Podruhé doma, podruhé vítězně - z webu eFotbal

Domácí čekal v domácím druhém letošním zápase celek FC Slovan Rosice, který je nováčkem soutěže. Do MSFL postoupil po vítězství v divizi D poté, co v posledním zápase přeskočil Viktorku Otrokovice. Navíc je farmou druholigového týmu 1. SC Znojmo a to do Hulína vyslalo ze svých řad Domagoje Krajačiče, Daniela Odehnala, Romana Švarce, novinkou v sestavě byla posila ze Slovanu Bratislava obránce Martin Koiš.

Domácí tým toužil co nejrychleji zapomenout na nepovedené vystoupení v Uničově, ze kterého si odnesl disciplinární postih vyloučeného stopera Hlocha v podobě stopky na 2 mistrovské zápasy. Trenér Pospíšil také mohl na soupisku konečně dopsat Tomáše Kutňáka a Martina Dočkala, po zranění se do tréninkového procesu zapojuje Jaroslav Zlámal.

Hosté z Rosic začali nebojácně, ve 4. minutě podnikli protiútok, po němž střílel Pšikal a s pomocí teče vytěžil rohový kop. V 10. minutě Spartak ukázal povedenější kousek, Ševela šikovně přehodil obrannou linii Slovanu, za níž si zaběhl Otruba, ovšem chytrým lobem přehodil nejen Lengála v brance Rosic, ale též celou branku. I v další šanci byl hlavní postavou Michal Ševela. Ve 13. minutě po menším závaru v pokutovém území střílel z otočky vedle branky. Ve 21. minutě po rohovém kopu vznikl před Lengálovou brankou závar. Následovalo několik střel, které vyrážel čarující brankář či obránci, až míč nakonec dopravil do sítě Otruba. Radost ale zastavil zdvižený praporek asistenta Trávníčka signalizující, že byla branka vstřelená z ofsajdové pozice.

Druhý poločas začal mírnou herní převahou Rosic, jako první však výrazně zahrozil Spartak. V 56. minutě se střelec Hulína Otruba neprosadil po Páclově rohu, když hlavičkou poslal míč vedle branky. Kompenzace za dílčí neúspěchy se však sečetly v 59. minutě. Ševela obstoupený několika hráči Rosic před pokutovým územím skvěle přihrál Dvořáčkovi, který si připravil lepší pozici na zakončení a střelu podél Lengála zastavila až síť branky - 1:0.
Vstřelená branka definitivně převrátila misku vah v zápasovém herním projevu na stranu Spartaku, ale hosté pochopitelně svou snahu změnit skóre nikterak nevzdávali. Získali několik rohových kopů či standardních situací, se kterými si však obrana Spartaku na čele s brankářem Dubcem poradila a naopak domácí hrozili z protiútoků. Snaha udržet alespoň vrtkavé jednobrankové vedení vydržela do 88. minuty, kdy Rokos po straně potáhl míč, ten předložil Dvořáčkovi,který již vstřelil branku a osud zápasu byl definitivně jasný - 2:0.

Hodnocení hulínského trenéra pro domácí fotbalový klub:
„V tomto zápase jsme mohli o výsledku rozhodnout už v prvním poločase, nevím, čím to bylo, jestli naši hru ovlivnil silný vítr, protože naše kombinační hra skoro nefungovala a chyběla nám přesnost. Ve druhém poločase se 2x prosadil Michal Dvořáček, naše hra i kombinace se už zlepšily a byly tam i další šance. Já jsem za ty tři body rád, protože jsem je chtěl, 9 bodů ze čtyř zápasů je snad dobrý začátek soutěže. V našem herním projevu samozřejmě jsou věci, které si musíme vyříkat, ale to je fotbal, stále je na čem pracovat.“

Sestava Spartak: Dubec – Pácl, Václavíček, Dostál, Matějka (41. Barcuch) – Pospíšil, Laciga, Dvořáček, Mršťák (67. Kadlec) – Ševela (78. Rokos), Otruba.

Sestava Rosice: Lengál – Švarc, Schwarz (85. Odehnal), Vítámvás, Koiš – Krajačič, Selinger, Dupal (61. Oprchal), Dufek (71. Novák) – Pšikal, Malata.

Spartak Hulín - Rosice 2 : 0

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 30.08.2011 v 11:44