměnila několikrát vzájemně míč. Prvně jmenovaný se nakonec ocitl osamocen před brankářem Zapletalem, ale svou šanci neproměnil v druhý gól.

V závěru měl ještě na kopačce potvrzení Richter, když z levé čáry se prokličkoval do vápna Bednář a přihrávkou pod sebe hledal spoluhráče. Richterovo zakončení však bravurně zlikvidoval zlínský brankář Zapletal. Utkání tak nakonec skončilo vítězstvím HFK 1:0.

Hodnocení utkání trenéry obou mužstev

Jaroslav Švach - „Pro naše mladé kluky to byla výborná škola. Holice má po fyzické stránce úplně jiný tým než my. V rámci možností jsme tady odehráli velice slušné utkání,“ hodnotil zlínský kouč. Jeho tým se ale v Holici nedostal do jediné příležitosti a s takovou se vyhrávat nedá. „Po vápno to bylo dobré, ale ta finální fáze nám trochu chyběla,“ uznal zlínský lodivod.

Oldřich Machala - „Dali jsme jeden gól, ale strašně jsme se nadřeli, protože soupeř pořád hrozil z brejků. Nedali jsme pojistku na 2:0, takže jsme se v koncovce trápili až do konce,“ vystihl holický trenér Oldřich Machala jakým způsobem se sobotní zápas vyvíjel. „Neproměněné šance jsou naším hlavním problémem. I ve Frýdku jsme měli tři stoprocentní šance, které jsme neproměnili a potom jsme za to zaplatili,“ připomněl Machala týden staré vystoupení HFK, ze kterého vzešel pouze bod za remízu 1:1. „Jsme favorit soutěže, takže je jasné, že tady bude každý bránit. My se s tím musíme porvat. Pozitivem zápasu bylo, že jsme neudělali žádnou hrubku, jak tomu bylo v minulých zápasech. Pokud bychom je neudělali, tak bychom dnes možná měli o čtyři body víc,“ řekl Machala.

1.HFK Olomouc - FC Tescoma Zlín B 1:0 (1:0)

Rozhodčí: Ivan Vostřejž - Petr Šenkýř, Stanislav Pochylý.
Delegát: Miroslav Poklop.
Branky: 21.Richter
ŽK: 87. Holík
Diváci:

Sestava 1.HFK Olomouc: Šrom - Dadák, Lukášek, Šimáček, Kopecký - Tögel (46. Bednář), Kovář, Čtvrtníček, Šimko (80. Filipský) - Žondra (60. Korčián), Richter.

Trenér: Oldřich Machala
Asistent: Jiří Derco