Juniorka v Líšni ztratila téměř vyhraný zápas

Z webu Zbrojovky
Rezervní celek Zbrojovky v prvním kole MSFL prohrál derby v Líšni 2:4, když nedokázal zužitkovat dvoubrankové vedení.

Přestože byla juniorka Zbrojovky šedesát minut jasně lepším mužstvem, nakonec si z Líšně neodvezla ani bod. Svěřenci trenéra Maléře soupeře od začátku přehrávali díky pohybu a rychlosti, čímž si vytvořili několik slibných příležitostí. Smůlu v koncovce měl především Štourač, který se dostal do nebezpečného zakončení hned několikrát, gólem zaváněla i Susova hlavička. Jedinou branku první půle nakonec vstřelil až v jejím samotném závěru čerstvě plnoletý mladíček Vávra, jenž po Borákově přistrčení nadvakrát překonal gólmana Kotoula, který vystřídal zraněného Sedmidubského.

Také začátek druhého poločasu patřil hostujícímu týmu. Svoji převahu využili mladí zbrojováci po úniku Michny po pravém křídle, odkud přesně našel nabíhajícího Lutonského, pro něhož už nebylo problémem skórovat. V té chvíli se zdálo, že výhru Zbrojovky nemůže nic ohrozit. Jenže další dvě možnosti k definitivní pojistce mladíci trestuhodně zahodili a brzy se dostavil trest.

První branka domácích padla po trochu náhodné akci, kterou zakončil Koudelka. Po této brance juniorka přenechala domácím iniciativu, což se jim vymstilo podruhé. Po Noskově centru hlavičkoval Vrtěna a bylo vyrovnáno. O chvíli později šla Líšeň dokonce do vedení po Koudelkově penaltě, jíž předcházel dost sporný zákrok Kršáka na Krejčího. V nastaveném čase už hráli hosté vabank a na rohový kop si naběhl i brankář Hladký, jenže míč získali domácí a do prázdné branky téměř z poloviny hřiště pečetil výsledek Koudelka. Ten se blýskl hattrickem hned při svém prvním ligovém utkání po příchodu z FC Boskovice. No, zřejmě slušnej oddíl…

SK Líšeň - FC Zbrojovka Brno B 4:2 (0:1)
Branky: 63., 81. (pok. kop) a 90. Koudelka, 78. Vrtěna - 45. Vávra, 53. Lutonský. ŽK: Vrtěna, Koudelka - Kršák, Borák, Huška, Štourač, Sus. Rozhodčí: Duda - Krasula, Priesol. Diváci: 485.
Líšeň: Sedmidubský (35. Kotoul) - Čampa, Široký, Hebron, Nosko - Koudelka, Pecha, Mich. Drábek (69. Dufek), Oprchal (69. Hlavinka) - Vrtěna, Krejčí
Zbrojovka B: Hladký - Kršák, Malík, Pernica, Matyska (83. Kunc) - Sus - Michna, Vávra (73. Huška), Borák, Lutonský - Štourač (77. Stehlík)

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 06.08.2011 v 20:37