Z webu HFK

Poslední utkání sezóny 2010 - 2011 vítězně

V posledním 30. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítali holičtí fotbalisté na domácí půdě aktuálně třináctý tým tabulky SK Líšeň, vedený trenérem Zbyňkem Zbořilem.
Před začátkem utkání předalo vedení klubu trenérovi Petru Uličnému a jeho asistentovi Karlu Trnečkovi dárkový koš s klubovým dresem jako poděkování za odvedenou práci u týmu. Oba trenéři se po tomto utkání rozloučí s působením v klubu na trenérské pozici. Jejich nástupci se stanou Oldřich Machala a Jiří Derco.

V prvním poločase převedli holičtí fotbalisté několik krásným kombinací na jeden dotek, ale v koncovce nebyli úspěšní. V 7. minutě se protlačil do vápna z pravé strany Korčián a přihrávkou pod sebe hledal nabíhajícího Tögla. Před ním odvracel do bezpečí obránce Král.

Jednu z vážnějších situací před domácí brankou měli hráči Líšně v 10. minutě, kdy přetažený centr Beleje chtěl zakončit Vrtěna, ale na míč v rozhodujícím okamžiku nedosáhl.

První branky se diváci dočkali v 21. minutě, když se do vápna probíjel Korčián a obránci Líšně jej faulovali. Rozhodčí Šumšal odpískal penaltu, kterou s přehledem proměnil Lukášek – 1:0.

Domácí ani po vstřelené brance nepřestali tlačit svého soupeře. V 26. minutě přenesl Kovář krásně míč na levou stranu, kde se nabízel Tögel. Ten zkoušel prostřelit brankáře Sedmidubského, ale marně. Jeho střela šla těsně vedle.

O čtyři minuty později to zkoušel Tögel znovu a brankář Sedmidubský musel opět zasahovat. Střelu mířící pod břevno vytěsnil nad.

Do poločasu měli ještě holičtí dvě příležitosti, ale ani jedna neskončila gólově. Na druhé straně mohl srovnat stav utkání Belej, když se ocitl úplně sám před brankářem Šromem. Ten ale bravurním zákrokem zneškodnil střelecký pokus rychlonohého záložníka Líšně.

Druhý poločas se hrál ve volnějším tempu, ale i tak bylo k vidění několik brankových příležitostí. V 53. minutě poslal Bednář míč za obranu na rozběhnutého Obala, ale ten svůj pokus nevyužil a míč poslal těsně nad branku.

V 69. minutě se rozhodl o střelu z dálky Vrtěna, ale brankář Šrom byl pozorný.

Uklidňující branku nakonec vstřelili holičtí v 76. minutě, když dlouhý centr prodloužil hlavou Richter na Zedníčka a ten z voleje, krásnou střelou překonal brankáře Sedmidubského – 2:0.

Těsně před koncem utkání ještě poslal míč na bránu Tomáš Krejčí, jeho pokus však mířil nad a tak se holičtí rozloučili v posledním utkání na domácím hřišti vítězstvím 2:0.

1.HFK Olomouc - SK Líšeň 2:0 (1:0)
Stadion Holice - 30.kolo, sobota 21.06.11, 16:30 hod.
Branky: 21. Lukášek (pen.), 76. Zedníček.

Rozhodčí: Václav Šumšál - Vlastimil Ogrodník, Roman Páral.

Delegát: Ladislav Kundelius.